הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2011 - כל הספרים
מוצגים 50 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 המכתב של קלמנטיין

המכתב של קלמנטיין
מאת: שרה פניפקר

קלֶמֶנְטַיין לא מאמינה למשמע אוזניה: המורֶה האהוב עליה, מר גְרֶפְּסְקִי, עלול לעזוב את בית הספר באמצע שנת הלימודים ולנסוע למִצְרַיִם! היא חוששת שהמורים האחרים לא יבינו את הפזיזוּת שלה, את הצורך הבלתי פוסק שלה לצייר כל הזמן, או לשחק בלנצח את השעון כשהיום נעשה ארוך מדי. למורָה המחליפה שלו יש כללים חדשים לגמרי, שקְלֶמֶנְטַיין לא מצליחה להבין.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי ילדים נוער

 הפיראטים

הפיראטים
מאת: מייקל קרייטון

הפיראטים הוא ספרו האחרון של מייקל קרייטון שנפטר ב-2008. קרייטון - הידוע בזכות המותחנים שלו שהפכו לרבי מכר, פארק היורה, זרע אנדרומדה, העולם האבוד וטרף, ובהם מתמודדים גיבוריו עם כוח עצום ורב המאיים להחריב את העולם או לפחות לשנות אותו - בחר הפעם לחרוג ממנהגו ולכתוב רומן פיראטים.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

 הקופה שמאחורי מגירת הגרביים

הקופה שמאחורי מגירת הגרביים
מאת: חני נחמיאס, טלי תאני- הררי

לאח הקטן של שיר ואיתי יש יום הולדת, וכל אחד מהם רוצה לקנות לו מתנה מיחדת. אבל מאין ישיגו כסף? האם החסכונות של שיר יספיקו לה למתנה הגדולה שהיא תכננה לקנות? ומה יעשה איתי, שמתקשה להתאפק ותמיד מבזבז הכל ומיד? הקופה שמאחורי מגרת הגרבים הוא ספר ראשון בסדרת כלכלה מהתחלה, שמטרתה לתת לילדים של המאה ה-21 כלים לצרכנות בקרתית ונבונה דרך ספור מהנה ומעורר הזדהות.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרי ילדים נוער

 חוב - צלו האפל של העושר

חוב - צלו האפל של העושר
מאת: מרגרט אטווד

אטווד מתבוננת ב"חוב" מבעד לזיכרונות ילדותה, סוקרת את היסודות ההיסטוריים-ספרותיים-דתיים שלו ואת משמעותו לאדם, דנה בפן השלילי של ה"חוב" באמצעות קריאה מרתקת ביצירות כמו "הסוחר מוונציה" מחד ו"מלחמת הכוכבים" מאידך, וחותמת בהצעה לראות במושג "חוב" יסוד חיובי: חובנו למין האנושי, לכדור הארץ ואף לָאל, כקו שינחה אותנו לחיים שלא יפגעו בסביבה, הן במובן הפיזי והן במובן החברתי-אנושי.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 חשבון עובר ולא שב

חשבון עובר ולא שב
מאת: רעיה הרניק

חשבון עובר ולא שב מחזיק בין דפיו מבחר מקיף משלושת קבצי השירים של המשוררת רעיה הרניק, שרובם כבר הפכו על פני השנים לנכסי צאן ברזל, והם שבים ונקראים בטקסי הזיכרון לנופלים במערכות ישראל. במלחמת לבנון הראשונה נפל בנה רס"ן גוני הרניק, מפקד סיירת גולני בקרב על הבופור. את הדי האסון קיבצה הרניק בספר שיריה הראשון שירים לגוני, שמיד עם הופעתו, הצטרפו שירי הקינה מרעישי הלב שלו לקנון הישראלי על נפילת הבנים.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 טובי לולנס - העיניים של אלישה

טובי לולנס - העיניים של אלישה
מאת: טימותה דה-פומבל

אחרי שלוש שנים בחברת הקלופים, טובי שוב יוצא למסע מסוכן במעלה האלון העתיק. עד מהרה הוא פוגש בהרס ובחורבן שמאיימים על העץ ועל תושביו: האנשים חיים בעוני ובפחד, הקלופים נחטפים ונידונים לחיי עבדות, העץ מתכסה ביערות חזזית והמכתש הגדול שנפער בגזעו מאיים לכלות את כל משאביו. גם יקיריו של טובי נמצאים בסכנה. בתחתית העץ, במכתש של ג´ו מיטץ´ הנורא, כלואים הוריו, ואי שם בצמרות שבויה אלישה בידיו של לאו בלו אחוז הטירוף. טובי נחרץ בדעתו להציל את עמו, את עולמו ואת אהוביו, אבל איך יגבר לבדו על אויבים רבים ואכזריים כל כך?

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרי ילדים נוער

 יהודים אחרונים בקראלה

יהודים אחרונים בקראלה
מאת: עדנה פרננדס

קהילת יהודי מדינת קראלה בדרום מערב הודו, המוכרת בישראל כקהילת יהודי קוצ`ין, נעלמת בהדרגה וניצבת כיום על סף הכחדה. כמעט מאומה לא נותר מאחת הקהילות המפוארות באסיה. רק יהודים מעטים שרדו בכפרים ובערים. זהו הפרק האחרון והמסכם באחד הסיפורים הגדולים של יהדות הגולה. זהו אפוס שיסתיים בקראלה כבר בימי חיינו.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 יחידה

יחידה
מאת: הילה להב

הילה להב, ילידת 1985, זכרון יעקב, היא מוסיקאית ומשוררת. יחידה הוא ספרה הראשון. שיריה מתפרסמים דרך קבע בגליונות כתב העת "מטעם – לספרות ומחשבה רדיקלית" מראשיתו ובבמות נוספות, בדפוס וברשת. קבצים משיריה זכו בפרסים בתחרויות מטעם האוניברסיטה העברית.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2011
מוצגים 50 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים