הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2011 - כל הספרים
מוצגים 50 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 מעשה בכבשה ובחלון פתוח

מעשה בכבשה ובחלון פתוח
מאת: אנטוניו דל מסטו

מוקדם בבוקר בפנימייה קתולית לבנות בכפר בּוֹסקֶה שבערבות ארגנטינה, התלמידות עדות לתקרית מביכה שבמרכזה כבשה ונגר. אבל מה הניע את שתי הדמויות הללו, ששמן הטוב הולך לפניהן בשלל סיפורים ואגדות, לבצע מעשה טירוף שכזה? ומה יהיו השלכותיו של החטא הנורא הזה על חיי הכפר? וכיצד הוא ישפיע על לוקרסיה המרדנית בת ה-15, המבקשת רק דבר אחד - לאבד את בתוליה?

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 מקום בטוח ללב

מקום בטוח ללב
מאת: הגר ינאי

במקום בטוח ללב מתארת הגר ינאי את המתרחש ערב המלחמה בברלין המפעפעת שנאה ואימה, מנקודת מבט של אישה יצרית ועצמאית. זהו ספר מפתה ומרגש המתרחש על רקע אירועים היסטוריים אך עוסק בשאלה האקטואלית תמיד - מה הסיכוי של יצורי לב ובשר עדינים כמו תשוקה ואהבה להתקיים לאורך זמן בעולם פגום כעולמנו.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 מר שועל המהולל

מר שועל המהולל
מאת: רואלד דאל

תכירו את מר שועל המהולל, שודד התרנגולות הכי ערמומי בעמק. תכירו את בוגי, בוני ובונצי, האכרים הקמצנים שנשבעו לתפוס ולרמוס את השועל הסורר. הצטרפו אל המרדף הכי נועז והכי מצחיק – מרדף במחילות המפותלות שמתחת ללולים. הדחפורים חופרים, השומרים מכוונים את רוביהם, ומר שועל? הוא רוקם תחבולות ששוב יפתיעו את כולם.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרי ילדים נוער

 משפטו ומותו של ישו הנוצרי

משפטו ומותו של ישו הנוצרי
מאת: חיים ה' כהן

תוצאות משפטו של ישו מהדהדות כבר אלפיים שנה בתודעה התרבותית והדתית של עמי העולם, והיהודים הם שסבלו מאז ועד היום מן השנאה שמשפט זה ליבה נגדם. אלפי ספרים נכתבו על חייו ומותו של ישו, אך רק מעטים הוקדשו לבחינת ההיבטים המשפטיים של המאורע, שהשפיע על תולדות העמים ולא פעם תואר כרצח על ידי משפט. גם ספרים שנכתבו בידי משפטנים בחנו את העדויות הספרותיות, בעיקר את סיפורי הברית החדשה, כאילו היו ראיות שאין מהרהרים אחריהן.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 נדמה לך שאתה צודק

נדמה לך שאתה צודק
מאת: ג'ון לויד וג'ון מיצ'ינסון

מי המציא את הטלפון? מהי בירת תאילנד? כמה ירחים יש לכדור הארץ? מהו ההר הגבוה בעולם? כמה נחירים יש לבני האדם? אם אתם בטוחים שהתשובות לשאלות האלה הן: אלכסנדר גרהם בל, בנגקוק, אחד, האוורסט ושניים - אתם זקוקים לספר הזה בדחיפות. נדמה לך שאתה צודק מיועד לאנשים שיודעים שהם לא יודעים הרבה. הוא מכיל מאות פרטי טריוויה, מעשיר בידע כללי רב ומסקרן, ושופך אור חדש על השאלה שפילוסופים, מדענים שואלים את עצמם שוב ושוב: מה נכון ומה שטות מוחלטת?

הוצאה לאור: דביר

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 נונה קוראת מחשבות

נונה קוראת מחשבות
מאת: אורית גידלי, איורים: איה גורדון-נוי

נונה מקבלת במתנה מכשיר קסמים שמאפשר לה לראות את מה שאנשים אומרים, ואת מה שהם חושבים ולא אומרים. היא ניגשת עם המכשיר לילד שהעליב אותה, אומרת לו משהו מפתיע וכובש ועושה קסם שרק לב של ילד יכול לעשות. סיפור חכם וחם על הפער שבין הדיבור למחשבה, וחשוב מזה, על כוחו של מי שאוהב ראשון. זהו ספר הילדים הראשון של המשוררת אורית גידלי, שכתבה את שני ספרי השירה "סמיכות" ו"עשרים נערות לקנא".

הוצאה לאור: כנרת זמורה-ביתן

סיווג: ספרי ילדים נוער

 נסיון חיי

נסיון חיי
מאת: אוסאמה אבן מונקד

אירוע תרבותי של ממש. בפעם הראשונה בעברית, יצירה ערבית קלאסית מהמתורגמות ביותר ללשונות המערב. המאה ה-12 קמה לתחייה לנגד עינינו דרך קולו של אחד מגיבוריה היותר מוכשרים ומרתקים. מעבר לעדות ההיסטורית רבת המאורעות יש בחיבור האוטוביוגרפי הנדיר הזה גם סיפור אישי מלא קסם והומור, והתוודעות יחידה במינה לחיים במזרח התיכון בימי מסעי הצלב. תרגום מערבית, מבוא והערות: אלה אלמגור.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 סיפורם של השדים הלוחמים

סיפורם של השדים הלוחמים
מאת: פיליפ ב' קר, ילדי המנורה

.ג'ין מרושע זומם לגזול את חירותם של חפים מפשע הידיים של ג'ון ופיליפה גאנט, התאומים הג'ינים, מלאות עבודה. אמא שלהם נתקעה בבבל בתפקיד הג'ינית הכחולה, ואבא שלהם בצרות. חוץ מזה, באקחוס, החבר חסר האחריות שלהם, פתח בקריירה מפתיעה, כשהוא משתמש לרעה בכוח הג'יני שלו. אחותו פאוסטינה, לעומת זאת, נעלמה, וצבא שלם של לוחמים בני אלפי שנים נרתם למשימה זדונית ומרושעת במיוחד של איבליס, הג'ין המרושע ביותר בעולם.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי ילדים נוער

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2011
מוצגים 50 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים