הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2012 - ספרות תרגום
מוצגים 12 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אִמרות משפחה - לקסיקון משפחתי

אִמרות משפחה - לקסיקון משפחתי
מאת: נטליה גינצבורג

הרומאן של גינצבורג ראה אור לראשונה בעברית ב-1988, תחת השם "לקסיקון משפחתי". המסגרת הכרונולוגית של הספר היא ימי טוֹרינו של גינצבורג, עד שעזבה את בית הוריה בגיל 34, עת היו לה כבר שלושה ילדים. מאורעות גורליים רבים סוחפים את התקופה. מלחמת-העולם השנייה חותכת כסכין באמצע הרומאן את השלווה המשפחתית הנאיבית. דמויות מן העידית של השמאל האיטלקי, של המאבק בפאשיזם ושל התרבות האיטלקית קשורות בבני משפחת לוי ומסתובבות בספר. אך כל הדמויות הללו מתוארות בו במבט "מלמטה", כבני-אדם של יום-יום, וכל מה שטראגי, דרמתי או פוליטי משוטח ומאופק ומובלע בפַּכִּים השוליים, האקראיים, שנספחו אליו, בפואנטות שהספר משופע בהן.

הוצאה לאור: הספריה החדשה ועם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 אור בין האוקיינוסים

אור בין האוקיינוסים
מאת: מ.ל. סטדמן

אור בין האוקיינוסים הוא דרמה מסעירה ומותחת על הכמיהה לילד, על אהבה שמעבר לקשרי דם ועל הבחירות המוסריות שלנו. ספר כובש ומרגש על טום ואיזבל שֶרבּוֹרן, זוג חשוך ילדים, מפעילי המגדלור באי קטן ומבודד באוסטרליה. רק שניהם מתגוררים במקום, בטוחים שאהבתם תנצח את הבדידות, אך לאחר שתי הפלות ולידה של עובר מת, מעיב צל הילדים שלא נולדו על חייהם. עד שיום אחד הם מגלים סירה קטנה שנסחפה לאי ובתוכה גבר מת ותינוקת חיה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 אישה בכלוב

אישה בכלוב
מאת: יוּסי אדלר אולסן

סדרת מדור Q: קארל מרק, בלש מבריק וטיפוס שקשה לעבוד איתו, לא ציפה שיבעטו אותו למעלה אבל כשהקידום הוביל אותו אל קומת המרתף, העניינים התבהרו. קארל קיבל לידיו את מדור Q, השוכן במרתף ומתעסק בתיקים לא פתורים. הוא מקבל כשולייה את אסד, מהגר סורי תאב ידע עם יכולת אלתור וכשרון מפתיע לבישול. החיבור שבין הצמד המוזר הזה מזכיר את הזוגיות ושיתוף הפעולה המקצועי שבין שרלוק הולמס ודוקטור ווטסון.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 אמריקה, העולם החדש ביידיש ובעברית

אמריקה, העולם החדש ביידיש ובעברית
מאת: מתן חרמוני, עורך

בספר כונסו תרגומים חדשים ותרגומים ראשונים ליצירותיהם של כמה מסופרי יידיש החשובים ביותר שהיגרו לאמריקה בשליש הראשון של המאה העשרים: שלום עליכם, ל' שפירו, משה נאדיר ויצחק בשביס זינגר. אל הסיפורים המתורגמים מיידיש צורפו שני סיפורים עבריים-אמריקניים מאת ל"א אריאלי-אורלוף, מי שסומן כממשיך דרכו של ברנר, אך בחר בסופו של דבר להגר לאמריקה, ובכך להגר גם אל מחוץ לזיכרון של הספרות העברית.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 בכוונת זדון

בכוונת זדון
מאת: ג´ון לסקואה

בני הזוג קרטלי הינם כוח רב עוצמה בסן פרנסיסקו, מיליארדרים שריפדו כל כיס חשוב במירוץ שלהם לצמרת. לכן כשבנם, רו קרטלי, הורשע באונס וברצח לפני עשור, הונחתו מכות קשות על כל מי שסייע למצות איתו את הדין. ראש חבר המושבעים פוטר מעבודתו ונכנס לרשימה השחורה של התעשייה שלו. התובעת הראשית נזרקה מהמסלול המהיר, וחלומותיה להתמנות לתובעת המחוזית נופצו. ובלש מחלק הרצח אייב גליצקי הועבר למחלקת השכר של המשטרה. בסופו של דבר הצליחו כל השלושה לבנות את חייהם מחדש.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 האיש שידע להעיר את המתים

האיש שידע להעיר את המתים
מאת: ארנן ריברה לטלייר

האיש שידע להעיר את המתים הוא רומן המבוסס על סיפורו האמיתי של מטיף נודד במדבר אַטַקַמָה שבצ'ילה בשנות השלושים במאה הקודמת. גיבור הספר, ישו מאלקי, הינו בור ועם הארץ, טיפוס מוזר הנמשך להנאות החיים יותר מאשר לעבודת הקודש. מאלקי יוצא למשימת חייו - חיפוש אחר זונה ידועה לשמצה שהיא גם נוצרייה אדוקה ביותר ואותה הוא רוצה להפוך לתלמידתו. האיש שידע להעיר את המתים הוא רומן מלא הומור ובמרכזו איש דת הנוהג דווקא על פי הפסוק "פרו ורבו ומלאו את הארץ".

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 התאונה

התאונה
מאת: איסמעיל קאדרה

"השכם והערב התריעו על הידלדלות שכבת האוזון, על התפשטות המדבר ועל הטרור, אולם איש לא נתן די צורכו את הדעת על שבירוּת האהבה" ברומן הנועז והיפהפה התאונה עוסק הסופר האלבני הגדול איסמעיל קאדרה באהבה, במין ובמוות ובקשר ביניהם. גבר ואישה אלבנים נהרגים בתאונת דרכים מוזרה בווינה. מה גרם לנהג המונית לסטות מן הדרך? למה התכוון כשסיפר לחוקר כי ראה אותם במראה האחורית "מתאמצים להתנשק"? התעלומה – תאונה? רצח? התאבדות? – מושכת חוקרי מודיעין מכמה מדינות, בשל זהותו של הגבר, יועץ למועצת אירופה, ומעורבותו במלחמה בבלקן.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 חשופה לעיניך

חשופה לעיניך
מאת: סילביה דיי

הוא היה יפה-תואר ומבריק, קשוח וסקסי בטירוף. נמשכתי אליו כמו שלא נמשכתי לאף אחד או לשום דבר אחר בחיי. השתוקקתי למגע שלו כמו לסם, אף-על-פי שידעתי שזה יחליש אותי. הייתי בחורה מתוסבכת וקשה, והוא פיצח אותי בכזאת קלות... כך מתארת אווה, גיבורת הרומן הסקסי והמסעיר הזה, את המפגש שלה עם גידאון, בן-זוגה להרפתקאות נועזות שלא רבים הסופרים שהעזו להעלות על הכתב. הספר תורגם לעשרות שפות וזינק לראש רשימות רבי-המכר בכל מקום שבו ראה אור.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2012
מוצגים 12 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים