הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2011 - כל הספרים
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבא
 האיש שהעז לראות

האיש שהעז לראות
מאת: רוברט קרסון

מייק מיי היה כל ימיו פורץ דרך. העובדה שהתעוור בגיל שלוש לא מנעה ממנו להציב לעצמו רף ציפיות גבוה: הוא שבר שיאי עולם בגלישת סקי לנכים, הצטרף ל-CIA, ונעשה לממציא מצליח, יזם עסקי ואיש משפחה מסור. הוא מעולם לא התגעגע ליכולת לראות. ואז, בהיותו בן ארבעים ושש, מפגש מקרי עם רופא עיניים הביא עמו חדשות מרעישות: ניתוח חדשני להשתלת תאי גזע עשוי לשקם את הראייה באחת מעיניו. הוא יוכל לנהוג, לקרוא ולראות את פניהם של ילדיו. מיי מתחיל להתמודד עם השאלות המתעוררות בעקבות האפשרות המדהימה שהוא ישוב לראות...

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות לא בדיונית

 האלכימיה של התשוקה

האלכימיה של התשוקה
מאת: טרון ג` טג`פל

הודו בסוף המאה העשרים. המספר, עיתונאי צעיר שמנסה לכתוב את "הרומן ההודי הגדול", שקוע בתשוקתו האינסופית לאהובתו פיז, צעירה מוסלמית יפהפייה. מצ'אנדיגר שבה נפגשו, בירתה המודרנית של פאנג'ב מוכת הטרור, עוברים בני הזוג לניו דלהי, ומשם לבית ישן בכפר קטנטן ומבודד על גבעות ההימאליה. הבית, אותו הם מכנים "ראשית הדברים", הופך למרכז עולמם, אך אוסף יומנים ישנים שמתגלה במהלך השיפוצים משבש את השגרה של הכתיבה והסקס. היומנים מטילים את המספר לזמנים אחרים ומרחיקים אותו בהדרגה מאהובתו.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מתורגמת

 החור שברעש

החור שברעש
מאת: פטריק נס

בעיר בפרנטיסטאון יש רעש תמידי, רעש של מחשבות. בתוך הרעש גדל טוד יואיט, הנער היחיד בעיר של גברים. ואז יום אחד טוד מגלה אי של שקט בתוך הרעש, חור שמישהו פרץ. טוד נמשך אל הפורץ האלמוני, אל השקט האמיתי, והמסוכן. כעת על טוד לברוח. מבני עירו. מכל מה שהכיר. מעצמו.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרי ילדים נוער

 הליכת ירח עם אינשטיין

הליכת ירח עם אינשטיין
מאת: ג´ושוע פויר

איך אפשר לשנן רצף של אלף מספרים אקראיים תוך חמש דקות? או את הסדר המדויק של עשר חפיסות קלפים טרופות? האם באמת יש אנשים עם זיכרון פנומנאלי? ומה קורה כאשר הזיכרון משתבש? ג’ושוע פויר, עיתונאי אמריקאי אשר סיקר את אליפות הזיכרון של ארצות־הברית, יצא למסע מרתק ונפתל בעקבות סוד הזיכרון המצוין. פויר, שמעיד על עצמו כי ניחן בזיכרון רגיל למדי, גילה כי זיכרון מעולה אינו נחלתם של בודדים.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 המהפנט

המהפנט
מאת: לארס קפלר

באמצע לילה אפל וקר של חודש דצמבר מצלצל הטלפון בביתו של אריק מריה ברק, פסיכיאטר מומחה לטיפול בטראומה. על הקו מפקח המשטרה, יונה לינה, שמבקש את עזרתו הדחופה: בבית החולים בסטוקהולם שוכב נער פצוע קשה ומחוסר הכרה שעבר תקיפה חמורה. אם אריק יצליח להפנט אותו ולהבין ממנו מי רצח את הוריו ואת אחותו הקטנה, אולי המשטרה תספיק לאתר את אחותו הגדולה לפני שהרוצח יגיע גם אליה. עשר שנים חלפו מאז הפעם האחרונה שאריק השתמש בהיפנוזה, ומאז נשבע לעולם לא להפנט שוב.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 המשולש הירושלמי - ביוגרפיה אורבנית

המשולש הירושלמי - ביוגרפיה אורבנית
מאת: דוד קרויאנקר

סיפור מרתק המגולל את התמורות הקיצוניות שהתחוללו בתולדותיו של אזור מרכז העיר, המתפקד מאז ראשית התפתחותו לפני כ-100 שנה בלב ליבה של הפעילות העירונית בירושלים. ביוגרפיה אורבנית רב-תחומית, המציגה בלשון בהירה ובאמצעות מאות תצלומים, רישומים ומפות מאירות עיניים, את השינויים ההיסטוריים האורבניים, האדריכליים, הכלכליים והחברתיים-אנושיים שחלו באזור מאז שלהי התקופה העות´מאנית, דרך עידן השגשוג והפריחה בתקופת המנדט וראשית המדינה, ההידרדרות התפקודית והפיזית מתחילת שנות ה-70 ועד לניצני ההתחדשות בראשית המאה ה-21.

הוצאה לאור: כתר ומכון ירושלים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 הניגון שבלבבו

הניגון שבלבבו
מאת: זיוה שמיר

הספר הניגון שבלבבו מתחקה אחר דרכו של ביאליק אל השיר הלירי הקצר, ובוחן מהלכיה של דרך זו. אגב כך נבחנת גם דמותו של "האני" הדובר בשירים אלה. באמצעותה הציג ביאליק דיוקן עצמי מעורר הזדהות, אך גם דיוקן קולקטיבי של היהודי הארכיטיפי – יושב-האוהלים והנודד – שבכל דור ובכל אתר.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד וספרא

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 הסדיר יבלום?

הסדיר יבלום?
מאת: עמנואל סקל

38 שנה מאז אוקטובר 1973 ועדיין רב הנסתר על הגלוי ורבות השאלות הקשות סביב המלחמה. הסדיר יבלום? מנתח את קרבות הבלימה של צה"ל בשבוע הראשון של המלחמה בסיני וחושף את המחדלים ואת הטעויות הקשות בשדרת הפיקוד הבכירה של צה"ל והדרג המדיני של ישראל: מדיניות "אף שעל" של הממשלה וצה"ל, שלא נתנה לצבא הסדיר כל סיכוי להצליח בבלימת המצרים. אי הנחתת מכה אווירית מקדימה או מקבילה על ציוד הגישור והצליחה המצרי בגדה המערבית של התעלה. רמטכ"ל שלא הכיר מספיק את סיני ואת תכנית ההגנה עליו...

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2011
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים