הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2011 - כל הספרים
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבא
 לעולם לא ניכנע

לעולם לא ניכנע
מאת: וינסטון ס' צ'רצ'יל

מתוך אלפי נאומיו של צ'רצ'יל מאז נאומו הראשון ועד ימיו האחרונים, ליקט נכדו וינסטון ס' צ'רצ'יל את הנאומים הידועים ביותר מתקופת מלחמת העולם השנייה, וגם כמה נאומים שלא פורסמו מעולם. פרופ' אברהם עוז, עורך מהדורה זו, הוסיף נאומים שצ'רצ'יל התייחס בהם לבעיית היהודים וצירף הערות שוליים המציידות את הקוראים העברים בידע הנדרש להבנת ההקשר המדובר.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מאסטר שף 2 - ספר המתכונים

מאסטר שף 2 - ספר המתכונים
מאת: עונה שנייה

אחרי הצלחת ספר המתכונים של העונה הראשונה של "מאסטר שף" שנמכר בלמעלה מ 10,000 עותקים, מוציאה הוצאת כנרת בשיתוף קשת את ספר המתכונים של העונה השנייה של מאסטר שף. הספר, כולל את מיטב המתכונים של העונה ומעניק את ההזדמנות לבשל את המנות ה"אהובות" ו"הבלתי נשכחות" של אליהב, סימה, זוהר, עמנואל, אבי ושאר המתמודדים האהובים מהתכנית.

הוצאה לאור: כנרת בשיתוף קשת

סיווג: ספרי פנאי ואוכל

 מגידו

מגידו
מאת: מתיו דן

ויל קוצ'רן הוא סוכן בשירות המודיעין החשאי האנגלי, ה-MI6, אבל הוא לא פועל לפי החוקים. כשצריך לבצע משימה – ויל קוצ'רן יבצע אותה, בכל מחיר. לפחות כך היה עד היום. המפעילים שלו יודעים שהוא הימור מסוכן, אבל הם מבינים שהוא כנראה היחיד שיכול לעצור את הטרוריסט המבוקש בעולם, קצין ביון איראני ששמו המבצעי מגידו. ומגידו עומד לבצע את פעולת הטרור האחרונה שלו – פעולה שכמוה העולם עוד לא ראה.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרות מתורגמת

 מוסר ועסקים: מקבילים נפגשים

מוסר ועסקים: מקבילים נפגשים
מאת: אביבה גבע

ספר מוסר ועסקים: מקבילים נפגשים קורא תיגר על ההשקפה, ששוק חופשי תחרותי פועל מכוח עצמו להבטחת גידול מתמיד של העושר לטובת בני החברה, ומבקש לבסס את מקומם של שיקולי המוסר בעולם העסקים. הספר דן בתפקידם של מנגנונים שונים בהבטחת אחריותם החברתית של העסקים, ובכללם: השוק, החוק, הארגון, הסביבה החברתית ותכניות האכיפה הפנימית של התאגיד. אך הוא מבדיל היטב בין דרכי הפעולה של מנגנונים אלה, המאופיינים כ"תחליפי מוסר", לבין דרכיה והגיונה של החשיבה המוסרית ביישומה לעולם העסקים.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מטעם 27 - ספר ברכט

מטעם 27 - ספר ברכט
מאת: יצחק לאור עורך

ספר ברכט מציע קריאה עשירה בטקסטים נבחרים של אחד מגדולי היוצרים במאה העשרים, ובטקסטים פרשניים על יצירתו. כפרויקט יחיד מסוגו בעברית, הוא מיועד לקהל המתעניין בתיאטרון ולקהל קוראי השירה. בספר מוקדשים כמאה עמודים לתרגומים מיצירות ברטולט ברכט. ברכט זכה לתפוצת קוראים רחבה בארץ, ואילו אנחנו בחרנו להביא בעיקר שירים שטרם תורגמו, מרביתם נכתבו בשנות הגלות הראשונות של ברכט, אחרי שנמלט מגרמניה בפברואר 1933.בספר הובאה השירה הפוליטית מהשנים ההן, למרות "הניתוח הפוליטי הכושל" של המחבר, כפי שמציינת חנה ארנדט במסת הביקורת המרתקת שלה שהבאנו, ממש מן הסיבה הזו: לטובת הדיון במבוכתו הפוליטית של ברכט באותן שנים.

הוצאה לאור: עמותת השכמה

סיווג: כתבי עת

 מי במים ומי באש

מי במים ומי באש
מאת: עזריאל לורבר

עלילת הספר חובקת עולם ומעבירה את הקורא בחטף מירושלים לוושינגטון, לטהרן, לרוסיה, לבירות אירופה ולכוחות קומנדו וצוללות גרעיניות שמתאמנים כדי לסכל את המזימה. בין לבין נחשפות דרכי הפעולה של ארגוני ביון וביון נגדי, וכל זה תוך כדי מירוץ מטורף כששעון ההפעלה של הפצצות הגרעיניות לא מפסיק לתקתק.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מקור

 מישהו יודע את שמי

מישהו יודע את שמי
מאת: לורנס היל

באיו, השנה היא 1745: יציאה שגרתית מהכפר הקטן באפריקה משנה לעד את חייה של הילדה אַמינַטָה דיאַלוֹ: סוחרי עבדים חוטפים אותה ואחרי מסע מפרך היא נמכרת לעבדות באמריקה. שם אהובה וילדיה ייקרעו ממנה, ההבטחות הניתנות לה יופרו שוב ושוב, אבל אמינטה תישאר נאמנה לעצמה, תרכוש השכלה ותיעזר בתבונתה ובכישוריה כדי לעזור לאחיה השחורים ולרכוש לעצמה מעמד אצל אדוניה הלבנים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 מכתבים של אהבה

מכתבים של אהבה
מאת: מריה נורובסקה

ברצף של מכתבים מנסה אלז'בייטה לגלות לאהובה את אשר הסתירה מפניו כל חייהם. אלז'בייטה אלסנר היא בת לאם נוצרייה ולאב יהודי, שאליו היא קשורה במיוחד. עם גירושו של האב לתחומי הגטו בוורשה, היא מחליטה להצטרף אליו. שם, על מנת להציל את אביה ואת עצמה מחרפת רעב היא הופכת לזונה. אלזבייטה רק בת שש-עשרה. עם בריחתה של אלז'בייטה מהגטו היא מאמצת לעצמה שם בדוי ומנסה לאסוף את חייה מחדש, אולם עברה רודף אותה ואינו נותן לה מנוח.

הוצאה לאור: ספרית פועלים

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2011
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים