הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2011 - כל הספרים
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבא
 מניפסט האסלאם הרדיקלי

מניפסט האסלאם הרדיקלי
מאת: סייד קוטב

מניפסט האסלאם הרדיקלי נכתב בכלא בשנת 1964 והוא מהווה תמצית הגותו החדשנית של סייד קוטב. הוא אומץ כמניפסט התנועות האסלאמיות המיליטנטיות לאחר מותו - מתחילתה של תחיית האסלאם בשנות ה-70 של המאה ה-20 ועד ימינו אלה. אבן היסוד באידיאולוגיה הרדיקלית של קוטב הוא מושג הג'אהלייה, אשר לשיטתו מציין לא רק את תקופת הבורות והברבריות הטרום-אסלאמית, אלא הוא מצב קיומי החוזר ונשנה בכל פעם שהחברה סוטה מהאסלאם. קוטב דורש לחזור למופת הראשונים ולמאבק הבראשית שבין האסלאם והג'אהלייה.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מפת הגוף

מפת הגוף
מאת: יאיר אלדן

פחד וקרבה, תשוקה וסלידה, אהבה ושנאה, גלות וגאולה – אלה הם הרגשות הקיצוניים הרוקמים את עלילת הספר העוצמתי הזה, החודר לעומקן של מערכות יחסים מרתקות וסבוכות. זהו ספר על קשרים שנוצרים בין אנשים, בצורות ובתבניות שונות, בין גבר לגבר, בין אשה לגבר, בין אם לבתה, בין אב לבנו, ובין אדם למקום. מפת הגוף הנו ספר מעורר, מתסיס, שקריאתו מצליחה לפרום את התשובות השגורות שמציעה התרבות למשברים העולים ממערכות יחסים. כל אחת מהדמויות עסוקה ללא הפוגה בקשר שבו היא נתונה ובדילמות העולות ממנו

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 משחק סכום אפס

משחק סכום אפס
מאת: משה בן-זאב

ספר מתח פוליטי מורכב ומרתק על רקע הסכסוך הישראלי-פלסטיני; מלחמת צללים אלימה בין שירותי הביטחון הישראליים והפלסטינים, החורגת מעבר לגבולות המזרח-התיכון, מובילה לחטיפת אזרחים וחיילים שבעקבותיה מתנהלים מגעים מדיניים חשאיים, המטורפדים על-ידי קבוצות קנאים משני הצדדים. מצב רוחו של גיבור הספר שנקלע בעל כורחו ללב הסכסוך, נע בין צלילה לתהום של חידלון לבין נחישות ואומץ לב.

הוצאה לאור: קינג הוצאה לאור

סיווג: ספרות מקור

 נידוי, מוות ואבלות

נידוי, מוות ואבלות
מאת: יאיר אלדן

באין מוסדות מוסמכים ומוכרים של אכיפה וענישה הפך החרם לאמצעי המרכזי המשמר את סמכותם של חכמים. הנידוי והחרם לא היו רק כלים להטלת מוראם של פרנסי הציבור אלא גם מילאו תפקיד חשוב בשמירה על יציבות חברתית ועל אורחות חיים תקינים המאפשרים את החיים יחד בקהילה היהודית. הנידוי נחשב "בית סוהר בלי מנעול", "כבלי ברזל שאין העין רואה אותם והגוף מרגישם מאוד", "מיתה אזרחית". ובכן, מה טיבה של המערכת החברתית הזאת? מהי מיתה אזרחית?

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 נשים בתמונות

נשים בתמונות
מאת: שיוון פרקינסון

בשלהי המאה התשע עשרה, מארי - סטודנטית צעירה ויפהפייה - מגיעה לפריז מקופנהגן במטרה להיות ציירת. עד מהרה היא מוצאת עצמה מוקפת אמנים בבתי קפה הומים ונסחפת לעולם של פילגשים וניאופים, ציורים וחדרי סטודיו פריזאיים, עד שבסופו של דבר היא נתקלת בסוורין קרויר - שהיה מהבולטים שבציירי סקנדינביה. קרויר השתייך ל"ציירי סקיין" . סקיין היא עיירת חוף בצפון דנמרק, שבזכות הנוף והאור המיוחד שלה משכה אליה ציירים רבים שבאו לצייר באוויר הפתוח בהשפעת האימפרסיוניסטים הצרפתים. ציירים אלה חילקו את זמנם בין קופנהגן לסקיין, ונסעו לפריז לעתים קרובות.

הוצאה לאור: פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 נשים לגופן - בריאות, גוף, מיניות, יחסים

נשים לגופן - בריאות, גוף, מיניות, יחסים
מאת: טל תמיר - עורכת

נשים לגופן הוא ספר על נשים ולמען נשים שעוסק בעולמנו, בגופנו ובבריאותנו - בכל שלב במעגל החיים. הספר נוצר כדי לספק תשובות למה שמטריד אותנו, ולעתים גם לדברים שלא היינו מודעות לכך שמטרידים אותנו.הספר נכתב כמארג ייחודי המאגד בכריכה אחת ידע אקדמי ורפואי - שנכתב על ידי למעלה מ-350 נשות מקצוע, מומחיות מן הדרגה הראשונה בתחומן - עם סיפורים וקולות של עשרות נשים ממגוון קבוצות אוכלוסייה המשתפות בניסיונן ובחוויותיהן. תמצאו בו התמודדות עם תהיות נפוצות, עם שאלות קשות ועם נושאים מושתקים הנוגעים לבריאות, לגוף ולמיניות של נשים בישראל.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 סוד האות החסרה

סוד האות החסרה
מאת: שמעון שוקק

סוד האות החסרה הוא רומן קבלי החודר אל עולמם הפנימי של ארבעה מקובלים צעירים החיים תחת כנפיה הקסומות של שכונת מזכרת משה בירושלים של המאה העשרים; יהונתן מבורך – המקובל העילוי, רפאל מזרחי היודע לקרוא את פנימיות האדם על פי חוכמת הפרצוף, אברם ענתבי החזן הניחן בקול של מלאך ודוד ענתבי הספרן שנתברך בכוח זיכרון מופלא. עלילותיו הסוערות של ראש החבורה, יהונתן מבורך, בחיפושו אחר האות החסרה בשפה העברית, נושאות את הקוראים לעומק המחשבה והספרות הקבלית העתיקה, ולהווי חייה רווי הסוד.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 סולאר

סולאר
מאת: איאן מקיואן

מייקל בירד הוא פיזיקאי זוכה פרס נובל, שממשיך להתפרנס מתהילת העבר, נואם תמורת סכומי עתק, ומסכים בלב ולב לעמוד בראש יוזמה להתמודדות עם התחממות כדור הארץ. כשעולמו המקצועי מתנגש עם עולמו האישי בתאונה מחרידה ומגוחכת, מתגלגלת לידיו הזדמנות להיחלץ מחורבות נישואיו, להתניע את הקריירה שלו ולהציל את העולם מאסון סביבתי. סולאר הוא רומן סאטירי ואפל, החושף את החולשה האנושית אל מול הבעיה הדוחקת והמורכבת ביותר של תקופתנו.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2011
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים