הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2012 - מקור ושירה
מוצגים 18 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 כחול נגד עין הרע

כחול נגד עין הרע
מאת: רחל חלפי

לצד היותה משוררת מרכזית וייחודית בשירה העברית כותבת רחל חלפי פרוזה סיפורית מקורית ומרתקת. על יצירתה השירית היא זכתה בפרס ביאליק. כחול נגד עין הרע הוא ספר הפרוזה הראשון שלה, והוא כולל את כל סיפוריה עד כה. הפרוזה של רחל חלפי היא בעיקרה ניסיון מפעים של מאבק עקשני ומלא־תעוזה בפער שבין המציאות לבין עולמות עשירים של פנטזיה ושל הזיה. רחל חלפי משבשת בסיפוריה את קו הגבול בין שירה לסיפורת וכותבת פרוזה מופלאה של משוררת העוקבת בדייקנות אחר פיתוליו של עולם רגשי סבוך ומלא־הפתעות.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 כל השירים ד 1985 - 1991

כל השירים ד' 1985 - 1991
מאת: דוד אבידן

כרך זה כולל את הקבצים האחרונים שראו אור בחיי המשורר: ספר האפשרויות - שירים וכו (1985) והמיפרץ האחרון - שירי סופת המדבר ושבעה שירי רקע (1991). כמו כן מובאים כאן שירים שפרסם המשורר בשנות חייו האחרונות, ושירים, מסמכים וטיוטות מן העיזבון. ספר האפשרויות כולל שירים מלוטשים הנאמנים לצורות הליריות המסורתיות, כגון הסונטה, לצד מחזורי שירה בנוסח הרטוריקה של הדיבור הישראלי הטבעי, סגנון שאבידן השפיע על התקבלותו בשירה העברית. מחזורי השירה עוסקים במגוון רחב של נושאים מן המרחב הציבורי והאישי, ובכלל זה מחשבות על השירה "הפוליטיקאים של הלשון", על היחסים בין המינים, על העונג, על השיעמום ועל הכאב, על מלחמת הקיום בעיר הגדולה

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 כפר המכשפות

כפר המכשפות
מאת: אורי שורצמן

אלחנן נוסע לאפריקה בשליחות אביו. הוא קצת שרוט אחרי שירותו הצבאי כצלף מצטיין, לבו שבור בעקבות אהבה גדולה שהסתיימה, ולכן הוא נעתר להצעת אביו, איש עסקים ציני ומקושר, שמקווה שהנסיעה הזאת תהפוך את בנו לאיש העולם הגדול. לאחר שאלחנן מפקיד מעטפה שמנה בידי איש עסקים מקומי באבידג'אן שבחוף השנהב, הוא ממשיך במסעו אל גאנה ברכב שכור. נצנוץ מקרי של מראה באחד מעיקולי הדרך מסיט אותו ממסלולו, והוא מוצא את עצמו תקוע בכפר מבודד.

הוצאה לאור: בבל וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 לשון אִטִּית איטית, שירים

לשון אִטִּית איטית, שירים
מאת: שירה סתיו

השירה של שירה סתיו נכתבת מעמדה של מאבק ומחאה, אבל גם מתוך כמיהה חריפה לדיאלוג. היא ספוגה באלימות המשתקפת, בין היתר, בסצנות המומחזות באורח תיאטרלי, מוגזם במכוון, ובגוונים האירוניים, לעתים הסרקסטיים, הנלווים ללשונה של הדוברת. לשון איטית, חמה וחושנית, משתוקקת למגע, אך למודה פגיעות, ולכן, מגששת, חשדנית וזהירה.

הוצאה לאור: דביר וקסת

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מתי תבוא אלי

מתי תבוא אלי
מאת: יהודית רותם

שולמית ועמנואל, זוג חרדים ירושלמי, נקלעים לחובות כבדים לאחר שהשיאו ארבע מבנותיהם. הם נאלצים להשאיר את משפחתם הגדולה מאחור ולעבור לגרמניה כדי לעבוד בבית אבות יהודי. העולם הנפתח לפניהם גורם לעמנואל זעזוע עמוק. הוא נשבר, חוזר ארצה ומותיר את שלומית להתמודד לבדה עם ההתחייבות שלקחו על עצמם. שם, לגדות האגם, בקרקע נוכרייה אך פורייה, בונה לה שלומית חיים מלאים ומספקים.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 נערות למופת

נערות למופת
מאת: שהרה בלאו

באולפנה בבני ברק מתכוננת חוה קלר, נערה שאפתנית שדבר אינו חומק מעיניה הכהות והנבונות, לחזרות על מחזה גורלי, המטיל את צלו הארוך על חייה. כאשר אחת השחקניות הצעירות נעלמת, רועמים הדים אלימים מן העבר במסדרונות בית הספר ומאיימים על כל אלו שרצו כל כך להיות נערות למופת. לבטי הגיל, האימה שבמיניות המתעוררת וכאב התשוקות המודחקות, וגם העריצוּת, הכפייה והאכזריות שרק חברת בנות סגורה מסוגלת לה, נשזרים ומתפתלים בתכני המחזה.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 עלמא

עלמא
מאת: רוני אשכול

כמו כל גיבורה ראויה לשמה, גם עלמא מתחילה את חייה כרועה בכפר קטן תחת שמים כחולים ששני ירחים משייטים בהם. אבל עלמא לא דומה לאיש מבני משפחתה ומתושבי הכפר - לא במראה ולא באופייה החקרני. היא סקרנית דיה להידחק לסדק קטן במצוק אשר בגבול אדמות המרעה ולמצוא את עצמה במקום שבו השמש איננה זורחת או שוקעת. משימה אדירה ממתינה לה שם; עליה לצאת למסע שבמהלכו תגלה לא רק מהם ייעודה וזהותה, אלא גם היכן טמון לב העולם החצוי וכיצד ניתן לרפא אותו.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 עמבה דיזון

עמבה דיז'ון
מאת: דורון חכם

מענה תמים לדואר אלקטרוני מוביל משפטן צעיר להסתבכות עם שירותי הביטחון ולחשיפת העבר האפל והטרגי הרודף את משפחתו. העלילה מתרחשת בשלהי המאה הקודמת בתל אביב ובעיראק לסירוגין, וקושרת בין אירועים דרמטיים - מנת חלקה של שארית הפלֵטה של הקהילה היהודית בבגדד בשנות השבעים - לבין חייה הסוערים של תל אביב. בדרך מפותלת, מרתקת ומפתיעה מתוארים קורותיהם של לחם, עורך דין ורווק תל אביבי, ושל דאוד, צעיר בגדדי חצי-יהודי. יחד עם הקורא ועם יתר הדמויות בספר הם חווים טלטלות רגשיות לצד אתנחתאות משעשעות.

הוצאה לאור: ספרי פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2012
מוצגים 18 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים