הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2011 - כל הספרים
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 סוסעץ סוס עץ

סוסעץ סוס עץ
מאת: יורם קניוק

עמינדב סוסעץ, צייר ישראלי, חי ויוצר שנים ארוכות בפריז ובניו יורק. מפעל חייו - האישי, האמנותי, הפילוסופי - הוא ניסיון מתמיד להבין מי הוא ולאן מועדות פניו. הוא עורך מסעות, קורא תיגר על מוסכמות וגבולות, ממציא לעצמו ביוגרפיות חלופיות ומתאמץ להבין מה מקומו בעולם ומה ערכו כאדם וכאמן. כשהוא חש שנכשל ושאין לו מוצא, הוא מנפץ וקורע את ציוריו, מותיר מאחוריו את אשתו מירה ואת בתו הקטנה נעמי, וחוזר ארצה כדי להתחקות אחר מקורותיו.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 סטיב ג´ובס הביוגרפיה

סטיב ג´ובס הביוגרפיה
מאת: וולטר אייזקסון

במשך שנתיים קיים אייזקסון כארבעים ראיונות עם ג´ובס ועוד למעלה ממאה ראיונות אחרים עם קרובים, מתחרים יריבים ועמיתים שלו. ספר זה מתאר חיים סוערים ואישיות של יזם יצירתי ואיש שיווק גאוני, ששאיפתו העזה לשלמות והדחף הנלהב שבו חוללו מהפכה בשש תעשיות: מחשבים אישיים, סרטי אנימציה, מוזיקה, טלפונים, מחשבי לוח ודפוס דיגיטלי. ביוגרפיה זו היא היחידה שנכתבה על ג´ובס תוך שיתוף פעולה מלא מצידו, והיא רואה אור בעת ובעונה אחת בעשרות מדינות ברחבי העולם.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 עיזים

עיזים
מאת: דניאלה כרמי

סיפור מדברי על שלושה ישראלים שמחפשים דרך לא שגרתית להרוויח כסף. ומוצאים. "יכולתי להיות בהונג קונג עכשיו, כמו שאתה רואה אותי." "למה הונג קונג?" כמעט חתמתי שם על חוזה והכל." אזולאי חיטט במקרר הריק, מצא חצי פיתה בתוך שקית נייר והחל ללעוס אותה בלי חמדה: "מה עושים בהונג קונג?" "יש לי שם חבר. מתעשר כל רגע שהוא נושם."

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

 פארק הרסיסים

פארק הרסיסים
מאת: אלינה ברונסקי

סאשה היא נערה בת שבע-עשרה, ובקיץ הזה, החם כל כך, יש לה שני חלומות בלבד: היא רוצה לכתוב ספר על אמא שלה ולהרוג את ואדים. מה הסיפור של ואדים? מדוע סאשה לא גרה עם אמה, אלא עם דודתה? איך פשע מחריד מזעזע את המשפחה וגורם לפרסומה? ומה פשר הקשר המשולש שהיא יוצרת עם עיתונאי ועם בנו בן השש-עשרה? על כל זה סאשה מספרת בכנות, בבדיחות הדעת ובאנרגיה כובשת.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 פורטון

פורטון
מאת: רונה אלקולומברי-דזובס

פורטון היא נערה יוצאת דופן בת שש-עשרה, בת העדה הקראית בקהיר של אמצע המאה ה-19. מפגש מקרי בשוק ביום חורף עם חיים שנטוב, יצרן גפרורים יהודי, נשוי, יפה-תואר ומבוגר ממנה בכעשרים שנה, מצית ביניהם אהבה וכאב. קורות השניים נשזרים בסיפור חושני. מכשולים רבים ייערמו על דרכם של הזוג. בין היתר, אהובתו הקודמת של חיים, תעשה כל שביכולתה כדי לסכל את הרומן המתרקם. לשם כך היא כורתת ברית של קנאה ואהבה עם אשתו הדחויה של חיים, והן פועלות כנגדו באמצעים טבעיים ועל-טבעיים.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 פנחס ספיר -  ביוגרפיה

פנחס ספיר - ביוגרפיה
מאת: יצחק גרינברג

הספר שלפנינו מתחקה אחר מדיניותו הכלכלית והשקפתו החברתית של ספיר, כמו גם אחר מדיניותו בתחומי חוץ וביטחון וגישתו ביחס לשטחים הכבושים. הוא דן במנהיגותו הכלכלית ובהתנהלותו כשר המסחר והתעשייה ושר האוצר, ומבקש לפצח את סוד כוחו במפלגה בפרט ובפוליטיקה בישראל בכלל. בביוגרפיה כלכלית-פוליטית זו נבחנים הצמתים בצמיחתו הפוליטית של ספיר ודרכי הפעולה שנקט; יחסיו עם שורה של אישים – דוד בן-גוריון, לוי אשכול, גולדה מאיר, פנחס לבון, יצחק בן-אהרן, משה דיין, שמעון פרס – והשפעתם בתהליך קבלת ההחלטות שלו.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 פעם בשבוע

פעם בשבוע
מאת: אהרוני ברנשטיין

האם הספר הזה יהפוך אתכם למאושרים? קרוב לודאי שלא, אבל הוא יעניק לכם את היכולת להתקדם אל עבר האושר עם מטען רוחני, בעיניים פקוחות ובאומץ. לחכמת היהדות זקן ארוך של שלושת אלפים וחמש מאות שנה. תמצית החכמה הזאת מקודדת בתוך פרשות השבוע, שמוגשות לפניכם בעברית, בתמציתיות ועם קישורים מפתיעים לחיינו האישיים. מים קרירים ומרעננים מתוך באר עתיקה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 פרדוקס המינים

פרדוקס המינים
מאת: סוזן פינקר

האם לנשים ולגברים יש אותן שאיפות? האם חוסר קשב והיפראקטיביות יכולים לתרום ליצירתיות ולהצלחה? האם צדקה סימון דה בובואר כשאמרה, "אישה אינה נולדת אישה, אלא נעשית אישה"? מדוע בעיות למידה, הפרעות קשב ואוטיזם נפוצים הרבה יותר אצל זכרים? למה יש נשים בודדות בלבד בצמרת הניהולית, העסקית והפוליטית? סוזן פינקר מפריכה מספר הנחות יסוד מקובלות על ההבדלים שבין נשים לגברים ומציגה נקודת מבט מרעננת ועדכנית על פרדוקס המינים.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2011
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים