הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2010 - כל הספרים
מוצגים 29 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 יומן עדות: ריימון-ראול למבר

יומן עדות: ריימון-ראול למבר
מאת: ירחמיאל כהן -עורך

יומן המלחמה של ריימון-ראול למבר חושף את עולמו הפנימי של אחד המנהיגים המרכזיים של יהדות צרפת בתקופת השואה ומי שעמד בראש אוז'יף, הארגון הכללי של היהודים בצרפת שהוקם במצוות השלטונות הצרפתיים בשנת 1941. לפני המלחמה היה למבר עורך עיתון של הקהילה היהודית ופעיל מרכזי בארגוני סעד וסיוע לפליטים שהגיעו לצרפת מגרמניה.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 יותר מדי אושר

יותר מדי אושר
מאת: אליס מונרו

"היא שנאה לשמוע את המילה "בריחה" בכל הנוגע לפרוזה. היא יכלה לטעון, ולא רק כהלצה, שהחיים האמיתיים הם הבריחה. אך זה עניין חשוב מכדי להתווכח עליו." שורות אלה מתוך הסיפור "רדיקלים חופשיים" הן הדרך ההולמת להתייחס לחיים המקופלים בקובץ הסיפורים המהולל הזה. החיים האמיתיים מתנפלים בברוטאליות על הדמויות של מונרו - בצורות של רצח ושיגעון, מוות, גירושין ומגוון דרכים של מפח נפש והולכת שולל...

הוצאה לאור: מחברות - לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 לא ידע איש מי היא

לא ידע איש מי היא
מאת: רחל גנוסוב

רחל גנוסוב מפשמישל שבפולין הייתה בתחילת שנות העשרים לחייה כשנהפכה לפולנייה "קריסטינה מטושק" ויצאה לעבודות כפייה בברלין. כדי לשרוד בברלין הנאצית היה על רחל להסתיר את זהותה היהודית לא רק מן הגרמנים אלא גם מחברותיה הפולניות לעבודת הכפייה, שכן היטב ידע שאם תיוודע זהותה האמיתית הן לא יהססו להסגירה לגסטפו. בצל הגעגועים למשפחתה והפחד שליווה אותה בכל רגע, סיגלה רחל בתושייתה את מנהגיהן של חברותיה הפולניות, ובשל מראה האצילי, השכלתה ושליטתה בשפה הגרמנית נהייתה חביבתם של הגרמנים...

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 להפנט את מריה

להפנט את מריה
מאת: ריצ'רד באך

ג'יימי פורבס מרחף במטוסו לצד מטוס ססנה קטן, שטייסו איבד את ההכרה, ומנחה משם את מריה, אלמונית וטייסת על כורחה, כיצד להנחית את מטוסה בשלום. באמתחתו לא היו אלא מילים, וידיעה. מילים של מדריך טיס מנוסה, וידיעה שבאותה עת עדיין נסתתרה אף ממנו. לימים ייתקל פורבס בכתבה, שבה מספרת אותה אישה כיצד הופיע זר במטוס לצדה והפנט אותה עד שנחתה בבטחה על הקרקע, וייזכר כיצד פעם במהלך מופע הופנט להאמין שהוא כלוא בין קירות.

הוצאה לאור: אופוס

סיווג: ספרות מתורגמת

 מבטים מצטלבים

מבטים מצטלבים
מאת: אמיר בנבג`י, ניצה בן-דב, זיוה שמיר

ספר זה מאיר מארבעים נקודות מבט שונות את יצירתו הענפה של א"ב יהושע, מראשיתה ועד השנים האחרונות. בצד מאמרי יסוד אחדים מאת גרשון שקד, מרדכי שָׁלֵו, יוסף האפרתי, אורי שֹהם וחוקרים ותיקים אחרים מוצגות כאן קריאות עכשוויות ולא אחת מפתיעות ביצירותיו – הן בסיפורים וברומנים הנודעים שלו, הן במחזות שכתב ואפילו בספר ילדים פרי עטו. להרחבת היריעה תורמות גם נקודות מבט לא-שגרתיות על כתיבתו – של היסטוריונית, של סוציולוג, של פילוסופית ואפילו של מלומדים איטלקים אחדים, המנסים להתחקות אחר סוד הצלחתו חסרת התקדים של היוצר הכל-כך ישראלי הזה גם באיטליה.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 מבצע קציצה

מבצע קציצה
מאת: בן מקנטייר

"מבצע קציצה" היה ללא ספק תרגיל ההונאה המוצלח והמוזר ביותר בתולדות המלחמה. הוא הוליך שולל את ראשי הביון הגרמני, והציל את חייהם של אלפי חיילים; המבצע נבדל מכל סיפורי הסוכנים החשאיים בעובדה אחת יסודית ומהותית: "הסוכן" שהפעיל את המבצע היה אדם מת. תפקידו היה לשכנע את ראשי הצבא בגרמניה כי כוחות בעלות הברית מתכוונים לפלוש לאירופה דרך יוון, ולא דרך סיציליה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות לא בדיונית

 מה שנשאר

מה שנשאר
מאת: אלי עמיר

אדם חי את חייו ומקיים שנה אחר שנה שגרת עבודה ונישואים, עד שמזכיר לו לבו כי כל זה תלוי על בלימה. דניאל דרורי, איש עסקים מצליח, מאושפז בבית חולים לאחר התקף לב, ומשם הוא מתחיל לסקור לאחור את הדרך שעבר משכונת המצוקה שגדל בה: היכן היטיב לעשות והיכן שגה, ואילו שגיאות אולי עוד אפשר לתקן לפני שיהיה מאוחר מדי. מעל לכולן מזדקרת אהבה ישנה מן השנים שעוד היה איש צעיר, אהבה שטלטלה את כל ישותו, ושלושים שנות נישואיו, עם כל ההישגים שהשיג בהן, מתגמדות לעומתה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

 מכירת החיסול של הכאב

מכירת החיסול של הכאב
מאת: היינריך בל

במלאֹת עשרים וחמש שנים למותו מוגש, לראשונה בעברית, מבחר מגוון משפע כתביו - מכתביו מהמלחמה כחייל ורמאכט, מסותיו על זיכרון, אחריות ואשמה, הרהוריו על משפט אייכמן, חיבוריו הזועמים על הפרת זכויות אדם, רשמיו מישראל, רשימותיו על ספרות.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2010
מוצגים 29 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים