הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2010 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 17 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 ארוחת בוקר עם סוקרטס

ארוחת בוקר עם סוקרטס
מאת: רוברט רולנד סמית

שורה של הוגי דעות מובילים, מכל התחומים ומכל הזמנים, מלווים את מהלכו של יום רגיל ומעניקים משמעות חדשה לשלל פעולות שגרתיות. כך, דקארט יישב לצד מיטתנו בבוקר ויסביר מדוע היקיצה היא הוכחה לכך שאנחנו קיימים. מישל פוקו יעלה איתנו על הליכון כדי להדגים שאימון בחדר כושר הוא בעצם סוג של משטר מדיני. מקיאוולי ילווה אותנו למסיבה ויעזור לחזק את מעמדנו, ושיחה עם הבוס בעבודה כבר לא תיראה אותו דבר אם לקרל מרקס יהיה מה לומר בנידון.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בגוזן הייתי לאיש

בגוזן הייתי לאיש
מאת: נפתלי דויטש

סיפורו של נפתלי דויטש מעלה על נס את התושייה המופלאה ואת כוח החיות העצום שגילה נער יהודי בהתמודדותו עם התנאים הקשים מנשוא בגטו מונקאץ' ובמחנות הריכוז אושוויץ, מאוטהאוזן, גוזן וגונסקירכן. עד שמלאו לו שתים-עשרה וחצי חי נפתלי עם משפחתו בכפר בקרפטורוס בקרב שכניו הלא-יהודים. חיי הכפר, הפעילות הספורטיבית והעבודות החקלאיות שעסק בהן חישלו את גופו ואת רוחו. אלה, בצד אומץ לבו ותבונתו המעשית, סייעו לו להקל את תנאי חייו, שלו ושל הסובבים אותו, ולשרוד עד להצלתו מן התופת הנאצי.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 בעלי החיים הופכים אותנו לאנושיים

בעלי החיים הופכים אותנו לאנושיים
מאת: טמפל גרנדין

כשהיא מתבססת על שלושים שנות מחקר וניסיון, גרנדין משיבה על שאלות אלה ועל רבות אחרות ומלמדת אותנו שיטות חדשות ומפתיעות לשיפור חייהם של בעלי-החיים תוך התמקדות בצרכים הרגשיים שלהם. בעזרת סיפורים ותובנות מעשיות שהפכו לסימן ההיכר שלה, היא מסבירה כיצד לספק את הצרכים הייחודיים של כלבים, חתולים, סוסים, חיות בר, חיות משק וחיות בשבי, ומאפשרת לנו לחוות שמחה דרך עיניהם.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 בריאות בתנאי עראי

בריאות בתנאי עראי
מאת: עדה שיין

במסגרת מחקר מקיף על השיקום הרפואי של הניצולים והקמת שירותי הבריאות במחנות העקורים היהודים בגרמניה ובאוסטריה מוקדש חיבור זה לבריאות במחנות העקורים באוסטריה שבתקופת השיא שהו בהם כ-33,000 איש. ייחודה של אוסטריה הוא שבאותן שנים היא שימשה ארץ מעבר ליותר מ-200,000 יהודים. ציבור יהודי מגוון זה הציב משימה גדולה בתחום הטיפול הבריאותי בפני כוחות הכיבוש ששלטו באוסטריה, ארגוני הסיוע הבין-לאומיים, ארגוני הסיוע היהודיים והג'וינט בראשם, ההנהגה העצמית של הניצולים והיישוב היהודי בארץ-ישראל שהיה נתון באותם ימים במאבק על הקמתה של המדינה היהודית.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 החיים כגעגוע

החיים כגעגוע
מאת: רועי הורן - עורך

הגעגועים הם העומדים בלב יצירתו של רבי נחמן. געגועים למנוחת הדעת והנפש, געגועים לעולם הרמוני, געגועים למגע חי עם האלוהים. באמצעות סיפורים רוויי כיסופים אלו – הדומים בחיצוניותם לסיפורי עם רגילים – ביקש רבי נחמן לעורר את השומע להיפתח לאפשרויות עמוקות יותר הגנוזות בנפשו ולפלא הנוכח בבריאה. ואכן, במרוצת השנים, וביתר שאת בתקופתנו, זכו סיפורי רבי נחמן למגוון רב של פירושים ולתרגומים לעשרות שפות, עדות לאוניברסליות של יצירתו ולעל-זמניות שלה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 התפילה היהודית

התפילה היהודית
מאת: שלמה קלמן (סטפן) רייף

ספר זה הוא פרי מחקרו המקיף של פרופסור שלמה קלמן (סטפן) רייף אשר בחן באופן מדעי את תולדות התפילה היהודית, החל בתקופת המקרא, הגם שהיא קודמת לזמן יצירתו של סידור התפילות היהודי. גישתו הכוללנית משתמשת במקורות הקלאסיים של התיאולוגיה היהודית ושל ההלכה כמקורות לימוד ודנה בנושאים שונים כמו היסטוריה כללית, מיסטיקה, ניתוח כתבי יד ומדעי החברה.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 ויזנטל -הביוגרפיה

ויזנטל -הביוגרפיה
מאת: תום שגב

זוהי הביוגרפיה המתועדת הראשונה של ויזנטל והיא יוצאת לאור בשבע מדינות. העיתונאי וההיסטוריון תום שגב מתאר את מסכת חייו בסגנון מרתק. בהסתמך על מסמכיו האישיים של ויזנטל, וחומר אחר שלא הותר עד כה לפרסום, הצליח שגב לחדור מבעד למסתורין שוויזנטל טווה סביבו ושרטט את דמותו של איש שהוליווד אימצה כגיבור תרבות ונשיאי ארצות הברית אירחו בבית הלבן, אך גם בשיא תהילתו - נשאר איש בודד, רדוף זיכרונות אימים. שוב ושוב המציא את עצמו מחדש.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות לא בדיונית

 וישבתם בטח

וישבתם בטח
מאת: שלמה בר גיל ועדה שיין

"ר שלמה בר-גיל וד"ר עדה שיין, בעצמם אנשי ההתיישבות העובדת, דנים במחקריהם המובאים בספר זה בקליטת עולי שארית הפליטה בתנועה הקיבוצית ובתנועת המושבים בשנים 1945-1955. האם חדרו עולי שארית הפליטה להתיישבות העובדת באופן עצמאי או שמא כוונו בידי מנגנוני הקליטה של המדינה הצעירה ושל תנועת המושבים להיאחז בספר ולהיות לעובדי אדמה? האם הייתה קליטתם של העולים בקיבוצים ובמושבים סיפור של הצלחה או שמא היו בה גם אכזבות, מתחים, כישלונות ועזיבות?

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2010
מוצגים 17 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים