הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2010 - ספרות תרגום
מוצגים 10 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 גאות אפלה

גאות אפלה
מאת: אנדרו גרוס

צ'רלס פרידמן, מנהל מצליח של קרן גידור, נוסע ברכבת מביתו שבגריניץ', קונטיקט. כשהרכבת מגיעה לתחנת גרנד סנטרל בניו יורק, היא נקרעת לגזרים בפיצוץ אדיר. גופתו של צ'רלס מזוהה לפי הידית של תיק המסמכים שלו, שראשי התיבות של שמו מוטבעים בה. באותו יום נדרס גבר צעיר בגריניץ'. חוקר המשטרה, טיי הוק, המופקד על חקירת התאונה, מוצא את השם צ'רלס פרידמן ואת מספר הטלפון שלו בכיס הנדרס. חודשים אחדים לאחר מכן פוקדים את קארן, אלמנתו של פרידמן, רואי חשבון שמייצגים משקיעים בחברה של בעלה המנוח, הטוענים שמאתיים וחמישים מיליון דולר חסרים.

הוצאה לאור: כנרת בשיתוף מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 דקה דומייה

דקה דומייה
מאת: זיגפריד לנץ

קיץ חם בעיירה ליד הים, לפני שנים רבות. ימים שבהם בני גודמן וריי צ'רלס בשיא תהילתם, ברחובות מסתובב קבצן ומנגן בתיבת נגינה, וכשהמורה נכנסת לכיתה התלמידים קמים. בין המורה הצעירה לאנגלית, סטלה פטרסן, לכריסטיאן תלמיד כיתה י"ב נרקם סיפור אהבה חשאי. איש אינו יודע עליו. אך כדרכה של האהבה, יום אחד היא נתקלת בַּמציאוּת. ובכל זאת, יש לה הדרכים שלה להפוך לבת אלמוות.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 המגדל השחור

המגדל השחור
מאת: לואיס באיארד

בספרו המגדל השחור אורג באיארד במיומנות אינטריגות פוליטיות, בגידות, תככים וקנוניות בעלילה דרמטית ומרתקת העוסקת בגאולת משפחה, ומבצע קנוניזציה בדמותו הבלתי נשכחת של אז'ן פרנסואה וידוק האימתני, הבלש הגדול הראשון בהיסטוריה. הסופר אונורה דה בלזק הודה כי ביסס את אחת מדמויותיו על-פי קווי אישיותו מעוררת ההשראה.

הוצאה לאור: אופוס

סיווג: ספרות מתורגמת

 המחברות של דון ריגוברטו

המחברות של דון ריגוברטו
מאת: מריו ורגס יוסה

דון ריגוברטו, איש ביטוח אפרורי, מתגעגע אנושות ללוקרסיה, אשתו השנייה, הארוטית והמושכת להפליא. לוקרסיה נאלצה לעזוב אותו בעקבות רומן לוהט שניהלה עם פונצ'יטו, בנו הצעיר מנישואיו הראשונים. כדי להתגבר על געגועיו, דון ריגוברטו גודש את מחברותיו בזיכרונות, בהזיות מיניות פרועות ובמכתבים לאשתו ולאחרים.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 המנגינה האחרונה

המנגינה האחרונה
מאת: ניקולס ספארקס

עולמה של רוני מילר התמוטט כשהיתה בת חמש־עשרה, כאשר הוריה התגרשו. סטיב, אביה של רוני, פסנתרן ומורה לנגינה, עזב את בית המשפחה בניו־יורק ועקר לצפון־קרוליינה. רוני, פגועה מנטישתו של אביה, החליטה שלא תדבר איתו עוד לעולם. אולם, שלוש שנים לאחר מכן מגיעה רוני בעל כורחה, יחד עם אחיה הקטן, לבלות את חופשת הקיץ עם אביה. מלאת כעס וטינה על הוריה, היא אינה מבינה מדוע הם מאלצים אותה להתגורר במשך חודשיים שלמים בעיירת חוף קטנה, שקצב החיים שלה שונה כל כך מזה שאליו היא רגילה.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 המרחב הלבן

המרחב הלבן
מאת: ולריה פארלה

מריה מצפה לילדה קטנה; היא כבר לא בהריון אבל עדיין ממתינה. היא מחכה לראות אם הילדה תחיה או תמות. ואם יש דבר אחד שמריה לא יודעת לעשות זה לחכות. ולכן שלושת החודשים האלה שהיא צריכה להמתין, לבד, לראות אם הבת הקטנה אירן תשרוד את האינקובטור, הם כמעט בלתי נסבלים. היא רגילה לסמוך רק על עצמה, לקבל את כל ההחלטות, להיות בשליטה, ועכשיו היא מוצאת את עצמה במקום אחר. היא כולאת את עצמה במרחב הלבן של הציפייה, והעולם כולו נשאר בחוץ. אביה של אירן, שעזב מזמן, החברים הטובים, התלמידים שלה, השכנה החדשה, כולם שייכים לעולם שהשאירה מאחור.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הרהור על קילוף שעועית

הרהור על קילוף שעועית
מאת: וייסלאב מישליבסקי

במונולוג המכוּון למבקר מסתורי, במרוצת יום אחד של קילוף שעועית משותף, עורך גיבור הספר הזה מאזן של כל מהלך חייו. הוא מתאר אירועים טראומטיים מימי המלחמה, תקופה של אשליות ותשוקות בגיל הנעורים, את שנות החקירה והנדודים בארצות נכר, ולבסוף - השיבה הביתה. רומן זה, השוזר ביד אמן נקודות זמן שונות, הוא ניסיון לפענח את המשמעויות הסמויות של גורל האדם, ואת הקשר שבין מקריות לגורל, בין קיום אותנטי לבין מראית עין, בין חיי שגרה לשיגעון.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 סיפור השיכחה

סיפור השיכחה
מאת: סטפן מריל בלוק

סיפור השיכחה הוא רומן אופטימי על אלצהיימר. כן, יש אפשרות כזאת. שני אחים, אישה אחת, בן 15 שמנסה להבין את מחלתה של אמו. שני סיפורים מקבילים של אנשים שהזיכרון וגם אי-הזיכרון מקשר ביניהם, קשר שאפילו הם לא יכולים לתאר לעצמם.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2010
מוצגים 10 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים