הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2011 - מקור ושירה
מוצגים 10 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 במרחק צעקה מן העולם

במרחק צעקה מן העולם
מאת: יחיאל חזק

המבחר המקיף של שירי יחיאל חזק המוגש כאן לקורא הוא מופע מרתק, עשיר, מרהיב עין ולעתים מכמיר לב של תמונות תשתית, החוזרות בשירתו המוקדמת והמאוחרת כאחד. בעיקרן הן תמונות נוף בראשיתי, טבע לא מעוצב ופתוח, מדרונות הרים, אגם רוחש חיים, שדות טרשים הפוצעים את הנוף, רגבי אדמה תחוחים, אבנים עיקשות, שורשי עשב וחורב מדברי. אולם אלה אינם רק נופי טבע אלא ביטוי מטלטל לנפש סוערת, החותרת להאזין לתהומות של כאב, פרידה, אבל על מות,קינה על ילדות אבודה, או לגעת בשמחת הגוף המשתוקק במלאות הווייתו.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 חשבון עובר ולא שב

חשבון עובר ולא שב
מאת: רעיה הרניק

חשבון עובר ולא שב מחזיק בין דפיו מבחר מקיף משלושת קבצי השירים של המשוררת רעיה הרניק, שרובם כבר הפכו על פני השנים לנכסי צאן ברזל, והם שבים ונקראים בטקסי הזיכרון לנופלים במערכות ישראל. במלחמת לבנון הראשונה נפל בנה רס"ן גוני הרניק, מפקד סיירת גולני בקרב על הבופור. את הדי האסון קיבצה הרניק בספר שיריה הראשון שירים לגוני, שמיד עם הופעתו, הצטרפו שירי הקינה מרעישי הלב שלו לקנון הישראלי על נפילת הבנים.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 יחידה

יחידה
מאת: הילה להב

הילה להב, ילידת 1985, זכרון יעקב, היא מוסיקאית ומשוררת. יחידה הוא ספרה הראשון. שיריה מתפרסמים דרך קבע בגליונות כתב העת "מטעם – לספרות ומחשבה רדיקלית" מראשיתו ובבמות נוספות, בדפוס וברשת. קבצים משיריה זכו בפרסים בתחרויות מטעם האוניברסיטה העברית.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מחמת כיסופים

מחמת כיסופים
מאת: חגית סבג

שירי אהבה מפוכחים, שירים של אהבה שלא תושלם לעולם, אהבה שיסודה בדידות. זמן רב לא נכתבו בעברית שירים צלולים כל כך, מדויקים כל־כך בניסיון לתאר כיסופים, חרדת נפש, געגועים למה שאין להשיגו. העולם שחגית סבג חיה בו הינו אמנם עולם ריאלי, של מעשים קטנים, של חפצים רגילים ועם זאת הוא הופך בשיריה לזירה של התרחשויות נפש. כך כשהיא "מכינה שתי כוסות תה ושותה אותן ביחידות", כך כשהיא "מצלצלת אל אהובה בוקר אחד אף־על־פי שדיברה איתו כל העת".

הוצאה לאור: ספרית פועלים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מי בכלל דיבר על אהבה

מי בכלל דיבר על אהבה
מאת: אורית רז

מדוע אמה של רוחל'ה מכנה אותה נשמה חוטאת? האם האם משליכה על בתה סוד אפל בעברה? האם רוחל'ה מקבלת על עצמה את הקביעה הזאת ומגשימה אותה? מה עושה לאדם הקלות הבלתי נסבלת שבה מודבקת לו תווית שלילית? הצרות המתרגשות על רוחל'ה מתחילות ביום שאביה נוטש אותה ואת אמה ועוזב את הארץ. כמעט בלי משים מובילים את רוחל'ה שיגיונותיה של אמה אל אהבתה הראשונה, ובלי כל הכנה היא מוצאת עצמה נאלצת להחליט אם לגדל לבדה את פרי האהבה הזאת , שאביו אינו רוצה בו.

הוצאה לאור: ספרית פועלים

סיווג: ספרות מקור

 מקום בטוח ללב

מקום בטוח ללב
מאת: הגר ינאי

במקום בטוח ללב מתארת הגר ינאי את המתרחש ערב המלחמה בברלין המפעפעת שנאה ואימה, מנקודת מבט של אישה יצרית ועצמאית. זהו ספר מפתה ומרגש המתרחש על רקע אירועים היסטוריים אך עוסק בשאלה האקטואלית תמיד - מה הסיכוי של יצורי לב ובשר עדינים כמו תשוקה ואהבה להתקיים לאורך זמן בעולם פגום כעולמנו.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 עיר ובהלות

עיר ובהלות
מאת: אלי אליהו

ספר שיריו השני של אלי אליהו: מתגורר בגבעתיים. עוסק בעריכה לשונית ובעריכת תוכן. פרסומי שירה בכתבי העת: מטעם, הליקון, קשת החדשה, כרמל, הכיוון מזרח, שבו, מאזניים, משיב הרוח ובמוספי הספרות. ספר השירה "אני ולא מלאך" פורסם בהוצאת הליקון, 2008.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 שירה ארוטית

שירה ארוטית
מאת: גתה

גתה המשורר הגדול, קלאסיקון הניצב על כן גבוה, מכופתר ומרוחק, חושף בשיריו הארוטיים פן לא צפוי: שובב, חצוף, ספונטני. המדובר אמנם בשירים המחקים מודלים מן השירה היוונית והרומית - אלגיות ואפיגרמים; אבל בצד הצורה הקלאסית מצליח המשורר להחיות את הלך הרוח המקורי של אותה שירה עתיקה, ובמקום ההשתפכות המטושטשת של תקופתו הרומנטית הוא כותב כאן שירה של התבוננות חדה ורעננה בחיים, על כל החושני והמגוחך, הענוג והאבסורדי שבהם.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2011
מוצגים 10 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים