הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2010 - ספרות תרגום
מוצגים 19 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אדום החזה

אדום החזה
מאת: יו נסבו

בריון ניאו נאצי שמחץ את גולגולתו של מהגר וייטנמי מזוכה בגלל טעות טכנית. רובה מרקלין קטלני ונדיר עם קליעים בקוטר 16 מ"מ נמכר בסכום עתק בעסקת נשק מסתורית. הומלס אלמוני נשחט במיומנות בסמטה אפלה. מה שנראה כטפטוף מקרי של כמה אירועים אקראיים מתעצם בהדרגה ועומד להפוך לזרם של מעשי רצח ללא הסבר. המפקח הארי הולה, הטרוד במשימות אבטחה לרגל חילופי המילניום, בהתמודדות עם תככים בתוך משטרת אוסלו ועם צרור מלא בבעיות אישיות, נקרא לחקירה.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מתורגמת

 אופת העוגות מקיגאלי

אופת העוגות מקיגאלי
מאת: גייל פארקין

נא להכיר: אנג'ל טונגרזה, אופת עוגות מקצועית, שדכנית חובבת, אוזן קשבת וכתף שאפשר להישען עליה. אופת העוגות מקיגאלי הוא רומן רב קסם, מלא עצב ומלא תקווה, על חיים, על משפחה, על חברות ועל אוכל בארץ שמתאוששת מאלימות שאי אפשר לתאר ולהכיל. ועם זאת, אופת העוגות מקיגאלי אינו עוד רומן מחמם לב על חיי משפחה וחברות. עלילתו מתרחשת שש שנים אחרי רצח העם הרואנדי ב-1994 - "אותם חודשים שבהם השתוללה אלימות וקרעה את הארץ הזאת לגזרים, כמו שקורעים כרעיים של עוף על צלחת".

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 איש קטן, לאן?

איש קטן, לאן?
מאת: הנס פאלאדה

סיפורו של זוג צעיר ואוהב - פקיד יהודי (שאינו יודע הרבה על יהדותו) וגרמנייה בת למשפחת פועלים (שאינה יודעת כיצד נראה יהודי) - הנאבק לשרוד בצל המשבר הכלכלי, האינפלציה והמצוקה בגרמניה שלאחר מלחמת העולם הראשונה. מתוך אכפתיות עמוקה לגורלם של קורבנות דורו מתאר הנס פאלאדה את מאבק הקיום האכזרי השוחק־כול אל מול ההרמוניה הזוגית המופלאה, שהיא קרן אור בוהקת באפלת החיים.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 בית הפגישות

בית הפגישות
מאת: מרטין איימיס

מסע שלם, נפשי ופיזי, נדרש כדי לפרוש את סיפורו המורכב של משולש אהבה שונה-צלעות. זהו סיפור שמתנהל ברוסיה על פני כמאה שנה של סערות: החל מימי מלחמת העולם השנייה, דרך שלטון הטרור הסטליניסטי והתגבשות הגוש הקומוניסטי, וכלה באימי הטרור הצ'צ'ני ובקפיטליזם החזירי שכבש את רוסיה בעשורים האחרונים.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מתורגמת

 ההר הבלתי נראה

ההר הבלתי נראה
מאת: קרולינה דה רוברטיס

מגבעותיה של ריו דה ז'נרו לבואנוס איירס הנוצצת של אוויטה פרון; מאטליז קטן באורוגוואי לשגרירות ארצות הברית - אפוס רחב יריעה על תהפוכות החיים באורוגוואי לאורך המאה העשרים, שהוא בה בעת סיפור חושני ואותנטי על שלושה דורות של נשים במשפחה אחת, השונות כל כך זו מזו, ייחודיות כל אחת בדרכה, חזקות ושורדות.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הומר ולנגלי

הומר ולנגלי
מאת: א.ל. דוקטורוב

האחים הומר ולנגלי קולייר חיים בבדידות בניו יורק, בבית בעל עבר מפואר בשדרה החמישית. הומר, המספר, הוא עיוור בעל אינטואיציות חזקות, פסנתרן שהמוזיקה משמשת לו עוגן כמעט יחיד בחייו; לנגלי לקה בשיגעון - או שמא בגדלות - כתוצאה מפגיעת גז חרדל במלחמת העולם הראשונה. האחים - שדוקטורוב יצר בהשראת דמויות אמיתיות אשר על שמן קרויה תסמונת הצברנות הכפייתית, תסמונת קולייר - מלקטים מרחובות העיר חפצים שעשויים לדעתם להיות להם למועיל, ואוגרים עיתונים יומיים לצורך תחקיר עבור העיתון הנבואי ל עת שלנגלי שואף להוציא לאור.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 חף מפשע

חף מפשע
מאת: דייויד סאלאיי

באביב 1948 נשלח אלכסנדר, איש ק.ג.ב בכיר, למרפאה פסיכיאטרית נידחת בהרי אורל, כדי לחקור את אנטולי יודין - מוזיקאי מחונן בעברו, שנעלם במלחמת העולם השנייה ונחשב מאז למת. עתה מתברר כי הוא מאושפז בשל אמנזיה מוזרה. האמנם כך? האם באמת איבד את זכרונו או שמא בחר להסתיר כך את פעילותו האנטי סובייטית? ואם אלו פני הדברים, מהו הסיכוי שרופאו האישי יודע על כך משהו?ב- 1972, על רקע התחממות היחסים עם המערב, אלכסנדר, רדוף מאורעות העבר ואי-הוודאות של ההווה, מעלה על הכתב את זיכרונותיו מפרשת יודין.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 יום הסליחה

יום הסליחה
מאת: גייל ג´ונס

זהו סיפור על ילדה שגדלה בבית שהיו בו מילים יותר משהייתה בו אהבה, בית ששלטו בו סודות, חשכה וטירוף. זהו סיפור על ההיסטוריה של הנשים באוסטרליה בתחילת המאה העשרים, על התבגרות בצל הקולוניאליזם הבריטי, ועל פשעים שאסור לדבר עליהם אבל הם ממאנים להישכח. וזהו סיפור על חברות חזקה מדם, ועל הדם ששפיכתו תקטע את החברות הזאת באחת.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2010
מוצגים 19 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים