הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2012 - כל הספרים
מוצגים 25 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 בת אבודה

בת אבודה
מאת: דורון לוריא

בבוידעם משפחתי נתגלו באקראי ציורי שמן מגולגלים ודהויים שציירה אנג´ליקה שץ, בתו הדחויה של בוריס שץ, מייסד האמנות הארץ ישראלית ו"בצלאל". דן פאר, שסבתו היתה בתה המאומצת של אנג´ליקה, חקר את פיתולי המשפחה וחשף את סודותיה; סיפור בגידתה של ג´ניה, אמה של אנג´ליקה, עם תלמידו בן ה-18 של בוריס, הפרידה הכאובה של בוריס מבתו וניתוק הקשר ביניהם. במהלך השנים התנכרו בני המשפחה לאנג´ליקה באופן מוחלט, אך חיפוש בארכיונים מגלה חליפת מכתבים מפתיעה בין האב לבתו.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 האיש שידע להעיר את המתים

האיש שידע להעיר את המתים
מאת: ארנן ריברה לטלייר

האיש שידע להעיר את המתים הוא רומן המבוסס על סיפורו האמיתי של מטיף נודד במדבר אַטַקַמָה שבצ'ילה בשנות השלושים במאה הקודמת. גיבור הספר, ישו מאלקי, הינו בור ועם הארץ, טיפוס מוזר הנמשך להנאות החיים יותר מאשר לעבודת הקודש. מאלקי יוצא למשימת חייו - חיפוש אחר זונה ידועה לשמצה שהיא גם נוצרייה אדוקה ביותר ואותה הוא רוצה להפוך לתלמידתו. האיש שידע להעיר את המתים הוא רומן מלא הומור ובמרכזו איש דת הנוהג דווקא על פי הפסוק "פרו ורבו ומלאו את הארץ".

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 המיליון ששינה את המזרח התיכון

המיליון ששינה את המזרח התיכון
מאת: לילי גלילי ורומן ברונפמן

מיליון איש שהגיעו לישראל בשנים 2010-1990, שינו ללא הכר את פניה של המדינה ואת פניו של המרחב כולו. ישראל חזתה את השינוי, אך לא תמיד אמדה את היקפו ועוצמתו. אך גם אם חלק מהמיתוסים ההדדיים התנפצו על סלעי המציאות הקשה – מדובר בסיפור הצלחה, שמדינות גדולות בהרבה היו מתקשות להתמודד עמו. ספר מסקרן וייחודי זה סוקר לראשונה את העלייה הרוסית מזווית ראייה רחבה, באמצעות סיפורים אישיים מרתקים, סקירת עיתונות וספרות ברוסית ובעברית וניתוח מעמיק.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 הרים ונהרות לעולם

הרים ונהרות לעולם
מאת: דן דאור

רשימות המסע מסין, מהודו, מרחבי אירופה, מדרום אפריקה ומישראל עוסקות בחוויות שמשותפות לכל תייר, אבל מרחיבות את היריעה ומציגות לצד התרבות העכשווית תובנות וראייה מעמיקה של ההיסטוריה, המיתולוגיה, הספרות והאמנות. יש בהן התבוננות אישית ואנושית שופעת הומור וביקורת עצמית לצד הבנה תרבותית רחבה ביותר. כל אלה מוגשות לקורא בצניעות, האופיינית כל כך לאחד מכותבי המסעות הטובים שפעלו כאן. דן דאור נודע כאחד המתרגמים הטובים ביותר לעברית. הוא תרגם שירים, ספרים וסיפורים מסינית, מצרפתית, מאנגלית ומגרמנית. קריאת רשימות המסע שלו מוכיחה שכתיבת מסעות במיטבה עשויה לשמש ערוץ תרגום חשוב והכרחי של תרבות זרה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 התאונה

התאונה
מאת: איסמעיל קאדרה

"השכם והערב התריעו על הידלדלות שכבת האוזון, על התפשטות המדבר ועל הטרור, אולם איש לא נתן די צורכו את הדעת על שבירוּת האהבה" ברומן הנועז והיפהפה התאונה עוסק הסופר האלבני הגדול איסמעיל קאדרה באהבה, במין ובמוות ובקשר ביניהם. גבר ואישה אלבנים נהרגים בתאונת דרכים מוזרה בווינה. מה גרם לנהג המונית לסטות מן הדרך? למה התכוון כשסיפר לחוקר כי ראה אותם במראה האחורית "מתאמצים להתנשק"? התעלומה – תאונה? רצח? התאבדות? – מושכת חוקרי מודיעין מכמה מדינות, בשל זהותו של הגבר, יועץ למועצת אירופה, ומעורבותו במלחמה בבלקן.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 חשופה לעיניך

חשופה לעיניך
מאת: סילביה דיי

הוא היה יפה-תואר ומבריק, קשוח וסקסי בטירוף. נמשכתי אליו כמו שלא נמשכתי לאף אחד או לשום דבר אחר בחיי. השתוקקתי למגע שלו כמו לסם, אף-על-פי שידעתי שזה יחליש אותי. הייתי בחורה מתוסבכת וקשה, והוא פיצח אותי בכזאת קלות... כך מתארת אווה, גיבורת הרומן הסקסי והמסעיר הזה, את המפגש שלה עם גידאון, בן-זוגה להרפתקאות נועזות שלא רבים הסופרים שהעזו להעלות על הכתב. הספר תורגם לעשרות שפות וזינק לראש רשימות רבי-המכר בכל מקום שבו ראה אור.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 יש טקסטים בשיעור הזה?

יש טקסטים בשיעור הזה?
מאת: סטנלי פיש

במאמרים הכלולים בספר זה מפתח פיש את התובנה, אשר חולקת על עיקרי הביקורת החדשה, שמשמעותה של יצירה ספרותית אינה מצויה בה כי אם בראשו של הקורא. הוא מסביר, לאור התיאוריה של מעשה הדיבור, שהמובן של כל מבע תלוי בנסיבות שבהן הוא מובע. הוא מראה, בעזרת ניסויים מאירי עיניים, שפרשנותו של טקסט תלויה בציפיות המוקדמות של הפרשן. בסיכומו של דבר פיש טוען שכל פרשנות מוגבלת מראש על ידי המוסכמות הנהוגות בקרב השותפים לקהילה פרשנית של קוראים. פיש מתגלה כתיאורטיקן בעל סגנון בהיר, קולח ומרתק וכמתפלמס מהדרגה הראשונה.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מיקי, אני מדברת אליך

מיקי, אני מדברת אליך
מאת: שי שטרן

שי שטרן, יליד ירושלים, הוא מפיק טלוויזיה שהפיק תכניות בידור וסאטירה למיטב אמני ישראל. בשנים האחרונות עבר לצד השני של המצלמה בתכניתו “אל תשאל", בה הוא בוחן בדרכו הקומית והייחודית סוגיות מרכזיות בחברה הישראלית. זהו ספרו הראשון, בו משורטטת באהבה גדולה העיר ירושלים, על שלל דמויותיה הססגוניות. קונפליקטים היסטוריים הקשורים בעיר, שזורים בסיפורו של מיקי, קולנוען המתלבט בין מחויבות רומנטית לבין שאיפתו לעצמאות.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2012
מוצגים 25 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים