הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2012 - כל הספרים
מוצגים 57 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 לשון אִטִּית איטית, שירים

לשון אִטִּית איטית, שירים
מאת: שירה סתיו

השירה של שירה סתיו נכתבת מעמדה של מאבק ומחאה, אבל גם מתוך כמיהה חריפה לדיאלוג. היא ספוגה באלימות המשתקפת, בין היתר, בסצנות המומחזות באורח תיאטרלי, מוגזם במכוון, ובגוונים האירוניים, לעתים הסרקסטיים, הנלווים ללשונה של הדוברת. לשון איטית, חמה וחושנית, משתוקקת למגע, אך למודה פגיעות, ולכן, מגששת, חשדנית וזהירה.

הוצאה לאור: דביר וקסת

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מארק אדלמן

מארק אדלמן
מאת: ויטולד ברש, קשישטוף בורנטקו

מי הוא מארֶק אֵדֶלְמַן? ולמה צריך לשאול בישראל שאלה כזאת על אחד המפקדים הנערצים של מרד גטו ורשה? הסיבה לכך פשוטה: אדלמן לא היה ציוני. לא היה לו מקום בסיפור ההיסטורי שבנו מייסדי מדינת ישראל - קו ישיר והכרחי מן השואה והגבורה אל הקמת המדינה כפיתרון היחיד האפשרי. ואף שכל חבריו ופקודיו ב"אירגון היהודי הלוחם" (רובם ציונים מובהקים) אכן נשאו את שמו בהערצה - מה בכך?

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מה התרחש כאן

מה התרחש כאן
מאת: יגאל עילם

בשבעת המאמרים הכלולים בספר זה מערער פרופ' יגאל עילם על עמדות יסוד ומפריך כמה מן המיתוסים המושרשים היטב בהיסטוריה היהודית והציונית שלנו. היחס בין הציונות ליהדות ההיסטורית ובין הציונות למדינת ישראל, טוען המחבר, אינו כה פשוט וחלק כפי שנוטים להציג אותו: קיימת סתירה מהותית בין הציונות ליהדות ההיסטורית, ומנגד - אין הציונות יכולה להכיל את מלוא ההוויה הישראלית, הממלכתית, שהיא הוויה מורכבת ופתוחה הרבה יותר מזו המיוצגת על ידי החזון הציוני.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מהפכה של הרוח

מהפכה של הרוח
מאת: עמוס הופמן

מאז פרצה בקיץ 1789, הייתה המהפכה הצרפתית לא רק אירוע היסטורי שהתרחש בזמן מסוים ובמקום מוגדר, אלא גם מושג וסמל אוניברסלי: מהפכה זו נחשבת לאחד מאותם אירועים מכוננים שמעצבים את ההיסטוריה האנושית ומקנים לה מכלול שלם של רעיונות ומשמעויות לדורי דורות. מבין ההסברים הרבים לפרוץ המהפכה הצרפתית, דומה שבשאלת מקורותיה האינטלקטואליים כמעט שאין מחלוקת. במחשבתם של רבים הנאורות נתפסת כסיבתה האידיאולוגית של המהפכה, ואילו המהפכה – ראשית מימוש "פרויקט" הנאורות.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מוכר האתמולים

מוכר האתמולים
מאת: ז'וזה אדוארדו אגואלוזה

פליקס ונטורה בחר לעצמו מקצוע מוזר: הוא מוכר עבר מזויף. לקוחותיו — אנשי עסקים מצליחים, פוליטיקאים, גנרלים, ובקיצור - כל מי שמרכיבים את הבורגנות האנגולית החדשה, מחזיקים ברשותם עתיד המובטח להם. עם זאת חסר להם עבר שיוכלו להתגאות בו. פליקס מייצר בשבילם אילן יוחסין מפואר, עתיר זיכרונות מאושרים, ומשיג להם ציורים ותצלומים של אבות אבותיהם. חייו עוברים עליו בנעימים. באחד הערבים נכנס לביתו שבלואנדה זר מסתורי התר אחר זהות אנגולית. ואז מתפרץ העבר במהירות מסחררת לתוך ההווה, ודברים בלתי אפשריים מתחילים להתרחש.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 מכירת חיסול

מכירת חיסול
מאת: יו לורי

תומאס לאנג הוא חייל בדימוס בשירות הוד מלכותה וג'נטלמן אנגלי. הוא מועסק לסירוגין כמאבטח אישים, שומר ראש לאנשי עסקים ויועץ ביטחוני למרבה במחיר. רוב הזמן הוא מובטל כרוני ועצלן רומנטי. כשמציעים לו לחסל תעשיין אמריקני הוא מגלה כי התכונות הדומיננטיות שלו בעוכריו. לאנג מסרב לחוזה הנדיב מצד אחד ומתאהב בבתו של יעד החיסול מצד אחר. מכאן ואילך הוא נקלע למסכת שקרים וסודות, לריגול בין-לאומי ותעשייתי, לארגון טרור עם קהל יעד ממוקד ולאחורי הקלעים של עולם סוחרי הנשק.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 מסע ארוך כל-כך

מסע ארוך כל-כך
מאת: רוהינטון מסיטרי

רומן הביכורים של מחבר איזון עדין. גוסטד נובל, פקיד בנק הודי חרוץ, הוא איש משפחה למופת שחייו הצנועים מתפוררים אט אט לנגד עיניו. אך בקהילת דיירי הבניין שלו, גוסטד הוא הקול השפוי היחיד בקרב הדרמות המתמשכות של שכניו שוחרי המדון. באחד הימים הוא מקבל מכתב מידיד ותיק, סוכן ביון, המבקש ממנו עזרה במשימה הרואית. בתמימותו ומתוך רגשי נאמנות מסכים גוסטד בלב חרד. עד מהרה הוא מוצא את עצמו לבדו, שקוע בפשע שלא התכוון לו, הולך ומסתבך ברשת מסוכנת של שקרים.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 מר בוטן

מר בוטן
מאת: אדם רוס

דיוויד פֶּפּין מאוהב באשתו, אליס, מאז פגישתם הראשונה באוניברסיטה בסמינר על יצירותיו של אלפרד היצ'קוק. כעבור שלוש-עשרה שנות נישואים הוא עדיין אינו מסוגל לדמיין לעצמו חיים מאושרים בלעדיה – ובכל זאת מהרהר בכפייתיות במוֹתה. עד מהרה היא אכן מתה, ודיוויד הנסער הופך לחשוד המרכזי. לצמד בלשים החוקרים את מותה החשוד של אליס יש ניסיון אישי רב בחידות מחיי נישואים: ווֹרד האסטרוֹל היה נשוי באושר עד שאשתו נפלה למשכב באופן יזום ותוקפני; וסאם שֶפֶּרד רגיש באופן מיוחד למורכבויות האשמה והתום של חיי הנישואים, שכן עשורים קודם לכן הורשע ואז זוכה מהרצח האכזרי של אשתו שלו.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2012
מוצגים 57 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא



סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים