הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2010 - כל הספרים
מוצגים 29 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 החיה הגוועת

החיה הגוועת
מאת: פיליפ רות

הדובר בספר הוא דייוויד קפש, שׂב שיער ובן יותר משישים, מבקר תרבות רם מעלה ומרצה כוכב בקולג' בניו יורק - וגם תועמלן רהוט של המהפכה המינית. לאורך שנים הוא עשה לו למנהג לשכב עם סטודנטיות הרפתקניות תוך שמירה על מרחק אסתטי ביקורתי. אבל כעת התבטל המרחק הזה. מי שמביאה לחורבנו של קפש היא קונסואלה קסטילוֹ בת העשרים וארבע, בתם היפהפייה, הצנועה והמעודנת של גולים קובנים. קפש מנהל עמה רומן סבוך ותוך כדי כך מוצא את עצמו שוקע בחוסר ישע בביצה טובענית של קנאה מינית.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 היקיצה

היקיצה
מאת: קייט שופן

היקיצה מגולל את סיפורה של עדנה פונטלייה, אשת איש ואם לשניים, המתאהבת בגבר צעיר מחוג מכריה. בעקבות אותה התאהבות של קיץ מתעוררת עדנה מהערפל שאפף אותה עד כה ומוצאת את עצמה פורמת את חייה השלווים, רואה את העולם ואת עצמה בעיניים חדשות, קוראת תיגר על המוסכמות ומפקפקת בחובותיה כאישה וכאם - עד לסופה הטרגי.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הניחו לי

הניחו לי
מאת: אנה קוואן

אמה קוואן הוא שמה הספרותי של הלן פרגוסון, אשר קראה לעצמה על שם גיבורה ספרותית שהיא עצמה בראה. דמותה של אנה קוואן מופיעה לראשונה ברומן הניחו לי, שראה אור לראשונה ב-1930, ולאחר מכן גם בספרה הרביעי של הסופרת. אמה של אנה מתה בלידתה והיא גדלה בסביבה נוקשה ונטולת אהבה וממון, שכן האב ירד מנכסיו. אנה מתבגרת ונעשית אישה צעירה ודעתנית המחפשת אחר מקומה בעולם נוקשה. היא נישאת ללא אהבה ומוצאת את עצמה חיה חיים מנוכרים בבורמה, אליה היא נוסעת עם בעלה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הנערה שבעטה בקן הצרעות

הנערה שבעטה בקן הצרעות
מאת: סטיג לרסון

ליסבת סלאנדר, שעמדה במרכז שני החלקים הראשונים של טרילוגיית מילניום, מאושפזת במחלקה לטיפול נמרץ במצב קריטי, לאחר שנורתה בראשה, בכתפה ובאזור הירך. היא נלחמת על חייה בכל מובן אפשרי: אם תצליח להחלים היא תועמד למשפט ותואשם בשלושה מקרי רצח שונים.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הקיום והזיכרון

הקיום והזיכרון
מאת: שמואל שניידר

עיקרו של הספר הוא דיון בעולמו הספרותי והתרבותי של אהרן אפלפלד, מגדולי הסופרים בארץ ובעולם בדורות האחרונים. שם הספר שלפנינו, הקיום והזיכרון, מבליט את ההידוד, הגורדי כמעט, שבין הזיכרון והקיום שבכתביו הבדיוניים והלא בדיוניים. הכחשתו או מחיקתו של הזיכרון היהודי מהווה, לדעתו, סכנה קיומית לחיים יהודיים נורמליים. הוא הדין בחטיבת המאמרים הקטנה העוסקת בברוך קורצווייל.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מקור

 השלם את החסר

השלם את החסר
מאת: אוריאן זכאי

השלם את החסר, ספרה המפתיע של אוריאן זכאי, הוא מעין רומן בסיפורים, שכל סיפור בו מבליט דמות ועלילה אחרת; סטודנטית המגיעה מהפרברים לעיר הגדולה כדי ללמוד משחק; שתי ילדות הבורחות לראשונה מבית הספר; נער לפני גיוס שמתאהב במורה צעירה; אישה המתגוררת בדירה שבה מתה אמה ומתמודדת עם רוחות רפאים ועם מחזה מסעיר שהיא צופה בו מחלונה. הדמויות הללו עוברות מסיפור לסיפור, לעיתים נמצאות במרכזו ולעיתים בשוליו, וכמעט כולן פוגשות זו את זו במהלך הספר על בימת התיאטרון, המקום שבו אפשר לומר את כל מה שאי אפשר לומר בחיים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 וקראתם דרור

וקראתם דרור
מאת: רונית לוינשטיין-מלץ

וקראתם דרור הוא פסיפס מרתק ומגוון של עשרות דמויות המספרות, כל אחת בקולה, את סיפור היכרותן עם אדם יחיד ומיוחד אשר חי ביניהן. המפגשים הקטנים-גדולים הללו יוצרים תמונה מורכבת ונדירה של איש אחד ושל חברה שלמה. זהו סיפורה המרגש של מדינת ישראל החולמת והלוחמת המשתקפת מסיפור חייו של קצין נערץ שלא הניח לקושי, לפחד ולמלחמה לערער את אמונתו ואת דרכו.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 חדר

חדר
מאת: אמה דונהיו

ג'ק בן חמש היום. הוא גר בחדר עם אמא. ג'ק נולד בחדר, ואף פעם לא יצא ממנו. עבור ג'ק "חדר" הוא העולם, ויש בו כל מה שצריך – חלון קטן קבוע בתקרה שרואים דרכו את ה"חלל החיצון", טלוויזיה שמקרינה עולם דמיוני, נחש עשוי קליפות ביצים, אוכל, כמה ספרים וארון בגדים שג'ק ישן בו, למקרה שניק הזמן יבוא. בשביל ג'ק, חדר הוא העולם. בשביל אמא, חדר הוא תא המאסר שבמשך שנים היא כלואה בו.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2010
מוצגים 29 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים