הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2012 - כל הספרים
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 מול אחרים ואחרות

מול אחרים ואחרות
מאת: אבי שגיא

הספר מול אחרים ואחרוּת: אתיקה של הנסיגה הפנימית, מספר בשבחו של הסובייקט השרוי בסכנה גדולה של נפילה אל תהום הפעורה משני צדדיו: מן הצד האחד תהום המגדילה אותו עד אינסוף, ומן הצד שכנגד תהום המצמצמת אותו עד לאינסוף. בַּשביל הצר שבו הוא פוסע, אמור האדם להתנסות בגדלותו ובצמצומו גם יחד, ומתוך כך הוא מכונן את הנסיגה העצמית הפנימית, ואינו מוותר לעולם על מבטו העצמאי השופט ומעריך. מסעו הנצחי הוא מסע תרפויטי של תיקון עצמי תמידי: לעולם מוטל עליו להיאבק עם מקסמי שווא האורבים לו בדרכו ומאיימים להחריב את עולמנו האנושי.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מופע הזיקוקין של היקום

מופע הזיקוקין של היקום
מאת: עמיר לוינסון

פיצוצים קוסמיים מסתוריים המתרחשים ללא הרף ברחבי היקום הם תיעוד להתפתחותו של היקום, שהחלה לפני קרוב ל-14 מיליארד שנים במפץ גדול. הפיצוצים הללו קשורים למגוון רחב של תופעות אסטרונומיות שנחשפו בעשורים האחרונים. הספר סוקר בשפה פשוטה וברורה – תוך שימוש באיורים צבעוניים ובתצלומים מרהיבים שצילמו טלסקופים חדישים ולוויינים – את מגוון התופעות הקיצוניות שמציג היקום, ומספר את הסיפורים המרתקים שהובילו לחשיפתן.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 מחווה לקטלוניה

מחווה לקטלוניה
מאת: ג`ורג` אורוול

"דומה שבכתיבת עלילות מלחמת האזרחים בברצלונה נמנע ג'ורג' אורוול במופגן מכל ממד של כתיבה ספרותית המתנשאת מעל לעובדות היבשות כנתינתן. הוא בא לספרד להילחם, לספוג רשמים, להתעשר בנושאים לכתיבה, אך יצא ממנה בתור שליח שהופקדה בידיו מלאכת סיפור האמת. ולכן מחווה לקטלוניה הוא מעל לכול כתב עדות של צופה המספר את שראו עיניו. הוא אינו מתיימר לספר את כל האמת, ואף אינו טוען כי הסיפור שהוא מגולל הוא הגרסה האחת והיחידה לאירועי ספרד. הוא מודע לזוויות המבט האפשריות האחרות, אך מבקש להעלות את תרומתו למאבק על האמת של מלחמת האזרחים בספרד."

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מטרה לילית

מטרה לילית
מאת: ריקרדו פיגליה

ארגנטינה של שנות השבעים. עיר שדה קטנה בלב הפאמפס. חוקר משטרה קשיש ועיתונאי מבואנוס איירס יוצאים לחקור פרשיית רצח מוזרה ומוצאים עצמם מול מניעים שונים ונקודות מבט משתנות, שמהם עולים סיפור משפחתי נפתל ושחיתות מקומית חובקת כל. צירוף לא שכיח של מותחן קולח ויצירה ספרותית איכותית. פיגליה, נחשב לאחד מגדולי הסופרים בשפה הספרדית.

הוצאה לאור: חרגול ועם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 מי שאכל פעם אחת מצלחת פח

מי שאכל פעם אחת מצלחת פח
מאת: הנס פאלאדה

תרגום חדש. מי שאכל פעם אחת מצלחת פח הוא רומן טרגי-קומי על אדם ביש-מזל שאינו זוכה להצלחה כלשהי, לא כאדם הגון ולא כנוכל. האסיר וילי קופאלט, פקיד בנק שמעל וזייף מסמכים, אינו מצליח להשתחרר מחיי הכלא גם לאחר שחרורו מחמש שנות המאסר שנגזרו עליו. בהמבורג של שנות ה-20 הוא מתרסק שוב ושוב אל שרטון הדעות הקדומות של העולם הסובב אותו וממשיך להיחשב כישלון בעיני אזרחים מן השורה כמו גם בעיני הפושעים.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 מסע אנתרופולוגי

מסע אנתרופולוגי
מאת: משה שוקד

בספר זה מזמין האנתרופולוג הבכיר משה שוקד את הקוראים להצטרף אליו למסע בשדות המחקר ולתצפיותיו מחיי היום-יום, ליטול חלק בחוויות אשר בהן התנסה במסגרת עבודתו כאנתרופולוג חברתי-תרבותי בישראל ובאתרים אחרים. ראשית מסעו בתיאור חייהם של עולים מהרי האטלס במושבי הנגב, ופיתולי המסע מגיעים עד למחקריו בניו יורק של שנות ה-80 על אודות עולמם של הומוסקסואלים (בין השאר יהודים בבית כנסת רפורמי) כיחידים וכפעילים בארגונים. שוקד מוביל את הקוראים למפגש עם תוצאות האלימות של תנועת "הנתיב הזוהר" בפרו, מעלה בפניהם תמונות מהווי רחובות החרדים בבני ברק, מעמת אותם עם מצוקותיהם של עולי אתיופיה וחושף דיאלוג נוקב עם אנתרופולוג מברלין, בנו של פרופסור נאצי.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מסע של מאה צעדים

מסע של מאה צעדים
מאת: ריצ'רד ק' מוראייס

חסן חאג'י נולד מעל מסעדתו הצנועה של סבו במומביי, ושנותיו הראשונות עוברות עליו בין אדים משכרים של קארי דגים מתובל, קרקוש מחבתות וסירים והמולה כללית של משפחה עמלנית שאהבה ואוכל קושרים בין בניה. אולם שנות הקסם נגדעות באחת כאשר טרגדיה פוקדת את משפחת חאג'י, והיא קמה ועוזבת את הודו ובסופו של מסע ארוך מתיישבת בלומייר, עיירה קטנה באלפים הצרפתיים. קשה להעלות על הדעת מקום מרוחק יותר ממומביי או שונה ממנה, אולם גם בלומייר מחליטים בני משפחת חאג'י לעשות את מה שהם יודעים לעשות הכי טוב: הם פותחים מסעדה וכובשים את העיירה בסערה.

הוצאה לאור: הכורסא וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 ספר האש

ספר האש
מאת: ג'יין בורודייל

1752. החורף קרב ובא. שני סודות מלווים ברגשות אשמה כבדים מאיצים באגנס בת השבע-עשרה לברוח מביתה באזור כפרי באנגליה כשהיא בהיריון, ובשמלתה מוצפנים מטבעות גנובים. כשהיא מגיעה ללונדון, היא נדהמת לנוכח העוני והרעב ברחובות. למזלה הרב, היא מוצאת עבודה כעוזרת של ג'ון בלקלוק – גבר גבוה, כהה ומסתורי העוסק בהפקת זיקוקים. ובשעה שאצבעות האורגת הזריזות של אגנס לומדות להכין רקטות ותרכובות משונות, היא נמשכת יותר ויותר לזוהרם ולשאגותיהם של הזיקוקים.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2012
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים