הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2011 - כל הספרים
מוצגים 50 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 סערת המלחמה

סערת המלחמה
מאת: אנדרו רוברטס

מדוע נוצחו מדינות הציר במלחמת העולם השנייה אנדרו רוברטס חקר בספרו הקודם, אדונים ומצביאים, את התפתחות האסטרטגיה רבתי של בעלות הברית. הנושא המרכזי של סערת המלחמה הוא התפתחות האסטרטגיה של הציר, מתוך עיון במהלכי מלחמת העולם השנייה בכל החזיתות, שואל רוברטס האם היה הציר יכול לנצח, או לפחות להביא את המלחמה לכלל קיפאון, אילו התנהל בו תהליך קבלת החלטות שונה ואילו נקט אסטרטגיה אחרת האם צדקו אותם גנרלים גרמנים שתלו את הקולר במלואו בהיטלר אחרי המלחמה, או שמא רק הפכו את הפיהרר שלהם לשעבר לשעיר לעזאזל, מרגע שיכלו למתוח עליו ביקורת בלי חשש?

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 עיר ובהלות

עיר ובהלות
מאת: אלי אליהו

ספר שיריו השני של אלי אליהו: מתגורר בגבעתיים. עוסק בעריכה לשונית ובעריכת תוכן. פרסומי שירה בכתבי העת: מטעם, הליקון, קשת החדשה, כרמל, הכיוון מזרח, שבו, מאזניים, משיב הרוח ובמוספי הספרות. ספר השירה "אני ולא מלאך" פורסם בהוצאת הליקון, 2008.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 פרשת המים - טבילה כהזדמנות לצמיחה, להיטהרות ולריפוי

פרשת המים - טבילה כהזדמנות לצמיחה, להיטהרות ולריפוי
מאת: אלונה ליסיצה, דליה מרקס, מיה ליבוביץ`, תמר דבדבני

הספר פרשת המים מבקש לבחון ולהבין את המצווה העתיקה של הטבילה ואת המוסד הקדום של המקווה, ולהזרים בהם מים זכים של חידוש ויצירה. פרשת המים משיב את קוראותיו וקוראיו אל חוויית הטבילה בלב חדש, כאמצעי מחולל שינוי ומעודד צמיחה. הוא מאמץ את הטבילה כמאפשרת התנקוּת מכתמי העבר, היעטפוּת במי ההווה ומעין לידה מחודשת אל העתיד. פרשת המים מציע שימוש בטבילה במים לציון מעברים בין פרקי חיים, להתנקוּת נפשית וגופנית מחוויות קשות כפרידה או פגיעה, להודאה על התחדשות.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד וספריית היהדות המתקדמת

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 קללת מקבת

קללת מקבת
מאת: ג'ניפר לי קארל

קייט סטנלי, במאית המתמחה במחזותיו של שייקספיר, מגיעה לגבעת דנסינן, המקום שבו הובס מקבת, כדי להתחיל בחזרות להפקה מיוחדת של המחזה. ואכן, לא חולף זמן רב והקללה מתחילה לפעול: אחדים מהשחקנים נעלמים, בראש הגבעה מתגלה מחפורת מלאה דם, וקלף טארוט מסתורי מוביל את קייט אל היער, שם היא מוצאת גופה של אישה שמתה בנסיבות המרמזות לא רק על רצח פולחני, אלא אף על טקס פגאני של העלאת קורבן אדם.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מתורגמת

 רוח הרפאים: סיפור אהבה

רוח הרפאים: סיפור אהבה
מאת: ג'ונתן קרול

ברוכים הבאים לעולם הזוהר של רוח הרפאים. איש נופל בשלג, ראשו נחבט בשפת המדרכה, והוא מת. אבל משהו מוזר קורה: האיש לא מת. ותדהמה אוחזת ברוח שמנסה לאסוף אותו אל החיים שלאחר המוות. תדהמה זו מופנית אל הבוס של הרוח, בדמות השאלה, מה לעשות עכשיו? והבוס משיב, אנחנו לא יודעים איך זה קרה, אבל אנחנו עובדים על זה; בינתיים, מקומך ליד האיש הזה כדי לעזור לנו להבין מה מתרחש.

הוצאה לאור: יניב הוצאה לאור

סיווג: ספרות מתורגמת

 שבע שנים

שבע שנים
מאת: פטר שטאם

גבר אחד, שתי נשים. אחת - אשת חיקו - היא אדריכלית יפה ואינטליגנטית בת למשפחה שוויצרית מבוססת. השנייה, מהגרת פולנייה בודדה, בלתי מרשימה בעליל. הראשונה מעוררת בו הערצה וצורך תמידי להשתפר. אצל השנייה הוא מרגיש חופשי ונאהב. מסיפורו של ה"משולש" המוזר הזה עולה הפער שבין מעמדות ונחשפים הניצול והצביעות.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 שירה ארוטית

שירה ארוטית
מאת: גתה

גתה המשורר הגדול, קלאסיקון הניצב על כן גבוה, מכופתר ומרוחק, חושף בשיריו הארוטיים פן לא צפוי: שובב, חצוף, ספונטני. המדובר אמנם בשירים המחקים מודלים מן השירה היוונית והרומית - אלגיות ואפיגרמים; אבל בצד הצורה הקלאסית מצליח המשורר להחיות את הלך הרוח המקורי של אותה שירה עתיקה, ובמקום ההשתפכות המטושטשת של תקופתו הרומנטית הוא כותב כאן שירה של התבוננות חדה ורעננה בחיים, על כל החושני והמגוחך, הענוג והאבסורדי שבהם.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 שתיים

שתיים
מאת: מיטל שרון

שתיים הוא סיפור אהבתן של שתי נשים צעירות שנפרש בין שתי ערים, תל-אביב וברלין. קשה לחשוב על נשים שונות יותר: אפרת נוטה למצבי רוח, ליעל כישרון לשמוח. אפרת זקוקה לאינטימיות בלתי פוסקת, יעל שומרת על עצמאותה וזכותה להתנסות. אפרת קרובה לרגשותיה ויודעת לנסח אותן בדייקנות מהפנטת, יעל הרבה יותר קשובה לדיבור בין גוף לגוף. ביחד הן נפלאות ובלתי אפשריות, גיבורות של דרמה שיש בה יופי רב אך גם הרבה זוויות חדות, איומים ומלכודות.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2011
מוצגים 50 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים