הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2011 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 22 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 הרבי מלובביץ

הרבי מלובביץ'
מאת: מנחם פרידמן ושמואל היילמן

הרבי מלובביץ' הוא סיפור של דרמה גדולה, של טרגדיה ושל ניצחון. זהו סיפורו של אדם בשר ודם, שהיה לאגדה עוד בחייו ועל אחת כמה וכמה לאחר מותו. סיפורו של מנחם מנדל שניאורסון, אשר הפך עדה חסידית קטנה, מוכה וחבולה לאחר דיכוי מידי הקומוניזם וההשמדה הנאצית, לאחת התנועות הדתיות היהודיות הידועות בימינו, תנועה הפורשת שליחים על פני תבל כולה במטרה להפיץ את תורתו המשיחית של הרבי.

הוצאה לאור: דביר ומרכז שז"ר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 חיי הנצח של הנרייטה לאקס

חיי הנצח של הנרייטה לאקס
מאת: רבקה סקלוט

שמה היה הנרייטה לאקס,אבל המדענים הכירו אותה בתור הילה. היא היתה שחורה ענייה שמתה מסרטן ב-4 באוקטובר 1951 בבית החולים ג'ונס הופקינס,אבל התאים שלה ממשיכים לחיות ולהתרבות במעבדות בכל רחבי העולם. התאים האלה, תאי הילה , הם התאים האנושיים הראשונים בעולם שנעשו בני אלמוות, אילו היה אפשר להצמיד את כל תאי הילה שגודלו אלה לאלה, הם היו מקיפים את כדור הארץ שלוש פעמים לפחות,ומאז שנלקחו מגופה של הנרייטה ללא ידיעתה הם נעשו לאחד הכלים החשובים במחקר הרפואי. הם מילאו תפקיד חיוני בפיתוח תרכיב הפוליו, סייעו בחשיפת סודות הסרטן והנגיפים, ועזרו לפיתוח טכניקות חשובות כמו השיבוט וההפריה החוץ גופית, התאים האלה גם השיקו תעשייה אדירה אבל אף שהם נקנו ונמכרו במיליארדי דולרים, נותרה הנרייטה אלמונית כמעט.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 טרטקובר

טרטקובר
מאת: דוד טרטקובר

"ספר המסכם ארבעים שנות יצירה של דוד טרטקובר, שהוא אולי ההגדרה המדוייקת ביותר למונח "עיצוב ישראלי". אפשר להתייחס אל הספר הזה כספר, ואפשר לראות בו גם לבנת חבלה. בלוק בן חמש מאות עמודים המציגים דרך מעשה ידיו ומלאכת מחשבתו של איש אחד לבד את ההיסטוריה של כולנו, החל מראשית שנות השבעים ועד היום."

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 לד זפלין - סיפורה של להקת הרוק

לד זפלין - סיפורה של להקת הרוק
מאת: ריצ'י יורק

ריצ'י יורק, היה בן בית בחבורת זפלין. יורק תיעד את עלייתם המטאורית מסצנת הרית'ם אנד בלוז הבריטית אל פסגת העולם, כל זאת לצד תיאור שערוריות סקס, סמים ורוקנרול ידועות לשמצה (לרבות השחתת סוויטות יוקרתיות בבתי מלון) שנקשרו בשמה של הלהקה. אולם יורק גם מביא עדויות ממקור ראשון אשר ממחישות באופן חסר תקדים את הלך הרוח בלהקה, את נקודת המבט של ארבעת המוזיקאים המופלאים שהרכיבו את ההרכב הבלתי נשכח הזה - את תובנותיהם באשר למסלולם לצמרת. ספרו של יורק עתיר בנתונים מהימנים על מכירות האלבומים ומסעי ההופעות,

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 לעולם לא ניכנע

לעולם לא ניכנע
מאת: וינסטון ס' צ'רצ'יל

מתוך אלפי נאומיו של צ'רצ'יל מאז נאומו הראשון ועד ימיו האחרונים, ליקט נכדו וינסטון ס' צ'רצ'יל את הנאומים הידועים ביותר מתקופת מלחמת העולם השנייה, וגם כמה נאומים שלא פורסמו מעולם. פרופ' אברהם עוז, עורך מהדורה זו, הוסיף נאומים שצ'רצ'יל התייחס בהם לבעיית היהודים וצירף הערות שוליים המציידות את הקוראים העברים בידע הנדרש להבנת ההקשר המדובר.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מוסר ועסקים: מקבילים נפגשים

מוסר ועסקים: מקבילים נפגשים
מאת: אביבה גבע

ספר מוסר ועסקים: מקבילים נפגשים קורא תיגר על ההשקפה, ששוק חופשי תחרותי פועל מכוח עצמו להבטחת גידול מתמיד של העושר לטובת בני החברה, ומבקש לבסס את מקומם של שיקולי המוסר בעולם העסקים. הספר דן בתפקידם של מנגנונים שונים בהבטחת אחריותם החברתית של העסקים, ובכללם: השוק, החוק, הארגון, הסביבה החברתית ותכניות האכיפה הפנימית של התאגיד. אך הוא מבדיל היטב בין דרכי הפעולה של מנגנונים אלה, המאופיינים כ"תחליפי מוסר", לבין דרכיה והגיונה של החשיבה המוסרית ביישומה לעולם העסקים.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מניפסט האסלאם הרדיקלי

מניפסט האסלאם הרדיקלי
מאת: סייד קוטב

מניפסט האסלאם הרדיקלי נכתב בכלא בשנת 1964 והוא מהווה תמצית הגותו החדשנית של סייד קוטב. הוא אומץ כמניפסט התנועות האסלאמיות המיליטנטיות לאחר מותו - מתחילתה של תחיית האסלאם בשנות ה-70 של המאה ה-20 ועד ימינו אלה. אבן היסוד באידיאולוגיה הרדיקלית של קוטב הוא מושג הג'אהלייה, אשר לשיטתו מציין לא רק את תקופת הבורות והברבריות הטרום-אסלאמית, אלא הוא מצב קיומי החוזר ונשנה בכל פעם שהחברה סוטה מהאסלאם. קוטב דורש לחזור למופת הראשונים ולמאבק הבראשית שבין האסלאם והג'אהלייה.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 נידוי, מוות ואבלות

נידוי, מוות ואבלות
מאת: יאיר אלדן

באין מוסדות מוסמכים ומוכרים של אכיפה וענישה הפך החרם לאמצעי המרכזי המשמר את סמכותם של חכמים. הנידוי והחרם לא היו רק כלים להטלת מוראם של פרנסי הציבור אלא גם מילאו תפקיד חשוב בשמירה על יציבות חברתית ועל אורחות חיים תקינים המאפשרים את החיים יחד בקהילה היהודית. הנידוי נחשב "בית סוהר בלי מנעול", "כבלי ברזל שאין העין רואה אותם והגוף מרגישם מאוד", "מיתה אזרחית". ובכן, מה טיבה של המערכת החברתית הזאת? מהי מיתה אזרחית?

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2011
מוצגים 22 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים