הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2010 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 7 ספרים
 הבלדה של אבו גרייב

הבלדה של אבו גרייב
מאת: פיליפ גורביץ

במוקד הבלדה של אבו גרייב עומדים מעשי התעללות באסירים עיראקיים בכלא אבו גרייב, שתועד במצלמות המתעללים, חיילים אמריקאים. הכלא הענקי הזה, שבימי הדיקטטורה של סדאם נמקו בו רבבות, עונו ונרצחו, שב להיות גיהינום לאלפי עיראקים שנכלאו בו בידי מי שבאו כביכול לשחרר את ארצם: האמריקאים ובעלות בריתם. התצלומים נחשפו באפריל 2004, פורסמו בכל רחבי תבל, וגילו את קלונה האפל, את הברוטליות של המלחמה בעיראק.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות לא בדיונית

 וקראתם דרור

וקראתם דרור
מאת: רונית לוינשטיין-מלץ

וקראתם דרור הוא פסיפס מרתק ומגוון של עשרות דמויות המספרות, כל אחת בקולה, את סיפור היכרותן עם אדם יחיד ומיוחד אשר חי ביניהן. המפגשים הקטנים-גדולים הללו יוצרים תמונה מורכבת ונדירה של איש אחד ושל חברה שלמה. זהו סיפורה המרגש של מדינת ישראל החולמת והלוחמת המשתקפת מסיפור חייו של קצין נערץ שלא הניח לקושי, לפחד ולמלחמה לערער את אמונתו ואת דרכו.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 יומן עדות: ריימון-ראול למבר

יומן עדות: ריימון-ראול למבר
מאת: ירחמיאל כהן -עורך

יומן המלחמה של ריימון-ראול למבר חושף את עולמו הפנימי של אחד המנהיגים המרכזיים של יהדות צרפת בתקופת השואה ומי שעמד בראש אוז'יף, הארגון הכללי של היהודים בצרפת שהוקם במצוות השלטונות הצרפתיים בשנת 1941. לפני המלחמה היה למבר עורך עיתון של הקהילה היהודית ופעיל מרכזי בארגוני סעד וסיוע לפליטים שהגיעו לצרפת מגרמניה.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 לא ידע איש מי היא

לא ידע איש מי היא
מאת: רחל גנוסוב

רחל גנוסוב מפשמישל שבפולין הייתה בתחילת שנות העשרים לחייה כשנהפכה לפולנייה "קריסטינה מטושק" ויצאה לעבודות כפייה בברלין. כדי לשרוד בברלין הנאצית היה על רחל להסתיר את זהותה היהודית לא רק מן הגרמנים אלא גם מחברותיה הפולניות לעבודת הכפייה, שכן היטב ידע שאם תיוודע זהותה האמיתית הן לא יהססו להסגירה לגסטפו. בצל הגעגועים למשפחתה והפחד שליווה אותה בכל רגע, סיגלה רחל בתושייתה את מנהגיהן של חברותיה הפולניות, ובשל מראה האצילי, השכלתה ושליטתה בשפה הגרמנית נהייתה חביבתם של הגרמנים...

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מבצע קציצה

מבצע קציצה
מאת: בן מקנטייר

"מבצע קציצה" היה ללא ספק תרגיל ההונאה המוצלח והמוזר ביותר בתולדות המלחמה. הוא הוליך שולל את ראשי הביון הגרמני, והציל את חייהם של אלפי חיילים; המבצע נבדל מכל סיפורי הסוכנים החשאיים בעובדה אחת יסודית ומהותית: "הסוכן" שהפעיל את המבצע היה אדם מת. תפקידו היה לשכנע את ראשי הצבא בגרמניה כי כוחות בעלות הברית מתכוונים לפלוש לאירופה דרך יוון, ולא דרך סיציליה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות לא בדיונית

 מכירת החיסול של הכאב

מכירת החיסול של הכאב
מאת: היינריך בל

במלאֹת עשרים וחמש שנים למותו מוגש, לראשונה בעברית, מבחר מגוון משפע כתביו - מכתביו מהמלחמה כחייל ורמאכט, מסותיו על זיכרון, אחריות ואשמה, הרהוריו על משפט אייכמן, חיבוריו הזועמים על הפרת זכויות אדם, רשמיו מישראל, רשימותיו על ספרות.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 סגולות של זיכרון

סגולות של זיכרון
מאת: יהודית שן-דר, אוצרת התערוכה

התערוכה "סגולות של זיכרון" פותחת צוהר למאגר ההבעה האמנותית, המאפשר למי שלא היה שם לגעת במציאות שיש לה מרכיבים חזותיים. התערוכה חושפת שפת סימנים וסמלים בעלת עצמות הנובעות מן הישירות של המבע, מהכורח הדוחף את הזוכר לחשוף את צפונות זיכרונו, ללא כחל וסרק. אין לפנינו מלאכת שחזור של מציאות אלא המציאות עצמה, חיצונית ופנימית גם יחד, הצבועה בצבעי ההתנסות האישית.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

  מוצגים 7 ספרים
סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים