הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2010 - כל הספרים
מוצגים 31 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 המגדל השחור

המגדל השחור
מאת: לואיס באיארד

בספרו המגדל השחור אורג באיארד במיומנות אינטריגות פוליטיות, בגידות, תככים וקנוניות בעלילה דרמטית ומרתקת העוסקת בגאולת משפחה, ומבצע קנוניזציה בדמותו הבלתי נשכחת של אז'ן פרנסואה וידוק האימתני, הבלש הגדול הראשון בהיסטוריה. הסופר אונורה דה בלזק הודה כי ביסס את אחת מדמויותיו על-פי קווי אישיותו מעוררת ההשראה.

הוצאה לאור: אופוס

סיווג: ספרות מתורגמת

 המחברות של דון ריגוברטו

המחברות של דון ריגוברטו
מאת: מריו ורגס יוסה

דון ריגוברטו, איש ביטוח אפרורי, מתגעגע אנושות ללוקרסיה, אשתו השנייה, הארוטית והמושכת להפליא. לוקרסיה נאלצה לעזוב אותו בעקבות רומן לוהט שניהלה עם פונצ'יטו, בנו הצעיר מנישואיו הראשונים. כדי להתגבר על געגועיו, דון ריגוברטו גודש את מחברותיו בזיכרונות, בהזיות מיניות פרועות ובמכתבים לאשתו ולאחרים.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 המלאך

המלאך
מאת: אורי בר יוסף

אשרף מרואן, שכוּנה במוסד "המלאך", היה המרגל הטוב ביותר למדינת ישראל בארץ אויב ואחד המרגלים המוצלחים ביותר בהיסטוריה. ההתרעה שהעביר ערב מלחמת יום כיפור על כוונת מצרים וסוריה לפתוח במלחמה "מחר" היתה ידיעת המודיעין הגורלית ביותר בתולדות המדינה. בלעדיה היה גיוס המילואים מתחיל רק עם פרוץ המלחמה ורמת הגולן כולה היתה נופלת לידי הצבא הסורי. ישראלים רבים חבים את חייהם ל"מלאך".

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 המנגינה האחרונה

המנגינה האחרונה
מאת: ניקולס ספארקס

עולמה של רוני מילר התמוטט כשהיתה בת חמש־עשרה, כאשר הוריה התגרשו. סטיב, אביה של רוני, פסנתרן ומורה לנגינה, עזב את בית המשפחה בניו־יורק ועקר לצפון־קרוליינה. רוני, פגועה מנטישתו של אביה, החליטה שלא תדבר איתו עוד לעולם. אולם, שלוש שנים לאחר מכן מגיעה רוני בעל כורחה, יחד עם אחיה הקטן, לבלות את חופשת הקיץ עם אביה. מלאת כעס וטינה על הוריה, היא אינה מבינה מדוע הם מאלצים אותה להתגורר במשך חודשיים שלמים בעיירת חוף קטנה, שקצב החיים שלה שונה כל כך מזה שאליו היא רגילה.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 המרחב הלבן

המרחב הלבן
מאת: ולריה פארלה

מריה מצפה לילדה קטנה; היא כבר לא בהריון אבל עדיין ממתינה. היא מחכה לראות אם הילדה תחיה או תמות. ואם יש דבר אחד שמריה לא יודעת לעשות זה לחכות. ולכן שלושת החודשים האלה שהיא צריכה להמתין, לבד, לראות אם הבת הקטנה אירן תשרוד את האינקובטור, הם כמעט בלתי נסבלים. היא רגילה לסמוך רק על עצמה, לקבל את כל ההחלטות, להיות בשליטה, ועכשיו היא מוצאת את עצמה במקום אחר. היא כולאת את עצמה במרחב הלבן של הציפייה, והעולם כולו נשאר בחוץ. אביה של אירן, שעזב מזמן, החברים הטובים, התלמידים שלה, השכנה החדשה, כולם שייכים לעולם שהשאירה מאחור.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הניצוץ: אימון הגוף והמוח

הניצוץ: אימון הגוף והמוח
מאת: ג'ון רייטי עם אריק הגרמן

הניצוץ, המסתמך על עשרות מחקרים פורצי דרך וכולל תיאורי מקרה מרתקים, מסביר מדוע יש לפעילות גופנית השפעה מכרעת על הדרך שבה אנו חושבים ומרגישים, כיצד ומדוע האימון הגופני מסייע לנו להתמודד עם קשת רחבה של בעיות – מקשיי לימוד ועד התמכרות, מלחץ ועד הפרעות קשב, מחרדה ועד דיכאון שלאחר לידה – וגם מעניק עצות מעשיות לחיים של פעילות גופנית יעילה יותר; פעילות שתחזק ותגדיל את המעגלים במוחכם, ותסייע לכם להביס את הלחץ, לחדד את החשיבה, לשפר את המצב רוח, לחזק את הזיכרון ועוד.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הרהור על קילוף שעועית

הרהור על קילוף שעועית
מאת: וייסלאב מישליבסקי

במונולוג המכוּון למבקר מסתורי, במרוצת יום אחד של קילוף שעועית משותף, עורך גיבור הספר הזה מאזן של כל מהלך חייו. הוא מתאר אירועים טראומטיים מימי המלחמה, תקופה של אשליות ותשוקות בגיל הנעורים, את שנות החקירה והנדודים בארצות נכר, ולבסוף - השיבה הביתה. רומן זה, השוזר ביד אמן נקודות זמן שונות, הוא ניסיון לפענח את המשמעויות הסמויות של גורל האדם, ואת הקשר שבין מקריות לגורל, בין קיום אותנטי לבין מראית עין, בין חיי שגרה לשיגעון.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 חברות פורצות דרך

חברות פורצות דרך
מאת: קית ר' מק'פארלנד

בעידודם של גורו העסקים פיטר דרוקר ושל ג'ים קולינס, מחבר רב המכר גלגל התנופה: מטוב למצוין, הקדיש קית מק'פארלנד חמש שנים ליצירת מסד הנתונים הגדול בעולם ‏על ביצועיהן של חברות-צמיחה, לניתוח הממצאים ולראיונות עם יותר מ-1,500 בכירים ‏בחברות-צמיחה על פני ארבע יבשות. על מחקר מקיף זה מבוסס הספר שלפניכם.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2010
מוצגים 31 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים