הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2011 - כל הספרים
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 ישראל עתיד מוטל בספק

ישראל עתיד מוטל בספק
מאת: רישאר לאוב ואוליבייה בורוכוביץ

והיה ויימשך הסכסוך עם העולם הערבי, האם יעמדו לרשותה של ישראל האמצעים לבלום את הסכנות המאיימות עליה? בסופו של דבר, האם הישראלים אינם צריכים להיות מעוניינים, לא פחות מהפלסטינים, בחתימה על הסכם שלום בר-קיימא ובנרמול יחסיהם עם כלל שכניהם? האם השנאה, ההשפלות והכישלונות הדיפלומטיים שהצטברו מזה שנים רבות כל כך משאירים עדיין איזשהו פתח למוצא של שלום? כלום אין זה מאוחר מדי?

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 כנפיים

כנפיים
מאת: אפרילין פייק

לורל, נערה יפיפייה וביישנית, מנסה להשתלב בחיי החברה המסובכים בתיכון. שני נערים מעולמות שונים מתחרים על לבה כאשר מצטרפים לעלילה סוד שנשמר שנים רבות, ויצורים מרושעים שלא בוחלים באמצעים כדי להשיג את מבוקשם. היכנסו אל עולם קסום שכולו כישוף ותככים, אהבה ראשונה, סכנות ומתח, התלבטויות והחלטות גורליות, בספר מרגש, מסעיר רומנטי ומהפנט, שישנה מקצה לקצה כל מה שחשבתם שאתם יודעים על פיות.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי ילדים נוער

 לבבות במנזר

לבבות במנזר
מאת: שרה דוננט

1570 , העיר האיטלקית פרארה. מנזר סנטה קתרינה המקומי מלא בנשים אצילות שנישאו לישו, שכן רבות מהן לא הצליחו למצוא להן בעל בעולם שבחוץ. אל המנזר נכנסת סרפינה בת השש-עשרה, שמשפחתה עקרה אותה מסיפור אהבה אסור, והיא זועמת ונחושה להימלט. הגעתה מפרה את ההרמוניה ואת היציבות במנזר, שבראשו עומדת מדונה קיארה, הבקיאה בפוליטיקה כשם שהיא בקיאה בתפילה. היא מעבירה את הטירונית סרפינה לחסותה של סואורה צוּאנה, הנזירה המלומדת שמנהלת את המרפאה ומטפלת בכל מיני התחלואים, החל במגפות ובמלנכוליה וכלה בפצעים שמקורם בנזירות עצמן.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 לפתוח דלת - לסגור עסקה

לפתוח דלת - לסגור עסקה
מאת: לינדה ריצ'רדסון

כל מה שאתם צריכים זה להשקיע 20 דקות בלבד מדי יום. כדי להגיע אל יעדי המכירות שלכם ולסגור יותר עסקאות עליכם: ליצור כימיה מיידית עם לקוחותיכם, לגלות את צורכי הלקוח במהירות ובאופן יסודי, למנף את הפתרונות שלכם באופן משכנע, לפתור את ההתנגדויות ואת השאלות של הלקוח בבטחה ולפעול ברגע הנכון.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 מדרש לילית

מדרש לילית
מאת: יהודה איגוס

יהודה איגוס מציב בספר הביכורים החדשני שלו, מדרש לילית, אלטרנטיבה לסיפור הבריאה. בכתיבתו הסוחפת והשנונה הוא בורא עולם חדש ומלא קסם, בו בני האדם חיים לצד אלים, שדים ומלאכים. דמויותיו שאובות מהמיתולוגיה היהודית והכנענית, אך גם מהמיתולוגיה המודרנית של ימינו. יצירתו של יהודה איגוס מצליחה לייצר פנטזיה ישראלית חדשה.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 מטעם 28

מטעם 28
מאת: יצחק לאור עורך

הגיליון האחרון של מטעם מציג מנעד עשיר של שירה ופרוזה מאת נוית בראל, תמר גטר, חדוה הרכבי, שרה כוי, יצחק לאור, יורם נסלבסקי, חגית סבג, כרמית רוזן, יואב רוזן, נצר ג'מיל שעת'; עוד במטעם 28, נובלה מאת המספר האמריקאי רינג לארדנר, שטרם תורגם לעברית. אירית סגולי כתבה על ההגמוניה של הצייר רפי לביא, הסוציולוג יגיל לוי על "שוברים שתיקה" וסטפן מאיטשק על ויטגנשטיין, ויחסו הדו-משמעי לפרויד.

הוצאה לאור: מטעם

סיווג: כתבי עת

 משחק הסודות

משחק הסודות
מאת: דון טריפ

גיבורות הרומן הזה הן לא רק המילים, אלא גם השפה: הסופרת משתמשת בדימויים חדים ומרהיבים. בבסיסו של משחק הסודות מתנהל משחק שבץ נא שבועי וקבוע בין עדה וג'ין, ובאמצעותו מתנהל ביניהן מרדף של חתול ועכבר בעקבות האמת. בשנת 57, כשג'ין היתה בת 11, נעלם אביה, לוצה. כמה שנים לאחר מכן מתגלה גולגולתו ובה חור של כדור. השמועות מספרות שבעלה של עדה, שהיתה המאהבת של לוצה, היה זה שירה בו, אך איש אינו יודע מה באמת קרה שם. כך שבמהלך משחק שבץ-נא תמים לכאורה נפרש למעשה עברן הטרגי של שתי משפחות בעיירה אמריקאית קטנה בה קשה לכאורה לשמור סוד. אהבה אסורה השפיעה על חייהם של שני דורות, אך אולי יש סיכוי שהדברים יבואו על תיקונם באהבתם של בני הדור הצעיר. בניגוד למשחק השבץ נא הבנוי על כללים, החיים תמיד יהיו מלאי סודות.

הוצאה לאור: הכורסא וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 סאנסט פארק

סאנסט פארק
מאת: פול אוסטר

סבך של רגשות אשם ודחייה גרם למיילס הלר הצעיר להתנתק מכל בני משפחתו. בפלורידה, שם הוא עובד ב"חיסול" בתים של נפגעי בועת הנדל"ן, הוא מתאהב בנערה צעירה, פילאר שמה, וסוף-סוף מתחיל למצוא משמעות בחייו. אבל גם מהצד שלה הדברים לא לגמרי פשוטים, והשניים נאלצים להיפרד לתקופה מסויימת, שאותה יבקש להעביר בעיר מוצאו, ניו יורק. הוא מצטרף לחבר מימי נעוריו ולעוד שתי נשים צעירות שפלשו לבית עזוב בשכונה מוזנחת בברוקלין - סאנסט פארק.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2011
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים