הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2010 - ספרות תרגום
מוצגים 16 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 איש שלא הבחין בשום דבר

איש שלא הבחין בשום דבר
מאת: רוברט ואלזר

הסופר השווייצרי רוברט ואלזר (1878 – 1956) נחשב היום לאחד הסופרים החשובים והמעניינים ביותר בספרות המאה ה-20. עוד בחייו זכה להערצתם של סופרים ואנשי רוח כגון פרנץ קפקא, מקס ברוד, רוברט מוזיל, ולטר בנימין והרמן הסה, אולם כתיבתו הייחודית לא זכתה להגיע לקהל רחב, ויצירותיו נדחו פעמים רבות.

הוצאה לאור: ספרית פועלים והמפעל לתרגומי מופת

סיווג: ספרות מתורגמת

 אישה אמינה

אישה אמינה
מאת: רוברט גולריק

קתרין לנד אהבה התחלות. את הנשיקה הראשונה, את ניסיון הגנבה הראשון. וסופים, היא אהבה גם סופים. הפרידה שטופת הדמע, המילה האיומה האחרונה שאי אפשר להשיב או למחות מהזיכרון... וכעת היא נוכחה לדעת שכל התענוגות שיש לחיים להציע מצויים באמצע. היא נטשה את חייה, נסעה לעיירה מרוחקת בוויסקונסין באמצע החורף ושֹמה מבטחה באדם שמעולם לא פגשה.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 בית

בית
מאת: מרילין רובינסון

מהו בית? חוף מבטחים או מבנה רעוע שיסודותיו הם סודות וכאבים משפחתיים? כאשר חוזרת גלורי בת ה- 38 לבית נעוריה כדי לטפל באביה הגוסס, היא מקווה למצוא מפלט מחיים רוויי אכזבות. אך עם הופעתו הפתאומית של אחיה הגדול ג'ק, הכבשה השחורה של המשפחה ואלכוהוליסט בגמילה, ביתם הישן הופך לזירת קרב של רגשות סוערים שהודחקו עד כה. זוכה פרס אורנג' לשנת 2009.

הוצאה לאור: עברית וכתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 גנובה

גנובה
מאת: לזלי פירס

צעירה בלונינית מחוסרת הכרה וקצוצת שיער נפלטת לחוף בדרום אנגליה, על ידיה סימני קשירה. בבדיקות הרפואיות מתברר שלפני זמן קצר הביאה תינוק לעולם. היא אינה זוכרת מי היא. אין לה מושג מי ניסה להטביע אותה ומדוע. מי מחק את זהותה? לאן נעלם פרי בטנה? גם למשטרה אין קצה חוט.

הוצאה לאור: עברית וכתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 האיש שידע לעופף

האיש שידע לעופף
מאת: קארל צ'אפק

הסיפורים באסופה האיש שידע לעופף, הרואים כעת אור בעברית במהדורה חדשה ובתרגום מעודכן, לקוחים מתוך ארבעה קבצים המהווים את מיטב יצירתו: סיפורים מן הכיס הראשון, סיפורים מן הכיס השני, ספר האפוקריפים ואגדות ותת-סיפורים.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 האלמנות של ימי חמישי

האלמנות של ימי חמישי
מאת: קלאודיה פיניירו

בכל יום חמישי, בשכונת יוקרה מוקפת חומה בפאתי בואנוס איירס, נאספים ארבעה גברים בווילה המפוארת מכולן למפגש שזיכה את נשותיהם בכינוי "האלמנות של ימי חמישי". אלא שבלילה אחד, בספטמבר 2001, מסתיים הבילוי בגילוי של שלוש גופות בקרקעית הבריכה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 החיה הגוועת

החיה הגוועת
מאת: פיליפ רות

הדובר בספר הוא דייוויד קפש, שׂב שיער ובן יותר משישים, מבקר תרבות רם מעלה ומרצה כוכב בקולג' בניו יורק - וגם תועמלן רהוט של המהפכה המינית. לאורך שנים הוא עשה לו למנהג לשכב עם סטודנטיות הרפתקניות תוך שמירה על מרחק אסתטי ביקורתי. אבל כעת התבטל המרחק הזה. מי שמביאה לחורבנו של קפש היא קונסואלה קסטילוֹ בת העשרים וארבע, בתם היפהפייה, הצנועה והמעודנת של גולים קובנים. קפש מנהל עמה רומן סבוך ותוך כדי כך מוצא את עצמו שוקע בחוסר ישע בביצה טובענית של קנאה מינית.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 היקיצה

היקיצה
מאת: קייט שופן

היקיצה מגולל את סיפורה של עדנה פונטלייה, אשת איש ואם לשניים, המתאהבת בגבר צעיר מחוג מכריה. בעקבות אותה התאהבות של קיץ מתעוררת עדנה מהערפל שאפף אותה עד כה ומוצאת את עצמה פורמת את חייה השלווים, רואה את העולם ואת עצמה בעיניים חדשות, קוראת תיגר על המוסכמות ומפקפקת בחובותיה כאישה וכאם - עד לסופה הטרגי.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2010
מוצגים 16 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים