הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2010 - כל הספרים
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 מלון בפינת מר ומתוק

מלון בפינת מר ומתוק
מאת: ג'יימי פורד

מלון בפינת מר ומתוק הוא סיפור אהבה בלתי אפשרי המתרחש בסיאטל שבארה"ב ב-1942 בעיצומה של מלחמת העולם השנייה בין הנרי, ילד למהגרים סינים וקייקו, בת למהגרים יפנים. אהבתם צומחת בסביבה עוינת ומלאה דעות קדומות בה התייחסו בחשדנות רבה כלפי המהגרים האסיאתים, שניסו בכל מאודם להתערות ולהיות חלק מהחברה האמריקאית. המתקפה היפנית על פרל הרבור שמה קץ לאותו חלום.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

 מלכודת המנגו

מלכודת המנגו
מאת: מוחמד חניף

למה מטוס הרקולס C130, המטוס האמין ביותר בעולם שהטיס את הרודן הצבאי של פקיסטן, הגנרל זיא אול-חאק, נפל? האם זה בגלל תקלה טכנית? קללה של אישה עיוורת? אי-שביעות רצונם של הגנרלים? או אולי בגלל הצוער עלי שיגרי, הנושא מסר קטלני בקצה חרבו? כששיגרי הצעיר שב מהמסגד לחדרו שבמגורים הצבאיים, הוא מוצא את עצמו בצינוק מתקופת המוגולים. מדוע הוא בוגד בחברו האהוב? מי רצח את אביו, הקולונל? ומי ירצח את רוצחיו? ספר הביכורים של מוחמד חניף הוא ספר מתגרה, מתעתע ומשעשע מאוד, העושה שימוש בתעלומה אמיתית שטרם פוענחה וטווה מעשייה עשירה, חכמה וססגונית להפליא.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 משה אבן עזרא - שירים

משה אבן עזרא - שירים
מאת: חביבה ישי - עורכת

משה אבן עזרא (נולד לא יאוחר מ-1055 ונפטר בין 1140-1135) היה מראשי הקהילה היהודית בגרנאדה. שירי החול שלו נותנים ביטוי דרמטי וחריף לתהפוכות חייו ובעיקר לחורבן ממלכת גרנאדה שכפה עליו מנוסה כואבת מאנדלוסיה שבדרום לארצות הנוצרים שבצפון. בשירי הקודש ידע המשורר להלביש רגשות דתיים נעלים בלשון פשוטה, שדברה אל לבם של משכילים ופשוטי עם גם יחד. סליחותיו ממלאות את מחזורי התפילה שלנו וזיכוהו בתואר "הסַלָּח".

הוצאה לאור: ההוצאה לאור אוניברסיטת תל אביב

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 נחלה

נחלה
מאת: רוזינה ליפי

נחלה הוא רומן רגיש ועז, הנע מסיפורה של הסבתא לסיפורה של האם, ואל הבת והאחות – נשים מפתיעות, איתנות כסלע ורבות תושייה. חוברים בו זה לזה הצורך במחילה והכמיהה לאהבה: האהבה הפשוטה לנחלה שבה נולדת, לילדייך, אהבת איש לאשה, ולעתים אהבת בשרים נואשת במתבן החשוך; ומנגד, המחילה וההבנה לאלה שמעדו בדרכם. לעיניו של הקורא מצטייר עולם שלם, עשיר ורחוק, ובו האומץ וההומור, קטנוניות ונדיבות, ונוף עוצר נשימה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 נתניה

נתניה
מאת: דרור בורשטיין

ראש השנה תש"ע. בית המלון עומד נטוש. עדיין מתגורר בו אותו דייר שכבר הזכרתי. אבל רוב האגפים נאטמו בבלוקים אפורים. יונים מקננות על הגג שהתקפל כמו נייר. יש בנתניה פה גדול. חסר צורה, והוא אוכל את המקומות ואת החדרים. אתמול שאלתי את אבי אם יש לו תצלומים ישנים של המלון, משנות השלושים והארבעים, כדי שאוכל לראות איך הוא היה אז, בשנים הראשונות. הוא הסתכל בי ואמר, ,בשביל מה אתה צריך תמונות ישנות? גש וצלם שם עוד היום. אני אפתח לך, שום דבר לא השתנה. הכול נראה בדיוק כמו שהיה."

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 סודותיו של מורה הנבוכים

סודותיו של מורה הנבוכים
מאת: מיכה גודמן

הרמב"ם, רבי משה בן מימון, האמין שישנו סוד, גוף ידע נשגב ובלתי נגיש, שהחשיפה אליו היא תכלית החיים. ידע גואל. הוא האמין שתפקידו ההיסטורי הוא לפענח אותו, להוריש אותו, ועם זאת לשמור עליו כסוד. זו סיבת כתיבתו של "מורה הנבוכים", המאגד את עקרונות הפילוסופיה של הרמב"ם, ונחשב לאחד השיאים החשובים ביותר של יצירתו. ספר ששינה לבלי הכר את הפילוסופיה היהודית.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 עושה המנגינות

עושה המנגינות
מאת: דובי זלצר

דובי זלצר, חתן פרס ישראל, "עושה לו מנגינות" בארץ מראשית שנות ה-50 ומאז השתרשו שיריו ולחניו במחוזות הזמר העברי. שיריו אהובים ומושרים בערבי שירה בציבור, זוכים לעיבודים חדשים והם מבוצעים על ידי זמרים שעוד לא נולדו כששירים אלה הוקלטו לראשונה וכיכבו במצעד הפזמונים.בספר זה מבחר משיריו של דובי זלצר, עם התווים בצדם. השירים מתקופות שונות , מז'אנרים שונים שרובם ככולם זכו לביצועים שהפכו זה מזמן לקלאסיקה.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 ערבי טוב

ערבי טוב
מאת: יורם קניוק

יוסף רוזנצווייג הוא ישראלי שאוהב את מולדתו. ביתו בתל אביב. סבו וסבתו עלו מגרמניה לפלשתינה לפני מלחמת העולם השנייה. אמו חווה היא גיבורת מלחמת השחרור. אהובתו מהתיכון, דינה, היא משוררת, בת להורים ניצולי שואה. יורם קניוק פרסם לראשונה את הספר ערבי טוב, בשנת 1984 בשם העט יוסף שרארה. כעבור זמן קצר נחשפה זהותו האמיתית של המחבר. הספר תורגם לשפות רבות, וביניהן לערבית. הוא הופץ באופן פיראטי בסוריה, וזכה שם להצלחה רבה. הספר רואה אור כעת במהדורה חדשה ומעודכנת.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2010
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים