הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2010 - מקור ושירה
מוצגים 15 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 הרחק מהיעדרו

הרחק מהיעדרו
מאת: שז

זהו סיפורה המצמרר של אישה בוגרת שאביה ממשיך לקיים איתה יחסי אישות. בלשון ישירה, פשוטה, פיוטית, היא מנכיחה את מצוקתה המתמשכת, את חולשתה נוכח הדומיננטיות והמניפולטיביות של האב, את ניסיונותיה להיחלץ מהמלכוד והשיתוק שבהם היא נתונה, את הכאב והייאוש.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

 חיי אהבה

חיי אהבה
מאת: צרויה שלו

חיי אהבה הוא סיפורו של מפגש מטלטל בין גבר לאישה, ובין אישה לעצמה. יערה פוגשת בבית הוריה גבר מסתורי, חבר נעורים של אביה. הפגישה מעוררת בה מיד סקרנות ומשיכה אל הגבר המפתיע שעתיד לשנות את מהלך חייה, לערער את יחסיה עם בעלה ולחשוף בפניה אמיתות מכאיבות על עצמה ועל עברם של הוריה. מכאן ואילך נפרשת והולכת פרשת אהבה מיוחדת במינה, בגלים של השפלה ושל עונג, על רקע מאבק עיקש בין הציפיות הרומנטיות לבין הקושי להגיע למגע אמיתי.

הוצאה לאור: כתר וידיעות ספרים - עם הספר

סיווג: ספרות מקור

 כי מנגד תראה

כי מנגד תראה
מאת: יצחק קרונזון

קרונזון הוא בסופו של דבר קרדיולוג, והמסר של סיפוריו הוא מסר תרפויטי: מעט בדיבור, קצץ בפרשנות, קבל את ה"יש" המתכלה והבורח אבל אל תעלים עין מפגמיו, שהם פגמיך, ובעיקר - הצנע לכת עם העובדות הגלויות לעין, שהן עיקרו של היש; כבד את הנגלות, אשר רק בכוח ההיאחזות בהן אולי תוכל להחזיק גם בזנב הנסתרות.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

 כל השירים ג 1974-1978

כל השירים ג' 1974-1978
מאת: דוד אבידן

כרך זה מכנס את יצירתו של אבידן מן השנים 1978-1974. נכללים בו ספריו הפסיכיאטור האלקטרוני שלי - שמונה שיחות אותנטיות עם מחשב (1974), תישדורות מלוויין-ריגול - שירים, תישדורות, מיסמכים (1978), מבחר של דיגומים (מונח שאבידן טבע) וחטיבה של תרגומי שירים. בשני הקבצים שכונסו בכרך בולט הממד הטכנולוגי. כך, למשל, בהפסיכיאטור האלקטרוני שלי מתעד המשורר את הדיאלוג שלו עם תוכנת-המחשב החלוצית אלַייזה בניסיון יחיד במינו ל"תקשורת יעילה בין אדם לבין מכונה" (כהגדרתו).

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 ליקום אין אופוזיציה

ליקום אין אופוזיציה
מאת: עודד כרמלי

"ליקום אין אופוזיציה", מחזור שיריו השני של עודד כרמלי, הינו מחזור פטליסטי הקובע כי ימי עושר המידע ושפע ההבעה הם בעצם ימים של שתיקה הולכת ומחמירה עבור כל אחד מאיתנו. בלשון אינדוקטיבית מוכיחים שיריו ה"ריבועיים" של עודד כרמלי כיצד השתנו יחסי הגומלין בין הפרט לזולת: הפרט מתוודע ליותר ויותר דעות, רגשות והתנהגויות של זולתו, בשעה שיכולת הביטוי שלו את עצמו נותרת ללא שינוי; רשות היחיד מעמיקה בשעה שרשות הרבים רק מתרחבת למרחק. התוצאה היא השתלטות השיחה השטוחה - שפתם של המשטרים הפרלמנטריים, של הסוקרים והפרסומאים - גם על יחסינו האישיים ביותר, ואפילו על מחשבותינו.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מאורעות התשעט

מאורעות התשע"ט
מאת: דניאל סטברו

גדעון אלתרמן, לוחם שייטת לשעבר שאיבד את האמון במדינה בעקבות מלחמת לבנון השנייה, מצטרף לתנועת גרילה מרקסיסטית רב-לאומית המתכננת מהפיכה כלל עולמית שתתרחש בשנת תשע"ט. מטרת המהפיכה - שבירת המבנים הלאומיים ופריצת גבולות מדינות העולם עליהם צובאים מיליוני מהגרים מהעולם השלישי.

הוצאה לאור: פרדס

סיווג: ספרות מקור

 מכאן י כתב-עת לחקר הספרות והתרבות היהודית והישראלית

מכאן י' כתב-עת לחקר הספרות והתרבות היהודית והישראלית
מאת: זהבה כספי, עורכת

כרך י' של כתב העת מכאן מציע קריאות פסיכואנליטיות ומגדריות בטקסטים מהספרות העברית וכן מהתיאטרון והקולנוע הישראליים. המאמרים בגיליון כוללים קריאות פסיכואנליטיות ומגדריות ביצירות מז'אנרים שונים: מעין הראל בוחנת את השפעתה של לאה גולדברג על המשוררים עמיחי, ט' כרמי וריבנר, כפי שהיא משתקפת בשירי הספד שכתבו לאחר מותה, ובכך קוראת תגר על התזה הדורית האדיפלית הרווחת בהיסטוריוגרפיה של הספרות העברית; רז יוסף מנתח את המבנה הנפשי המלנכולי העומד בבסיס חווית ההגירה של המזרחים ועוד...

הוצאה לאור: מכון הקשרים ודביר

סיווג: כתבי עת

 משה אבן עזרא - שירים

משה אבן עזרא - שירים
מאת: חביבה ישי - עורכת

משה אבן עזרא (נולד לא יאוחר מ-1055 ונפטר בין 1140-1135) היה מראשי הקהילה היהודית בגרנאדה. שירי החול שלו נותנים ביטוי דרמטי וחריף לתהפוכות חייו ובעיקר לחורבן ממלכת גרנאדה שכפה עליו מנוסה כואבת מאנדלוסיה שבדרום לארצות הנוצרים שבצפון. בשירי הקודש ידע המשורר להלביש רגשות דתיים נעלים בלשון פשוטה, שדברה אל לבם של משכילים ופשוטי עם גם יחד. סליחותיו ממלאות את מחזורי התפילה שלנו וזיכוהו בתואר "הסַלָּח".

הוצאה לאור: ההוצאה לאור אוניברסיטת תל אביב

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2010
מוצגים 15 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים