הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2011 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 22 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אוטופיות - אנתולוגיה

אוטופיות - אנתולוגיה
מאת: אברהם יסעור ונגה וולף עורכים

בספר זה מובא לקט של הגות מז'אנר עתיק יומין, אשר במרכזו תקווה לחברה שבה האדם לאדם אדם ולא אימת זאבים מושלת בה. עניינה של האוטופיה לקרוא תיגר נגד מצוקות העולם ומנגנוני התודעה המנציחים את הכאן ועכשיו. נציגיה, האוטופיסטים, עטו מלבושים שונים, גלימות תיאולוגיות או רציונליות, דיברו בלשון הליריקה או המדע. בקולותיהם הרבים לאורך ההיסטוריה הם היו שותפים במאבקם נגד העריצות, הניצול והמצוקה; הם הצביעו על התפקיד המרכזי שנועד לאדם ביצירתה של חברה צודקת לכל ציבור באשר הוא.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בעיניים פקוחות

בעיניים פקוחות
מאת: צבי זמיר ואפרת מס

בספר בעיניים פקוחות מנתח צבי זמיר בבהירות ובלא רחם את הכשלים המודיעיניים והמנהיגותיים שהביאו לעיוורון הנורא שלא אפשר לראות את בואה של מלחמת יום הכיפורים. בראשם, הכוח הבלתי מוגבל שניתן לאמ"ן לפרש כרצונו את הידיעות שאספו כל גופי המודיעין האחרים, ולהגיש את פרשנותו כאמת מוחלטת ויחידה לקברניטי המדינה. הכוח הזה לא נלקח מאמ"ן עד היום. משום כך, בעיניים פקוחות הוא מסמך בעל חשיבות עצומה - הוא איננו ספר היסטוריה, אלא קריאת השכמה אקטואלית.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 גדל, אשר, באך

גדל, אשר, באך
מאת: דאגלס ר' הופשטטר

"בספר, המרוצף בתובנות מופלאות, עוסק דאגלס הופשטטר במעבר מסימנים שעל פניו נראים חסרי משמעות הווייתית לתיאור ישות אנושית מורכבת ובעלת הכרה עצמית. בדיאלוגים רב־משמעותיים בין גיבורים דמיוניים (כגון צב, סרטן, אכילס ועוד), המתוארים בווירטואוזיות מקורית ומפתיעה, הוא מערבב מושגים חישוביים (קורט גדל), צורניים (מ.ק. אשר) ומוזיקליים (יוהן סבסטיאן באך) כדי לפתור את המסתורין האופף תהליכים טבעיים, ומשתמש בתערובת ייחודית זו לפיצוח מהות החיים ולהתפעלות מהתלכדות הישגיהם של הלוגיקן, האמן והמלחין, המשולבים וקשורים זה בזה, ל"גביש בן אלמוות מרהיב ומענג אסתטית".

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 גיטרה לאובדי עצות

גיטרה לאובדי עצות
מאת: מארק פיליפס וג'ון צ'אפל

מתים לנגן בגיטרה? בין אם אתם נגני גיטרה לעתיד או שניגנתם גיטרה בעבר ואתם זקוקים לרענון, מדריך מעודכן ומקיף זה ייקח אתכם צעד אחר צעד ויעזור לכם להצטייד בכל הכישורים שאתם זקוקים להם: מנגינת אקורדים בסיסיים ופשוטים ועד לבלוז הורס ומגניב. בואו לערוך היכרות עם מגוון רחב של סגנונות מוזיקליים, מרוק וג'אז ועד פולק ומוזיקה קלאסית.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 האיש שהעז לראות

האיש שהעז לראות
מאת: רוברט קרסון

מייק מיי היה כל ימיו פורץ דרך. העובדה שהתעוור בגיל שלוש לא מנעה ממנו להציב לעצמו רף ציפיות גבוה: הוא שבר שיאי עולם בגלישת סקי לנכים, הצטרף ל-CIA, ונעשה לממציא מצליח, יזם עסקי ואיש משפחה מסור. הוא מעולם לא התגעגע ליכולת לראות. ואז, בהיותו בן ארבעים ושש, מפגש מקרי עם רופא עיניים הביא עמו חדשות מרעישות: ניתוח חדשני להשתלת תאי גזע עשוי לשקם את הראייה באחת מעיניו. הוא יוכל לנהוג, לקרוא ולראות את פניהם של ילדיו. מיי מתחיל להתמודד עם השאלות המתעוררות בעקבות האפשרות המדהימה שהוא ישוב לראות...

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות לא בדיונית

 הליכת ירח עם אינשטיין

הליכת ירח עם אינשטיין
מאת: ג´ושוע פויר

איך אפשר לשנן רצף של אלף מספרים אקראיים תוך חמש דקות? או את הסדר המדויק של עשר חפיסות קלפים טרופות? האם באמת יש אנשים עם זיכרון פנומנאלי? ומה קורה כאשר הזיכרון משתבש? ג’ושוע פויר, עיתונאי אמריקאי אשר סיקר את אליפות הזיכרון של ארצות־הברית, יצא למסע מרתק ונפתל בעקבות סוד הזיכרון המצוין. פויר, שמעיד על עצמו כי ניחן בזיכרון רגיל למדי, גילה כי זיכרון מעולה אינו נחלתם של בודדים.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 המשולש הירושלמי - ביוגרפיה אורבנית

המשולש הירושלמי - ביוגרפיה אורבנית
מאת: דוד קרויאנקר

סיפור מרתק המגולל את התמורות הקיצוניות שהתחוללו בתולדותיו של אזור מרכז העיר, המתפקד מאז ראשית התפתחותו לפני כ-100 שנה בלב ליבה של הפעילות העירונית בירושלים. ביוגרפיה אורבנית רב-תחומית, המציגה בלשון בהירה ובאמצעות מאות תצלומים, רישומים ומפות מאירות עיניים, את השינויים ההיסטוריים האורבניים, האדריכליים, הכלכליים והחברתיים-אנושיים שחלו באזור מאז שלהי התקופה העות´מאנית, דרך עידן השגשוג והפריחה בתקופת המנדט וראשית המדינה, ההידרדרות התפקודית והפיזית מתחילת שנות ה-70 ועד לניצני ההתחדשות בראשית המאה ה-21.

הוצאה לאור: כתר ומכון ירושלים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 הסדיר יבלום?

הסדיר יבלום?
מאת: עמנואל סקל

38 שנה מאז אוקטובר 1973 ועדיין רב הנסתר על הגלוי ורבות השאלות הקשות סביב המלחמה. הסדיר יבלום? מנתח את קרבות הבלימה של צה"ל בשבוע הראשון של המלחמה בסיני וחושף את המחדלים ואת הטעויות הקשות בשדרת הפיקוד הבכירה של צה"ל והדרג המדיני של ישראל: מדיניות "אף שעל" של הממשלה וצה"ל, שלא נתנה לצבא הסדיר כל סיכוי להצליח בבלימת המצרים. אי הנחתת מכה אווירית מקדימה או מקבילה על ציוד הגישור והצליחה המצרי בגדה המערבית של התעלה. רמטכ"ל שלא הכיר מספיק את סיני ואת תכנית ההגנה עליו...

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2011
מוצגים 22 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים