הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2011 - כל הספרים
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -
 קומדיה בסולם מינורי

קומדיה בסולם מינורי
מאת: האנס קיילסון

קומדיה בסולם מינורי, שראה אור לראשונה ב-1947, הוא סיפורם של וים ומרי, זוג הולנדים שמסתירים בביתם את ניקו היהודי בזמן הכיבוש הגרמני. אלא שהיהודי מת מדלקת ריאות בביתם של בני הזוג. במובנים רבים, זהו דווקא סיפורם של המסתירים, ולא של היהודי הנרדף. ואז, כשהאיש שהם מגינים עליו והחלו להיקשר אליו מת, נמצאים בני הזוג במצב בלתי אפשרי בו עליהם להיפטר מגופתו של אדם שאינו קיים, עד שהם עצמם נאלצים לבסוף להסתתר.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 קמפו סנטו

קמפו סנטו
מאת: ו.ג זבאלד

בשנת 2001, בזמן שכתיבתו הספרותית הייתה בשיא פריחתה, נהרג הסופר הגרמני ו. ג. זבאלד בתאונת דרכים בבריטניה. מלבד יצירות הפרוזה הגדולות (המהגרים, אוסטרליץ), שבזכותן זכה להכרה כאחד מגדולי הסופרים במחצית השנייה של המאה העשרים, הותיר אחריו זבאלד מסות אחדות על ספרות ואמנות, וגם יצירה אחת בלתי-גמורה, מעין יומן-מסע באי קורסיקה. זבאלד היה חוקר ומרצה לספרות גרמנית, אך גם נוסע גדול, במובן הקלאסי של המלה, והספר מלכד את שני החלקים האלו. קמפו סנטו, שראה אור לאחר מותו, אוסף את מרבית היצירות הללו, שזבאלד כתב בזמנים שונים בחייו. הקובץ כולל מסות על הסופרים האהובים עליו, פרנץ קפקא

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 ראש עקום

ראש עקום
מאת: נאוה סמל

במהלך לילה ארוך אחד, במחלקת טיפול נמרץ בבית חולים בתל אביב, אחות צעירה מקריאה סיפור לחולה אלמוני השרוי בתרדמת. מצרור הדפים המצהיב שבידיה עולים וצפים סודות אפלים החושפים פרשה מסתורית וסיפור אהבה מטלטל. האם הסיפור הזה יעורר את החולה? האם יש בכוחה של יצירת אמנות לגאול אדם משביו? והאם הוא יכול לשרוד גם כאשר נשללות ממנו החירות והאהבה? אט-אט הולך ונפרש לעיני האחות עולמו של תומאסו, ילד מבית יתומים בטורינו שהגיע לכפר קטן בפיימונטה.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 רחוב שיח חאמזה 17

רחוב שיח חאמזה 17
מאת: אברהם בר-אב

רחוב שיח חאמזה 17, קהיר לוקח את הקורא למסע חושני של ריחות, צבעים, קולות, רגשות ומשפחה יהודית קטנה ואמיצה בראשית המאה העשרים, מעט לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה. פורטונה ושלום פסי מגדלים את שלושת ילדיהם בצל המלחמה הממשמשת ומידפקת על דלתות אירופה. החיבור עם הארץ הפונדקאית מתגלה כחסר סיכוי: מואיז הופך קומוניסט ונרדף על ידי החוק, סופי עזת פנים, מורדת בהוריה ונישאת להנרי, העסקן הציוני, ובת הזקונים סוזי מתאהבת בחוסני, פושע ערבי רב-קסם, הכופה את עצמו עליה ומאיים לפגוע במשפחתה.

הוצאה לאור: רימונים

סיווג: ספרות מקור

 שמורת נפש

שמורת נפש
מאת: רבקל`ה מונדלק

שמורת נפש הוא סיפורה של משפחה שאחד מבניה בחר לשים קץ לחייו. הספר בנוי מדיאלוגים מתחלפים של בני המשפחה: האם, נטע, עורכת-דין במקצועה, שחייה שלובים ללא הפרד בחייו של בנה הבכור, מרגע לידתו, דרך התבגרותו ועד למותו, שבחר בו;האב, יורם, שחקן במקצועו, שמות הבן מטלטל את נפשו ואת יחסיו עם רעייתו האהובה; האח, דני, מוזיקאי, שמותו של אחיו, יקיר-נפשו, מעלה אל פני השטח את יחסיו עם הוריו שגידלו אותו כבן שני בכל המובנים; מאיה, חברתו לשעבר של רועי, פסיכולוגית ואם לילד קטן, שרועי קרא לה שמורת נפש; ועוד דמויות משנה, בני משפחה וחברים.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 שקספיר לפני השינה

שקספיר לפני השינה
מאת: טל ניצן, איורים: מירה פרידמן

כמה מאתנו מכירים באמת את הסיפורים של המחזות של שייקספיר? בתקופת חייו, כשהוצגו המחזות בתיאטרון, היה אחד השחקנים עולה לבמה רגע לפני ההצגה, ומספר את הסיפור. כך, יכלו הצופים לעקוב בנחת אחרי המתרחש, להקשיב לדיאלוגים ולהתרשם מהתלבושות ומהתפאורה. "שייקספיר לפני השינה" מביא לקוראים הצעירים 14 מגדולי המחזות של שייקספיר - בקיצור ובצורת סיפור – כדי שגם אנחנו, היום, נכיר אותם. בתוך כל סיפור משולבים ציטוטים ידועים, שכל שוחר תרבות ישמע לפחות פעם אחת בחייו.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרי ילדים נוער

 תוכנית סאות ביץ לבריאות הלב

תוכנית סאות' ביץ' לבריאות הלב
מאת: ארתור אגטסטון

מחלות לב הן מגורמי התמותה העיקריים בקרב גברים ונשים. אך במרפאתו של ד"ר אגטסטון, מחבר רב המכר דיאטת סאות' ביץ', התקפי לב או אירועים מוחיים נדירים מאוד - הודות לגישת המניעה החדשנית שלו לטיפול במחלות לב. בספר החשוב שלפניכם ד"ר אגטסטון נלחם למען מהפכה בטיפול בלב, שתאפשר לאנשים להציל בעצמם את חייהם! הוא עושה זאת בעזרת אסטרטגיית מניעה חדשנית בת ארבעה שלבים, שיכולה לגלות, למנוע ואפילו לעצור מחלות לב, וכוללת תזונה בריאה, פעילות גופנית, בדיקות אבחון חדשניות ותרופות עדכניות. כעת תוכלו גם אתם לחיות חיים ארוכים ובריאים יותר!

הוצאה לאור: מטר

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2011
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים