הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2010 - כל הספרים
מוצגים 29 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -
 סגולות של זיכרון

סגולות של זיכרון
מאת: יהודית שן-דר, אוצרת התערוכה

התערוכה "סגולות של זיכרון" פותחת צוהר למאגר ההבעה האמנותית, המאפשר למי שלא היה שם לגעת במציאות שיש לה מרכיבים חזותיים. התערוכה חושפת שפת סימנים וסמלים בעלת עצמות הנובעות מן הישירות של המבע, מהכורח הדוחף את הזוכר לחשוף את צפונות זיכרונו, ללא כחל וסרק. אין לפנינו מלאכת שחזור של מציאות אלא המציאות עצמה, חיצונית ופנימית גם יחד, הצבועה בצבעי ההתנסות האישית.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 צללים צרובים

צללים צרובים
מאת: קמילה שאמזי

צללים צרובים הוא סיפור משפחתי החוצה יבשות ועשורים, רומן רחב יריעה שנפרש מיפן והודו שאחרי מלחמת העולם השנייה ועד ניו יורק ואפגניסטן שאחרי ספטמבר 2001. בה בעת זוהי יצירה שלוכדת ברגישות נדירה את הרגעים האנושיים השבריריים ביותר בתוך מהלכיה של ההיסטוריה. הירוקו, דמות מעוררת השראה, אינה הגיבורה היחידה ברומן שמרעידה את הנפש בעודה מנסה להישאר נאמנה לעצמה בעולם של אלימות ועימותים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 ראי שבור

ראי שבור
מאת: מרסה רודורדה

"ראי שבור", שראה אור בשנת 1974, הוא רומן רחב יריעה, יצירה רב-קולית המגוללת את קורותיהם של בני משפחת ואיידאורה-פַארְיוֹלְס ופורשת בפני הקורא את ברצלונה, של טרום מלחמת האזרחים. אף שהמחברת היא בת המאה ה-20 ניחנת כתיבתה בקווים רומנטיים: סגנונו של הרומן, ממש כשמו, הוא כראי שבור המשקף את מציאות הרגע של הדמויות מבעד לשברי החיים הקטנים המתוארים בו. סגנון זה שונה מאוד מיצירות אחרות של המחברת, כגון: "כיכר היהלום" או "אלומה", שהדוברת בהן היא דמות נשית המביאה את הדברים בגוף ראשון.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מתורגמת

 שגיאות קטנות

שגיאות קטנות
מאת: בנג`מין בלאק

לילה אחד מבחין קוורק, רופא פתולוג בבית חולים בדבלין, כי מל – גיסו ורופא-מיילד בעל מוניטין - זייף ברשומות שבמשרדו את סיבת מותה של אישה צעירה, כריסטין פולס שמה. הסקרנות שמתעוררת בו הופכת למעין חקירה פרטית שהוא מתעקש לנהל למרות התנגדות עזה מצד גורמים עלומים שאינם מהססים להשמיע איומים ואף לפעול באלימות.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 שמש חדשה

שמש חדשה
מאת: שי טובלי ואילון לסטר

ב"שמש חדשה" יש שני גיבורים מרכזיים: כריסטי וג'רמי. הראשון כולו טוהר ופשטות, עם מעט מאוד פגמים אנושיים רגילים. הוא כמעט על-אנושי. דווקא נוכחותו המוארת כמעט לחלוטין שופכת אור על ג'רמי, הגיבור המספר – על פחדיו ועל תשוקותיו, רצונותיו וחיבוטיו, ספקותיו ותקוותיו. לאורו של כריסטי, נע ג'רמי בדרך שלא הכיר.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי מודעות ורוחניות

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2010
מוצגים 29 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים