הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יולי 2014 - כל הספרים
מוצגים 20 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 כאן ועכשיו - מכתבים 2008 - 2011

כאן ועכשיו - מכתבים 2008 - 2011
מאת: פול אוסטר וג'. מ. קוטזי

הסופר הדרום־אפריקני ג'. מ. קוטזי והסופר האמריקני פול אוסטר קראו איש את ספריו של רעהו שנים רבות, אבל נפגשו לראשונה בפסטיבל ספרות באוסטרליה בפברואר 2008. זמן לא רב אחר כך הציע קוטזי לאוסטר כי יתחילו להחליף מכתבים באופן סדיר: זה עשוי להיות משעשע ואולי אפילו, "ברצון האל, נצליח להפיק ניצוצות זה מזה." אוסטר הסתקרן והציע דיאלוג פתוח על כל נושא שיעניין אותם. "בעצם," כתב, "שיחות מהסוג שהיינו מנהלים אילו התגוררנו באותה עיר. אבל לא סתם פטפוטים של סעודת ערב, אלא משהו מוקפד יותר."

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 לקסיקון הקשרים לסופרים ישראלים

לקסיקון הקשרים לסופרים ישראלים
מאת: זיסי סתוי, יגאל שוורץ - עורכים

לקסיקון הקשרים לסופרים ישראלים מוגש לקהל הקוראים כמחווה של כבוד, אמון ואהבה כלפי הספרות שנוצרה בישראל בשישים וחמש השנים הראשונות לקיומה. 1,135 הערכים הכלולים בו מציגים תמונה מקיפה, עדכנית ומוקפדת, מחויבת לנורמות אקדמיות ועם זאת נגישה וידידותית ככל האפשר, של רוב השותפים ביצירת הספרות הישראלית במגוון תחומיה: סיפורת, שירה, מחזה, תרגום, מסה, ביקורת ומחקר. הכנת הלקסיקון נמשכה כשמונה שנים, והשתתפו בכתיבתו 168 מחברים, רובם חוקרי ספרות הפעילים במוסדות אקדמיים בארץ ומחוצה לה, ומיעוטם יוצרים ומבקרים מומחים לדבר.

הוצאה לאור: מכון הקשרים והוצאת דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מבט חטוף אל הנצחי

מבט חטוף אל הנצחי
מאת: אליענה אלמוג

גיבורי ספרה הראשון של אליענה אלמוג הם צעירים, בעיקר נשים אבל גם גברים, שנמצאים "על הקצה". אלה גם אלה מוארים כאן ב"תאורה" מיוחדת, ריאליסטית וסוריאליסטית כאחת, שתחנת הכוח שלה מוזנת בחומרים מציאותיים חברתיים–פוליטיים בוערים, ובחומרים שמהם עשויים אגדות, מעשיות, חלומות וסיוטים. סיפורי הקובץ עומדים בסימנם של גילויי אלימות קיצונית: אופיים הסאדו-מזוכיסטי של רבים מהקשרים הזוגיים, ובכללם היחסים המיניים, קו התפר הדק המבדיל–לא–מבדיל בין זיכרון לשכחה, הטשטוש החריף של הגבולות המגדריים, ואף ביטול החיץ בין בני אדם לבעלי חיים.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה

סיווג: ספרות מקור

 מי יכתוב את ההיסטוריה שלנו?

מי יכתוב את ההיסטוריה שלנו?
מאת: שמואל ד' קאסוב

זמן קצר לאחר הקמת גטו ורשה צמחה בגטו מחתרת מיוחדת במינה: ההיסטוריון עמנואל רינגלבלום הקים עם כמה מידידיו ועמיתיו את ארכיון עונג-שבת – ארגון שפעל במחתרת ואשר עשרות חבריו תיעדו בשיטתיות את החיים תחת הכיבוש הנאצי. אנשי הארכיון אספו מסמכים, כתבו מאמרים, יזמו מחקרים ואספו יצירות של אמנים כמו המשוררים ולדיסלב שלֶנגֶל ויצחק קַצֶנֶלסוֹן; וכעבור זמן, עם בוא הידיעות הראשונות על ההשמדה השיטתית של יהודי פולין, הם גם אספו מידע על הרצח ההמוני, ופעלו לפרסם את המידע הזה בקרב היהודים בגטו ולהעביר אותו אל העולם החופשי.

הוצאה לאור: יד ושם בשיתוף הוצאת דביר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 ניצבת

ניצבת
מאת: אברהם ב. יהושע

נוגה, גרושה ירושלמית בת ארבעים-ושתיים, נגנית נבל בתזמורת סימפונית בהולנד, עומדת במרכז הרומאן הזה, שהוא אולי הנינוח והמשעשע ביותר שכתב א.ב. יהושע עד כה. נשים היו תמיד חלק מן הדמויות המרכזיות ברומאנים של יהושע, אך את "ניצבת" מובילה אשה מתחילתו ועד סופו: דרך תודעתה, הנמסרת בגוף שלישי, מסתננת ומתחוללת ההתרחשות. לאורך חייה סירבה נוגה להביא ילדים לעולם – לדעתה היא יכלה ללדת, אך לא רצתה, והקוראים מוזמנים לתהות מדוע. לכן נפרד ממנה בעלה אוריה לפני כמעט עשור, למרות אהבתו האובססיבית אליה, שאינה שוככת גם היום, כשיש לו אשה שנייה וילדים.

הוצאה לאור: הספריה החדשה/הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 סטיאגרהה בדרום אפריקה

סטיאגרהה בדרום אפריקה
מאת: מוהנדס קרמצ'אנד גנדהי

בשנת 1893 הגיע לדרום אפריקה עורך דין הודי צעיר. מוֹהַנְדַס קַרַמְצ'אנד גנדהי הוזמן לסייע בתיק משפטי של סוחר הודי מוסלמי אמיד בשם דאדא עבדוללה. הוא היה אמור לשהות שם במשך שנה, אך שהותו התארכה לעשרים ואחת שנים, שבמהלכן השיל את החליפה המערבית והפך מעורך דין חסר ביטחון למנהיגה של תנועת המונים: כאשר חזר גנדהי מדרום אפריקה להודו בשנת 1915, הוא כבר היה מהאטמה גנדהי ־ מנהיג כריזמטי ובוטח בעצמו, בעל משנה מוסרית, חברתית, רוחנית וכלכלית מגובשת היטב. התמורה האישית שעבר גנדהי בדרום אפריקה כללה היבטים רבים, בהם פרישות מינית (ברהמצ'ריה), אי-רכושנות הסתפקות במועט...

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 פיטר פן חייב למות

פיטר פן חייב למות
מאת: ג'ון ורדון

איש עסקים עשיר נרצח בהלוויית אמו. אלמנתו מורשעת ברצח ונשלחת למאסר עולם. דייב גרני, הבלש המהולל ביותר בתולדות משטרת ניו יורק, נשכר כדי להוכיח את חפותה. בחקירתו עולה גרני על עקבותיו של רוצח שכיר אכזרי וחמקמק. כשהחקירה מסתבכת והסכנה מגיעה עד סף ביתו של גרני, שפרש לחיים שלווים בכפר, הוא מבין שלא יוכל עוד להתעלם מהאבחנה של אשתו: הוא מכור לסכנה. האם ההתמכרות הזאת תוביל בסופו של דבר למותו שלו?

הוצאה לאור: עברית עם כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 פרשנות ומדעי האדם

פרשנות ומדעי האדם
מאת: צ'רלס טיילור

צ׳רלס טיילור, מחשובי ההוגים המדיניים של ימינו, מציע במסתו פרשנות ומדעי האדם את אחת הביקורות השיטתיות והמקיפות ביותר כנגד הדומיננטיות של הפילוסופיה הפוזיטיביסטית במדעי החברה והאדם. טיילור מציע הבנה זהירה של הכשלים המהותיים של הניסיון לראות את מדעי החברה והאדם כנתונים לאותה הבנה של המציאות והמחקר המאפיינת את מדעי הטבע; הוא מציע במקומו חלופה פורה במיוחד – הפרשנות. מסה זו היא בחזקת מבוא נהיר ושיטתי הן לביקורת הפוזיטיביזם והן להבנה מעמיקה של הגישה הפרשנית וחשיבותה המהותית להבנת המציאות האנושית.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

ספרים שראו אור בחודש יולי 2014
מוצגים 20 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים