הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2010 - מקור ושירה
מוצגים 5 ספרים
 ארבעים

ארבעים
מאת: מאיר ויזלטיר

בכרך זה קובצו כל שיריו של מאיר ויזלטיר שנכתבו במהלך המחצית הראשונה של שנות השמונים, בשנים 1985-1980. רבים מן השירים נכתבו בצלה של מלחמת לבנון הראשונה; והכל נכתב זמן קצר לפני קריסת הסדר הבינלאומי הישן של מזרח-מערב (קומוניזם-קפיטליזם), ועל סף הקיטוב התרבותי החדש של צפון-דרום או מזרח-מערב אחר; ובמסע אישי אוטוביוגרפי מבגרות צעירה של שנות השלושים לבגרות אחרת, שנות הארבעים.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 כל שירי ת. ס. אליוט

כל שירי ת. ס. אליוט
מאת: טי. ס. אליוט

לראשונה בעברית: תרגום כל שיריו של ת.ס.אליוט, מגדולי המשוררים בשפה האנגלית במאה העשרים, כפי שכינסם בחייו. שיריו של אליוט בישרו את מהפכת המודרניזם בשירה, חידשו את החרוז החופשי והחדירו את קצב הדיבור הטבעי לשירה. שירתו השפיעה על משוררים רבים וחשובים שכתבו בשפות אירופאיות שונות. עקבות שירתו ניכרים גם ביצירתו של זך, אבידן, עמיחי ופנקס ושל משוררים אחרים בשירתנו.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 נסי מלים כלליות יותר

נסי מלים כלליות יותר
מאת: טלי לטוביצקי

טלי לטוביצקי (ילידת 1976), עורכת, חוקרת ומלמדת ספרות עברית. שיריה פורסמו בכתבי עת ותורגמו לאיטלקית, פולנית ואנגלית. זכתה בציון לשבח במסגרת הפרס למשוררים בראשית דרכם מטעם שר התרבות (2008). Camera Obscura, מבחר משיריה בתרגומה שלֹ שרה פרארי, ראה אור בפורמט דִו־לֹשוני באיטלֹיה .(Belforte, 2008)

הוצאה לאור: קשב לשירה

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 צ´חלה וחזקל

צ´חלה וחזקל
מאת: אלמוג בהר

צ´חלה וחזקל, הרומן הראשון של הסופר והמשורר אלמוג בהר, הוא יצירה הפורצת דרכים חדשות בספרות הישראלית. גיבוריו - צעירים מסורתיים ממוצא מזרחי - אינם גיבורים שכיחים בספרות הישראלית. מקומו - בשכונות העניות של ירושלים, בין סמטאות השוק לבתי הכנסת הקטנים המטים לנפול - אינו מקום שהספרות הזאת מרבה לבקר בו. עולמו הרוחני הוא עולמם של הפיוט, המדרש וההלכה. כך, בלשון המאחדת בין ישן לחדש בעברית ובספרות העברית, מבקש אלמוג בהר לא רק לתאר את עולמם הרגשי והרעיוני של גיבוריו, אלא גם לבחון אותו בהקשר היסטורי, פוליטי וספרותי רחב.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 קיצורי דרך הביתה

קיצורי דרך הביתה
מאת: אלכס אפשטיין

יצורי דרך הביתה הוא אוסף של 99 סיפורים קצרצרים מאת אלכס אפשטיין. בסגנונו הייחודי בורא אפשטיין עולמות מיניאטוריים, לעתים פנטסטיים ולעתים ריאליסטיים, ותמיד פיוטיים מאין כמותם. בתנועה מסיפור לסיפור, משפת אם לשתיקה, מהומור לגעגועים לכל מה שאבד, נבנה אט-אט הספר השלם כפסיפס שמשתבץ מחדש עם כל מבט. במוסף הספרים של "הארץ" נכתב על סיפוריו: "עונג צרוף ומזוקק... תרופה נפלאה למועקה הקלאוסטרופובית שמקרין לעתים הקיום האנושי... מעשה ספרותי רב-קסם."

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

  מוצגים 5 ספרים
סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים