הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2012 - מקור ושירה
מוצגים 18 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אחת שאלתי

אחת שאלתי
מאת: משה אופיר

אחת שאלתי הוא סיפור התבגרותו של גבר ישראלי, ושל מסע חיפושיו אחר החלק החסר בנפשו. ענר קומרה, שנולד למשפחה ירושלמית דתית-לאומית, עוזב את משפחתו כדי להפוך לחרדי, עוזב את אשתו כדי להפוך לחילוני, עוזב את ירושלים כדי להפוך לתל-אביבי, ונעזב על ידי אהובתו כדי לגלות שכל מה שעבר עד כה הם כאין וכאפס לעומת כאב הנטישה, אם על ידי אהובה ואם על ידי האל עצמו - זה הנוטש שוב ושוב את ברואיו ודן אותם לכאב, זקנה וחולי.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 אישה

אישה
מאת: אלונה פרנקל

קסמה הגדול של אלונה פרנקל מתגלה בכל יופיו בספרה החדש, "אישה". אחרי "ילדה" (זוכה פרס ספיר 2005) ו"נערה", זה החלק השלישי בסדרת הרומנים האוטוביוגרפיים של הסופרת האהובה, המפליאה לכתוב הן לילדים והן למבוגרים. ב"אישה" מגיע לשיאו כשרונה המיוחד - לשלב בין מבט חודר ומפוכח המבטא ניסיון חיים מלא וגדוש לבין מבט טרי ורענן של ילד המגלה את העולם לראשונה.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

 בין חברים

בין חברים
מאת: עמוס עוז

בספרו החדש, בין חברים, חוזר עמוס עוז אל המקום ואל הזמן שבהם צמחה יצירתו: אל הקיבוץ של סוף שנות החמישים. שמונת הסיפורים שבקובץ מתרחשים בקיבוץ הדמיוני יקהת, ומשרטטים דיוקנאות מפליאים בעדינותם של נשים וגברים החולמים חלומות אינטימיים וחווים מכאובים פרטיים בצלו של אחד החלומות הקולקטיביים הגדולים בתולדות המאה העשרים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 האסיפה האחרונה

האסיפה האחרונה
מאת: ישראל עוז

חמש נשים עורכות חשבון נפש אישי, נוקב וכן, במהלך ישיבתן שבעה על מותו של גדעון, זקן השבט הכריזמטי של קיבוץ ותיק בגליל העליון. אחת מן החמש היא בתו, יערה, המוזעקת מביתה בלונדון להלוויית אביה, ונוכחת לדעת שמותו הפתאומי הפך להיות עילה למאבק גלוי וסמוי, מצמרר ומפתיע, בין מתנגדי "השינוי" לתומכיו, אותו מנהל ביד חזקה וחסרת עכבות, אחיה אלון.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 הטור השביעי, ג 1952-1948

הטור השביעי, ג 1952-1948
מאת: נתן אלתרמן

הכרך השלישי של "הטור השביעי", במהדורה כרונולוגית זו, מכסה תקופה של כשלוש שנים וחצי, מהכרזת העצמאות והכרת בריה"מ וארה"ב במדינה הצעירה ועד ראשית 1952. בכרך השני של "הטור השביעי", בשירים משנות המאבק לעצמאות, ממאי 1945 עד מאי 1948, העומדים בסימן הפאתוס ההרואי, הביא אלתרמן את הז'אנר של "שירי העת והעיתון" לשיאו. הכרך הנוכחי עומד בסימן התמתנות, עם המעבר מהמתח הגבוה של שנות המאבק לימי החולין של המדינה.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 השפעה בלתי הוגנת

השפעה בלתי הוגנת
מאת: רונית מטלון ואריאל הירשפלד

השפעה בלתי הוגנת - רומן במכתבים, הוא ספר יוצא דופן בדרך חיבורו. הוא נולד מניסיון שערכו הסופרת רונית מטלון וחוקר הספרות והמסאי אריאל הירשפלד. לכתוב יחד רומן בהתכתבות. עלילתו הבדיונית של הרומן לא נקבעה מראש וכל אחד מהכותבים חייב היה להמשיך את הסיפור מן המקום שבו נעצר המייל הקודם, מבלי לדעת את סופו.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

 טלטלה חוזרת - סיפורים

טלטלה חוזרת - סיפורים
מאת: צבי לוז

חלוצה בדור המייסדים מצאה אהבה דווקא עם ערבי. קשיש, הממשיך לעבוד בשעת מוֹת אשתו, נאחז בעבודת השדה כביטוי אישי, הנכון לו בשעת צערו. וָתיק, חילוני מנעוריו, חוזר לקראת מותו לאמונת אבותיו. משוררת, רווקה הפכפכת, מקצינה חריגויות כמעוררי יצירה. חבר קיבוץ מעבֵּר את אשתו כדי לאלצה להישאר בקיבוץ. אח, ששואף להשתווֹת לאחיו הבכור וזה נפל במלחמה, מתכונן ליפול במלחמה הבאה.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 ילדה

ילדה
מאת: אלונה פרנקל

הרבה שמות היו לאלונה פרנקל בילדותה, ובהרבה מחבואים היא הסתתרה: בעגלה מלאה קש, בבונקר שנחפר מאחורי הארון במטבח, בדיר חזירים, בארגז ששימש כמיטה ודמה לארון מתים, במרבץ סמרטוטים, בארון שאחת מדלתותיו הוסוותה כמערכת של מגירות. הם לא היו תמימים במיוחד, משחקי המחבואים הללו, ולעיתים אף היו מסוכנים מאוד -- בעיקר כשהגסטפו ארב מעבר לדלת. עם הזמן היא שכחה ללכת, שכחה לדבר, שכחה אפילו לבכות, אך לא הפסיקה לחלום ולהשתעשע, לצייר ולחפש חברים למשחק. הבכי פרץ אחר-כך, מייד אחרי המלחמה, ומאז לא חדל, גם כשעיניה יבשו. הוא רק חלחל למפלסים עמוקים יותר, שקע אל מאגרים של דמעות תהום.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2012
מוצגים 18 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים