הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2012 - כל הספרים
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -
 קַין

קַין
מאת: ז`וזה סאראמאגו

אלוהים, השותף-לדבר-עבֵרה של קין ברצח הבל, העניק לו, מתוך הכרה באשמתו-שלו, הגנת נצח על חייו, אך הפך אותו לנע-ונד בארץ, לגיבור הפיקרסקי הראשון. אולם קין של סאראמאגו לא רק נסחף ממקום למקום, ומסביבה חברתית אחת לאחרת, בקצב עלילה רב תהפוכות, אלא הוא גם פיקָרו הנודד בזמן וחוֹוה הרבה סוגי הווה. פריווילגיה זו, אולי עונש, אינה מעלל של כוחו של אלוהים, אלא מפעלו של "כוח אחר שיש ביקום" – מן-הסתם כוחו של סופר כמו סאראמאגו, היוצא בספר זה לקרב הגדול הסופי של חייו, שבו דומה שהוא הופך לכפילו של קין.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מתורגמת

 קרקס החלומות

קרקס החלומות
מאת: ארין מורגנסטרן

הקרקס הגיע בלי שום אזהרה. ברוכים הבאים לקרקס החלומות, קרקס נודד מכושף הפתוח משעת השקיעה עד הזריחה. בינות לאוהלים הליליים המפוספּסים בשחור ולבן ממתינה חוויה יחידה במינה, חגיגה של חושים שאדם יכול ללכת בה לאיבוד. אלא שהקרקס משרת מטרה אפלה הרבה יותר. מעבר לעשן ולמראות מתחוללת תחרות עזה – התמודדות בין שני קוסמים צעירים, סיליה ומרקו, שהוכשרו מילדוּת להתחרות ב"משחק" קטלני. מבלי ידיעתם מדובר במשחק שרק אחד נותר לעמוד בו בתום דו-קרב מרהיב.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 שטעטל בארץ ישראל

שטעטל בארץ ישראל
מאת: רמי קמחי

רמי קמחי מציע קריאה חדשה של סרטי הבורקס כטקסט היברידי – טקסט שהוא בעת ובעונה אחת מזרחי-ישראלי וגלותי-אשכנזי. נקודת מבט ייחודית זו מעמידה את סרטי הבורקס כשלב בדרכו של הקולנוע הישראלי אל שיקוף משוחרר ועצמאי של המנעד האמיתי של הגיוון האתני-תרבותי בישראל; שלב שבו הקולנוע הישראלי כבר היה בשל להדהוד אתניות אשכנזית פרה-ציונית, אבל אך ורק תוך כדי הסוואת מקורם האמיתי של המאפיינים האתניים האשכנזיים והשלכתם על מי שנתפסו על ידי השיח הציוני כ"אחרים" – המזרחים.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 שיחות טלפון

שיחות טלפון
מאת: רוברטו בולניו

בשיחות טלפון, הקובץ הראשון פרי עטו, נוגע רוברטו בולניו בשאלות שיקנו לו תהילת עולם ברומן המונומנטלי בלשי הפרא, אלא שכאן הן עולות בהבלחות קצרות ועזות. דרך חליפת מכתבים, בשיחות מטלפונים ציבוריים, במעשיות מעל דלפקי ברים אפלים, מעמיד בולניו אלה לצד אלה דמויות שוליים של עקורים מכל רחבי העולם: סופר גולה ותיק שמלמד סופר גולה טירון לרמות בתחרויות ספרות בספרד; איש בכובע קש המבלה את ימיו בישיבה על ספסל במקסיקו הבירה ומספר למשורר צעיר על נעוריו בעיירה של רוצחים; צ'ילני גולה ברוסיה שנקלע למשולש אהבה מסוכן...

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 שינוי ברוח הקלילה

שינוי ברוח הקלילה
מאת: אורי ורניק

שינוי ברוח קלילה מציג בפני הקוראים את ״פרדוקס השינוי״, כלומר הקושי לחולל שינוי דווקא בדברים התלויים בנו, למשל בבעיות אכילה, בעישון, בזוגיות ובמיניות, במצבי חרדה, באובססיה ובכפייתיות. בעוד שרוב שיטות הטיפול עוסקות בכוח הרצון, בחשיבה חיובית ובתובנה, ספר זה מראה שלא די בהן, והוא מלמד ומדגים כיצד המקריות והמשחק, יחד עם פעולות הנעשות בהשראתם, מועילים לנו ומכניסים לתהליך השינוי הפתעה, נסייניות ושובבות, הנחוצים כל כך להצלחתו. כדי לסייע לטיפול הנפשי ולעזרה עצמית הספר מיישם את תיאוריית הכאוס יחד עם ניסיון קליני עשיר וקריאה בכתבי המורים הגדולים לחיים: קהלת, אפיקטטוס וניטשה.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 שכונה-מדינה

שכונה-מדינה
מאת: טלי חתוקה, רוני בר, מיכאל יעקובסון, הילה לוטן, מירב בטט וג'סיקה פיין

הספר שכונה-מדינה, פרי המעבדה לעיצוב עירוני באוניברסיטת תל אביב, מתחקה אחר המתחים ואורחות החיים בסביבות המגורים בישראל של תחילת המאה ה-21. הקולות שעולים מהספר מגוונים. חלקם צורמים, קולניים, מסוכסכים, בוּרים וגזעניים, אחרים הרמוניים ומפויסים. חשוב להקשיב להם כדי להבין את המקום הזה, כדי להבין את עצמנו. על רקע קולות אלו הספר מציג את המארג, מתווה רעיוני, סל של כלים וכיווני מחשבה אשר מבקש להציע רציונל אחר, איכותני, כבסיס לארגון המרחב והמשאבים בתכנון סביבות מגורים בעיר.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 שרי

שרי
מאת: קולט

הוצאה מחודשת, ערוכה ומעודכנת של שרי, הרומן הקלאסי של קולט מ-1920. שרי הוא אחד מסיפורי הדעיכה החושניים והשנונים ביותר שנכתבו אי פעם, ומיד עם צאתו לאור התקבל הספר בברכה על ידי מרסל פרוסט ואנדרה ז'יד, שראו בו יצירת מופת על-זמנית. ההוצאה המחודשת כוללת אחרית דבר מאת משה סקאל. צאתו לאור של הרומן בעברית אינה רק הזדמנות מצוינת להתוודע לאחת הסופרות המעניינות והחשובות שפעלו בצרפת במאה העשרים, אלא גם הזמנה לקריאה ביצירה מורכבת ומסעירה, העוסקת בנושא נדיר למדי בספרות: מערכת יחסים של אישה מבוגרת עם בחור הצעיר ממנה בשנים רבות.

הוצאה לאור: ספרי פן ומשכל

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2012
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים