הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2010 - כל הספרים
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 כמו נוצה ברוח - מייזי דובס

כמו נוצה ברוח - מייזי דובס
מאת: ג'קלין וינספיר

אביב 1930. לונדון. מייזי דובס, אשר פילסה את דרכה ממעמד של משרתת לאישה משכילה ועצמאית, בעלת סוכנות בילוש משלה, נקראת באופן דחוף לביתו המפואר של ג'וזף וייט. וייט, אחד האנשים העשירים ביותר בלונדון, מטיל על מייזי משימה שנראית פשוטה: למצוא את בתו שרלוט ולהחזירה הביתה. אף שעטף את בתו בכל המותרות האפשריים, דרכיו השתלטניות גרמו לה לברוח שוב מכלוב הזהב שבו כלא אותה.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מתורגמת

 כן, בטח, מה שתגידי

כן, בטח, מה שתגידי
מאת: הלן סימפסון

הלן סימפסון היא המתעדת הנפלאה ביותר של אמהוּת בת-זמננו – אותו שילוב בלתי אפשרי וכה מוכר של תסכול תהומי, שעמום עמוק ואהבה חסרת גבולות – והיא עושה את מלאכתה באמצעות עין חדה לסצנות משפחתיות, אוזן נפלאה לדיאלוגים והומור שנון לעילא. הסיפורים בקובץ כן, בטח, מה שתגידי – המהדהדים בחייה של כל אם, צעירה או מנוסה – מטפלים בגיבורותיהם במנות נדיבות של תבונה ורגישות בעוד אלה מנסות למצוא את מקומן בעולם תחת אש חיה של התקפי זעם, תביעות בלתי הגיוניות ורגשות אשם.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 ליקום אין אופוזיציה

ליקום אין אופוזיציה
מאת: עודד כרמלי

"ליקום אין אופוזיציה", מחזור שיריו השני של עודד כרמלי, הינו מחזור פטליסטי הקובע כי ימי עושר המידע ושפע ההבעה הם בעצם ימים של שתיקה הולכת ומחמירה עבור כל אחד מאיתנו. בלשון אינדוקטיבית מוכיחים שיריו ה"ריבועיים" של עודד כרמלי כיצד השתנו יחסי הגומלין בין הפרט לזולת: הפרט מתוודע ליותר ויותר דעות, רגשות והתנהגויות של זולתו, בשעה שיכולת הביטוי שלו את עצמו נותרת ללא שינוי; רשות היחיד מעמיקה בשעה שרשות הרבים רק מתרחבת למרחק. התוצאה היא השתלטות השיחה השטוחה - שפתם של המשטרים הפרלמנטריים, של הסוקרים והפרסומאים - גם על יחסינו האישיים ביותר, ואפילו על מחשבותינו.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מאורעות התשעט

מאורעות התשע"ט
מאת: דניאל סטברו

גדעון אלתרמן, לוחם שייטת לשעבר שאיבד את האמון במדינה בעקבות מלחמת לבנון השנייה, מצטרף לתנועת גרילה מרקסיסטית רב-לאומית המתכננת מהפיכה כלל עולמית שתתרחש בשנת תשע"ט. מטרת המהפיכה - שבירת המבנים הלאומיים ופריצת גבולות מדינות העולם עליהם צובאים מיליוני מהגרים מהעולם השלישי.

הוצאה לאור: פרדס

סיווג: ספרות מקור

 מהלך מוטעה

מהלך מוטעה
מאת: הרלן קובן

היא ברנדה סלוטר, הכדורסלנית הצעירה המבטיחה ביותר בארצות הברית. הוא מיירון בוליטר, כדורסלן לשעבר, סוכן ספורטאים בהווה, ובלש פרטי לעת מצוא. המפגש ביניהם מצליח להוציא את שניהם משיווי משקל, וניצוצות בלתי צפויים מתחילים לעוף באוויר הסמיך ממילא, האפוף זיכרונות מטרגדיה משפחתית נוראה, תככים סבוכים של הון ושלטון, לבטים של הלב, שלדים מן העבר, וערימת גופות בלתי מוסברת שהולכת וגדלה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 מחזאות גרמנית של המאה ה-21

מחזאות גרמנית של המאה ה-21
מאת: עמוס דולב, מתיאס נאומן ולילך דקל-אבנרי

מבחר המחזות באנתולוגיה זו חושף את הדיאלוג בין התיאטרון לחברה הגרמנית המודרנית. בפני הקורא העברי מוצג דור חדש של מחזאים גרמנים אשר מתכתבים עם מסורת ארוכה של תיאטרון וספרות גרמניים בדרך נוקבת ומקורית. כל המחזאים שמחזותיהם נכללו באנתולוגיה זו עוסקים בגרמניה של היום, בבעיות קיומיות ובחיפוש אחר זהות, בחוויה אישית ובבעיות שעלו לאחר האיחוד בין מזרח גרמניה למערבהּ לפני עשרים שנה.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מייסטרים דגולים: קומדיה

מייסטרים דגולים: קומדיה
מאת: תומס ברנהרד

אטצבאכר מקדים בשעה כדי להתבונן מהצד בידידו בזמן שהוא מתבונן באיש עם הזקן הלבן. הוא נזכר במה שרגר אמר לו אתמול ונדמה לו שרגר מתבונן במשהו שונה לחלוטין המצוי מאחורי האיש עם הזקן הלבן. בשעה אחת-עשרה ועשרים קם רגר ממקומו ולפני שהוא מספר לאטצבאכר על תכלית הפגישה הוא מדבר על אמנות, על פילוסופיה, על אוסטריה, על גרמניה, על עצמו ועל אלה המכונים המייסטרים הדגולים.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מתורגמת

 מכאן י כתב-עת לחקר הספרות והתרבות היהודית והישראלית

מכאן י' כתב-עת לחקר הספרות והתרבות היהודית והישראלית
מאת: זהבה כספי, עורכת

כרך י' של כתב העת מכאן מציע קריאות פסיכואנליטיות ומגדריות בטקסטים מהספרות העברית וכן מהתיאטרון והקולנוע הישראליים. המאמרים בגיליון כוללים קריאות פסיכואנליטיות ומגדריות ביצירות מז'אנרים שונים: מעין הראל בוחנת את השפעתה של לאה גולדברג על המשוררים עמיחי, ט' כרמי וריבנר, כפי שהיא משתקפת בשירי הספד שכתבו לאחר מותה, ובכך קוראת תגר על התזה הדורית האדיפלית הרווחת בהיסטוריוגרפיה של הספרות העברית; רז יוסף מנתח את המבנה הנפשי המלנכולי העומד בבסיס חווית ההגירה של המזרחים ועוד...

הוצאה לאור: מכון הקשרים ודביר

סיווג: כתבי עת

ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2010
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים