הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2011 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 22 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -
 פרוטוקולאז 2011 - המוות אמן מגרמניה

פרוטוקולאז' 2011 - המוות אמן מגרמניה
מאת: גל ונטורה - עורך

האסופה פרוטוקולז' 2011: המוות אמן מגרמניה הוא פרי יוזמתה של המחלקה להיסטוריה ותיאוריה בבצלאל, והוא מבוסס על כתב העת המקוון "היסטוריה ותיאוריה: הפרוטוקולים" שהושק על ידי המחלקה לפני חמש שנים. כקודמיו, גם פרוטוקולאז' הנוכחי, השלישי במספר, כולל מאמרים שעוסקים בתרבות חזותית אשר נכתבו בידי אנשי אקדמיה בארץ ובחו"ל וכן בידי יוצרים מתחומי האמנות, העיצוב והאדריכלות. חלקם פורסמו באחדים מעשרים גיליונותיו של כתב העת המקוון, ואחרים נכתבו במיוחד עבור אסופה זו, המתייחדת בנושא-על: המוות והשואה.

הוצאה לאור: רסלינג והמחלקה להיסטוריה בבצלאל

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 פתאום קם עם

פתאום קם עם
מאת: אלדד רפאלי אורלי וילנאי גיא מרוז

עשות היסטוריה או לתקן עוול היסטורי - לא ברור מה משמעותי יותר, אבל איכשהו נדמה שבקיץ 2011 בשדרות רוטשילד נוצרה ההזדמנות לעשות את שניהם.זה התחיל בקטן - הדלק, הקוטג´, כמה אוהלים בשדרה - ומהר מאוד הפך למחאה שאף אחד לא צפה, מחאה שעשויה לשנות את פני החברה בישראל. הצלם אלדד רפאלי והעיתונאים אורלי וילנאי וגיא מרוז מתעדים את הקיץ הזה, בישראל 2011, עם המילים והמראות שמהם עשויות מהפכות, ועם תקווה אחת גדולה לשינוי.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 צופן הישראליות

צופן הישראליות
מאת: גד יאיר

צופן הישראליות - עשרת הדיברות של שנות האלפיים, חושף את מרכיביה העמוקים של הזהות הישראלית - את המתחים, הסתירות והחרדות שמעל ומתחת לפני השטח. על בסיס עדויות שנאספו בשאלונים, תצפיות וראיונות עומק, ובתוספת מקבץ של אנקדוטות מהמציאות היומיומית, בוחן יאיר את הישראלים בחינה מקיפה ומציג את הישראליות על כל גוניה - אלימה ומחבקת, תוקפנית ורגישה, אנושית וחרדה. פסיכית, בקיצור. לבאים בשערי הספר הזה אין אלא לאחל: ברוכים הבאים לישראל.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 קליאופטרה

קליאופטרה
מאת: סטייסי שיף

יותר מאלפיים שנה אחרי מותה באה הביוגרפית זוכת הפוליצר סטייסי שיף ומחזירה לחיים את קליאופטרה, האישה המסקרנת ביותר בדברי ימי העולם. בספר מבריק, המבוסס על חמש שנות מחקר, שיף מספרת את סיפור חייה של המלכה האחרונה של מצרים, תוך שהיא מפרידה בין אמת ובדיה ומשחזרת את עולמה של המלכה המצרייה. ספרה של שיף הוא שחזור מקורי ומאיר עיניים של פרשת חיים מסחררת.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 קלשניקוב

קלשניקוב
מאת: מייקל הודג'ס

העיתונאי מייקל הודג'ס יוצא למסע אחר תולדותיו של הרובה ומתחקה על גלגוליו השונים באמצעות האנשים שאת חייהם שינה לבלי הכר -מהחווה בגבול קזחסטן מונגוליה שבה נולד מתכננו, מיכאיל קלשניקוב, דרך חייל הווייטקונג שמנסה לחמוק מהפצצות האמריקנים, הצלם הצרפתי שמתעד את ההרג בגדה המערבית והילדים-החיילים בסודאן, ועד יחסי הציבור שזכה להם בקולנוע ההוליוודי והתהילה שקנה לו בתרבות הגטאות השחורה בארצות הברית.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 שברו את הכלים - הקבלה והמודרניות היהודית

שברו את הכלים - הקבלה והמודרניות היהודית
מאת: רוני ויינשטיין

מה היה סוד קסמה של קבלת צפת, ומה הוביל חלקים גדולים בציבור היהודי בעת החדשה המוקדמת לאמץ אל אורח חייהם שינויים כה ניכרים שהציעו האר"י, חיים ויטל, הרמ"ק ותלמידיהם? הספר טוען כי כוחה של הקבלה במאות ה-16 וה-17 לא היה בחדשנות התיאולוגית ובתיאורי האלוהות המרתקים שהציעה, אלא בהבנת הצרכים של התפוצות היהודיות בעולם המצוי בתהליכי שינוי ניכרים - הן במרחב הנוצרי באירופה והן במרחב המוסלמי של האימפריה העות'מנית בגדולתה: התחזקות המדינה הריכוזית, כלכלה גלובלית, גילוי "העולם החדש", המדע החדש.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור: אוניברסיטת תל אביב

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2011
מוצגים 22 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים