הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2012 - כל הספרים
מוצגים 57 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 דרגה 26: מקורות אפלים

דרגה 26: מקורות אפלים
מאת: אנתוני זייקר, דוויין שווירצ’ינסקי

אנשי רשויות אכיפת החוק מסווגים רוצחים לעשרים וחמש דרגות של רֶשע, החל מחובבנים המשתייכים לדרגה 1 וכלה ברוצחים סדרתיים המתכננים בדם קר עינויים ורצח, המשתייכים לדרגה 25. למעֵט יחידה סודית של חוקרי-על, איש אינו יודע שקטגוריה חדשה של רוצחים מתגבשת. רק אדם אחד נמצא בקטגוריה זו. הקורבנות שלו: אנשים. שיטות הפעולה שלו:מזוויעות. הסיווג שלו: דרגה 26.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 האיש שלנו בהוואנה

האיש שלנו בהוואנה
מאת: גראהם גרין

האיש שלנו בהוואנה הוא ספר ריגול וסאטירה פוליטית על–זמנית, שראה אור ב– 1958. העלילה נחשבת לאחת “המעשיות המשעשעות” של גרין, ומתרחשת בהוואנה בתקופת שלטונו של באטיסטה. במרכזה, מוכר שואבי אבק בשם וורמולד שנענה להצעה מפתה להפוך למרגל של שירות הביון האנגלי, לספק קצת מידע, ובתמורה ליהנות מהכנסה צדדית מכובדת. אבל כשהדוחות הבדויים שהוא שולח הופכים למשהו ממשי, העניינים מסתבכים והוואנה הופכת למקום מסוכן. בתקופת מלחמת העולם השנייה הצטרף גרין לשירות הביון האנגלי ומונה בלונדון למחלקה שעסקה בריגול נגדי בחצי האי האיברי.

הוצאה לאור: ספרי פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 האסיפה האחרונה

האסיפה האחרונה
מאת: ישראל עוז

חמש נשים עורכות חשבון נפש אישי, נוקב וכן, במהלך ישיבתן שבעה על מותו של גדעון, זקן השבט הכריזמטי של קיבוץ ותיק בגליל העליון. אחת מן החמש היא בתו, יערה, המוזעקת מביתה בלונדון להלוויית אביה, ונוכחת לדעת שמותו הפתאומי הפך להיות עילה למאבק גלוי וסמוי, מצמרר ומפתיע, בין מתנגדי "השינוי" לתומכיו, אותו מנהל ביד חזקה וחסרת עכבות, אחיה אלון.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 הטור השביעי, ג 1952-1948

הטור השביעי, ג 1952-1948
מאת: נתן אלתרמן

הכרך השלישי של "הטור השביעי", במהדורה כרונולוגית זו, מכסה תקופה של כשלוש שנים וחצי, מהכרזת העצמאות והכרת בריה"מ וארה"ב במדינה הצעירה ועד ראשית 1952. בכרך השני של "הטור השביעי", בשירים משנות המאבק לעצמאות, ממאי 1945 עד מאי 1948, העומדים בסימן הפאתוס ההרואי, הביא אלתרמן את הז'אנר של "שירי העת והעיתון" לשיאו. הכרך הנוכחי עומד בסימן התמתנות, עם המעבר מהמתח הגבוה של שנות המאבק לימי החולין של המדינה.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 היסטוריה בלא נחת

היסטוריה בלא נחת
מאת: בועז נוימן, רוני רצ`קובסקי וגלילי שחר

בהיסטוריה בלא נחת קובצו מאמרים פרי מחקריהם של חוקרים צעירים, דור חדש של חוקרים בתחום, המבטאים כל אחת ואחד את האפשרויות הרבות והמגוונות לכתיבת ה"היסטוריה בלא נחת", המפגישה את גרמניה והגרמנים עם היהודים וארץ ישראל. במעשה זה הם אף מעמידים תמונת מצב של המחקר ההיסטורי המקורי בישראל. המאמרים המובאים בספר נכתבו לכבוד פרופ' שולמית וולקוב מהחוג להיסטוריה באוניברסיטת תל אביב. שולמית וולקוב העמידה שורה ארוכה של היסטוריונים, למעשה שני דורות, ואלה מציגים כאן מפרי מחקריהם.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 המזכרת

המזכרת
מאת: טס גריטסן

במשך שנים אינספור היתה המומיה המשומרת להפליא מונחת במרתף המאובק של מוזיאון קריספין בבוסטון. עד כה המומיה, המכונה "מדאם X", נחשבה ממצא מצרי עתיק, אך כשהפתולוגית מורה איילס חושפת מסר מבעית המסתתר בתוך הגווייה, מתברר שהשריד הזה אינו אלא קורבן רצח בן זמננו. כשנמצאים שרידיהן של שתי נשים נוספות, ברור למורה ולבלשית ג'יין ריצולי ממחלק הרצח שאדם מטורף מתהלך חופשי. כעת עליהן לפענח את משחקו המעוות של "הרוצח הארכיאולוגי", לפני שזה יוסיף עוד מזכרת מצמררת לאוסף המפלצתי שלו.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 המלכודת הנאצית

המלכודת הנאצית
מאת: שלמה אהרונסון

האם ניתן היה להפציץ את אושוויץ ואת מסילות הברזל שהוליכו למחנה ההשמדה, והאם הפצצה שכזו הייתה תורמת להפסקת ההשמדה? האם העובדה שאושוויץ לא הופצצה היא תוצאה של מחדל? האם הנהגת היישוב זנחה באמת את יהודי אירופה בשעת אסונם? סוגיות אלה ואחרות הקשורות בהן נידונות בספר שלפנינו העוסק במלכודת האימים שאליה נקלעו יהודי אירופה בשנים 1945-1939.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 המרגל שהושכח

המרגל שהושכח
מאת: שאול ובר

מעטים זוכרים היום את מאיר בינט. הכרוניקה העיתונאית מגדירה אותו כמרגל שנתפס עם הצעירים היהודים שפעלו במצרים במסגרת מה שנקרא "עסק הביש", עונה קשות ושם קץ לחייו בתא שבכלא. אבל הוא לא היה רק מרגל, מעקב אחרי התחנות בחייו הסוערים - נער שנמלט מגרמניה לאחר עליית הנאצים לשלטון ובהמשך פעל בשליחות סודית באנגליה, באיטליה, באיראן ובמצרים - מראה שהוא היה "לוחם וחולם". הוא סיפק אמנם מידע רב ערך שסייע רבות, למערכת הביטחון של ישראל, אבל במקביל חלם על שלום עם מצרים ופעל לטובת העם המצרי מתוך חזון שזה המפתח לשלום בין המדינות.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2012
מוצגים 57 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים