הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2010 - כל הספרים
מוצגים 31 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -
 סיפור השיכחה

סיפור השיכחה
מאת: סטפן מריל בלוק

סיפור השיכחה הוא רומן אופטימי על אלצהיימר. כן, יש אפשרות כזאת. שני אחים, אישה אחת, בן 15 שמנסה להבין את מחלתה של אמו. שני סיפורים מקבילים של אנשים שהזיכרון וגם אי-הזיכרון מקשר ביניהם, קשר שאפילו הם לא יכולים לתאר לעצמם.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 עידן הלא יעלה על הדעת

עידן הלא יעלה על הדעת
מאת: ג´ושוע קופר ראמו

בעידן הלא יעלה על הדעת מציב ג’ושוע קופר ראמו מודל חדש להבנת העולם הבלתי צפוי - עולם ההפתעות - שבו אנחנו חיים. הוא מביא דוגמאות לבלתי ניתן לצפייה מראש מן ההיסטוריה, הכלכלה, הפסיכולוגיה, הביולוגיה והאקטואליה, וקורא לנו לצאת מן הקופסה ולחשוב שהתמודדות עם בעיות בעתיד היא לאו דווקא ליניארית, אלא חייבת להיות יצירתית ומורכבת.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ענבי זעם

ענבי זעם
מאת: ג'ון סטיינבק

ענבי זעם, הרומן הגדול של חתן פרס נובל לספרות ג'ון סטיינבק, ראה אור לראשונה לפני יותר משבעים שנה (1939) והוא אקטואלי מתמיד. הימים הם ימי השפל הכלכלי הגדול, שנות העשרים והשלושים בארצות הברית. טרקטורים רומסים את בתי האריסים, משמידים אותם ואת חלקות האדמה הקטנות הנכבשות בידי נציגי בנקים וספסרי קרקעות. משפחות-משפחות, המגורשים נודדים בעקבות מזלם האבוד לעבר הקצה האחר של המדינה, אל קליפורניה "הארץ המובטחת".

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 עקרונות ארכיטקטוניים בעידן ההומניזם

עקרונות ארכיטקטוניים בעידן ההומניזם
מאת: רודולף ויטקובר

עקרונות הארכיטקטורה בעידן ההומניזם (1949) הוא ספר מכונן בחקר הרנסנס אשר לא איבד מערכו גם היום, יותר מיובל שנים מאז שפורסם. בספר זה יוצא רודולף ויטקובר (1971-1901) מתוך התבוננות חדת אבחנה בצורות ארכיטקטוניות לעיון בתוכן, ובתוך כך קושר את העיצוב הארכיטקטוני ברנסנס עם עולמם של ההוגים ההומניסטים של התקופה, ועל ידי כך גם עם המסורת רבת הגלגולים של הפילוסופיה המערבית שראשיתה בעת העתיקה. גישתו הפרשנית מוציאה את הדיון מהתחום הטכני, כביכול, ומעגנת אותו בתולדות המחשבה בכלל.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 צ´חלה וחזקל

צ´חלה וחזקל
מאת: אלמוג בהר

צ´חלה וחזקל, הרומן הראשון של הסופר והמשורר אלמוג בהר, הוא יצירה הפורצת דרכים חדשות בספרות הישראלית. גיבוריו - צעירים מסורתיים ממוצא מזרחי - אינם גיבורים שכיחים בספרות הישראלית. מקומו - בשכונות העניות של ירושלים, בין סמטאות השוק לבתי הכנסת הקטנים המטים לנפול - אינו מקום שהספרות הזאת מרבה לבקר בו. עולמו הרוחני הוא עולמם של הפיוט, המדרש וההלכה. כך, בלשון המאחדת בין ישן לחדש בעברית ובספרות העברית, מבקש אלמוג בהר לא רק לתאר את עולמם הרגשי והרעיוני של גיבוריו, אלא גם לבחון אותו בהקשר היסטורי, פוליטי וספרותי רחב.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 קיצורי דרך הביתה

קיצורי דרך הביתה
מאת: אלכס אפשטיין

יצורי דרך הביתה הוא אוסף של 99 סיפורים קצרצרים מאת אלכס אפשטיין. בסגנונו הייחודי בורא אפשטיין עולמות מיניאטוריים, לעתים פנטסטיים ולעתים ריאליסטיים, ותמיד פיוטיים מאין כמותם. בתנועה מסיפור לסיפור, משפת אם לשתיקה, מהומור לגעגועים לכל מה שאבד, נבנה אט-אט הספר השלם כפסיפס שמשתבץ מחדש עם כל מבט. במוסף הספרים של "הארץ" נכתב על סיפוריו: "עונג צרוף ומזוקק... תרופה נפלאה למועקה הקלאוסטרופובית שמקרין לעתים הקיום האנושי... מעשה ספרותי רב-קסם."

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 ראש העיר הטוב

ראש העיר הטוב
מאת: אנדרו ניקול

בעיירה הקטנה פסיק באזור שכוח אל בים הבלטי גר טיבּוֹ קרוביץ', ראש העיר הטוב וההגון של פסיק, המאוהב במזכירתו, גב' אגתה סטופאק, היפה, הבודדה והנשואה. טיבו אינו יכול לעשות דבר בנוגע לאהבתו לגב' סטופאק בעיירה שקטה ומכובדת שכזאת, אבל יום אחד, כשהיא שומטת במקרה את ארוחת הצהריים שלה למזרקה, הכול משתנה, ומרגע זה חייהם לעולם לא יחזרו לקדמותם.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2010
מוצגים 31 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים