הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2011 - כל הספרים
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 דברים שהלוואי שידעתי בגיל עשרים

דברים שהלוואי שידעתי בגיל עשרים
מאת: טינה זליג

יש שני סוגים של בני אדם: אלה שמחכים שאחרים ירשו להם, ואלה שמרשים לעצמם. ויש שני סוגים של נתיבי חיים: אלה המוּכּרים ואלה שאנו יוצרים לעצמנו. תמיד אפשר לנהוג בכבישים הראשיים וללכת בעקבות בני האדם שהיו כאן לפנינו. אבל הדברים המעניינים באמת קורים כשאנחנו מוכנים לפנות בפניות לא צפויות, לנסות דברים חדשים, להטיל ספק בהנחות מקובלות ולהשתחרר מהציפיות שאנו והאחרים מטילים על עצמנו.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 דלהי

דלהי
מאת: מרים רבי

שני, בחורה בשנות השלושים לחייה, נוסעת אחרי אהובה, מרצה לפילוסופיה הודית, אל אשרם בצפון הודו. היא מחליטה לאמץ את אורח החיים החדש והזר לה בעיקר כדי שלא להישמט מחייו. יום אחר יום היא מתבוננת סביבה ולומדת לא רק את תורתו של הגורו אלא גם מיהם תלמידיו, ועיניה החדות מזהות כל אמירה ריקה, כל זיוף. יותר מכול היא לומדת על חייה שלה, חיים למודי אכזבות מילדוּת. באשרם המבודד, במרחק אלפי קילומטרים מארצה, היא מאבדת את בן זוגה לאישה אחרת ומחליטה לחזור.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מקור

 דם כחול

דם כחול
מאת: ורד טוכטרמן

לחן רסקו נמאס לשמוע על כל מה שיכלה לעשות עם הפוטנציאל הלא ממומש שלה. אחרי פרידה מכוערת מליאור, הבוס שהיה גם בן זוג עד שבגד בה עם המזכירה, היא מוצאת את עצמה מובטלת וחסרת כיוון, ומוציאה את זמנה הפנוי בחיבור איחולים לבביים לליאור ובצפייה בפעם המי-יודע-כמה בסרטי הערפדים החביבים עליה למורת רוחם של חבריה הטובים שרון ועומרי, שמחפשים מתחת לאדמה דרכים לנער אותה ולהחזיר לה את שמחת החיים.

הוצאה לאור: יניב הוצאה לאור

סיווג: ספרות מקור

 הבוגד בירושלים

הבוגד בירושלים
מאת: דזמונד סיוורד

מי היה יוסף בן-מתתיהו - בוגד או נאמן לעמו? פחדן או אמיץ? כוהן ומצביא ביהודה או איש החצר הקיסרית ברומא? בשנת 66 לספירה, כאשר מרדו היהודים באימפריה הרומית, נתמנה יוסף בן-מתתיהו - טיטוס פלאביוס יוספוס - בן למשפחת כוהנים, למפקד הצבא היהודי בגליל. עם נפילת יודפת, שעליה פיקד, הוא נשבה בידי הרומאים ובהיותו בשבי ניבא לאספסיאנוס שיהיה קיסר. לאחר שנבואתו התגשמה, שיחרר אותו אספסיאנוס והפכו לבן חסותו וליועץ של הלגיונות הרומיים.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 הביקור

הביקור
מאת: הילה בלום

שבעה שבועות מיום שהכירו, בתום סעודה מופלאה במסעדת יוקרה בפריז, אירוע מוזר משבש את סוף חופשתם של נתי ונילי בעיר. תשע שנים מאוחר יותר, כשהם כבר נשואים ומגדלים יחד את בתו של נתי מנישואיו הראשונים ואת בתם המשותפת, שיחת טלפון ממיליונר צרפתי שפגשו באותה חופשה רחוקה מפרה את האיזון הדק של חייהם: הצרפתי מגיע לביקור בארץ והוא רוצה לראות אותם שוב. מתוך הסדק הזה בחייה של משפחה ירושלמית אחת נפתח הביקור: דרמה שהיא גם דיוקן טעון, מצחיק ומכאיב של "המשפחה החדשה", זו המורכבת מאיברים שהיו שייכים בעבר למשפחות אחרות ועתה "הולחמו" לסיפור חדש.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 הדרך אליך

הדרך אליך
מאת: קרנית גולדווסר

הדרך אליך הוא תיעוד אמיץ וכן של אישה שהבטיחה לבעלה להביא לו את הירח אם יקרה לו משהו, ונלחמה בציפורניים כדי לעמוד בהבטחתה. הספר משחזר את מאבקן הנחוש של אישה אוהבת ומשפחה מסורה להשיב הביתה את הבן האובד. במבט מפוכח, ישיר וללא שמץ של העמדת פנים, מספרת קרנית איך זה באמת עובד מאחורי הקלעים, איך נראית ההתנהלות היומיומית של מאבק כזה בבית פנימה, מה באמת קורה אחרי שמצלמות הטלוויזיה כבות, ולמה היה כל כך חשוב להתרוצץ בטירוף בין ראש הממשלה לאפיפיור, בין הילרי קלינטון לאחמדינג'אד.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות לא בדיונית

 החדר הכחול

החדר הכחול
מאת: ז´ורז´ סימנון

התשוקה, ובמיוחד התשוקה הארוטית הנמצאת במתח מתמיד מול הסדר, המשמעת והאופציה המהוגנת לכאורה, היא זו שמניעה את גיבוריו של סימנון, ב"החדר הכחול" ו"בטי" - שני רומנים שקובצו יחדיו בספר זה, ונקראים בנשימה עצורה. אנו מתוודעים לראשונה לטוני, סוכן נוסע של מכונות חקלאיות, ולאנדרה, בעלת חנות מכולת, במפגש אינטימי בבית מלון. אחר כך טוני כבר נתון בחקירה של שופט שמתוכה מתגלה העולם שבו הוא חי; הכפר הקטן שמתנהל מתוך שיגרה קבועה ומונוטונית; שאון הרכבת שחולפת על פני הכפר ולא טורחת לעצור בו...

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הטוב הרע והעולם

הטוב הרע והעולם
מאת: תמר עילם גינדין

ספר זה פורש את סיפורה של איראן הטרום-אסלאמית, נוגע מעט בהיסטוריה והרבה בנושאי דת ותרבות: מלווה את הארים בהגיעם לארצם-של-הארים, היא איראן, ועוקב אחר התפתחות לשונם; מלווה את זרתושטרה מרגע היווצרותו, דרך היוולדו ועד מותו; מגלה אחת ולתמיד למה אנחנו כאן, ומכיוון שאנחנו חייבים לדעת גם מה יָצא לנו מזה, יעסוק גם בקשר היהודי: השפעות איראניות על היהדות, השפעות על העברית, ופרק מיוחד על מגילת אסתר.

הוצאה לאור: מודן והאוניברסיטה המשודרת

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2011
מוצגים 55 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים