הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2010 - כל הספרים
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 ההר הבלתי נראה

ההר הבלתי נראה
מאת: קרולינה דה רוברטיס

מגבעותיה של ריו דה ז'נרו לבואנוס איירס הנוצצת של אוויטה פרון; מאטליז קטן באורוגוואי לשגרירות ארצות הברית - אפוס רחב יריעה על תהפוכות החיים באורוגוואי לאורך המאה העשרים, שהוא בה בעת סיפור חושני ואותנטי על שלושה דורות של נשים במשפחה אחת, השונות כל כך זו מזו, ייחודיות כל אחת בדרכה, חזקות ושורדות.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הומר ולנגלי

הומר ולנגלי
מאת: א.ל. דוקטורוב

האחים הומר ולנגלי קולייר חיים בבדידות בניו יורק, בבית בעל עבר מפואר בשדרה החמישית. הומר, המספר, הוא עיוור בעל אינטואיציות חזקות, פסנתרן שהמוזיקה משמשת לו עוגן כמעט יחיד בחייו; לנגלי לקה בשיגעון - או שמא בגדלות - כתוצאה מפגיעת גז חרדל במלחמת העולם הראשונה. האחים - שדוקטורוב יצר בהשראת דמויות אמיתיות אשר על שמן קרויה תסמונת הצברנות הכפייתית, תסמונת קולייר - מלקטים מרחובות העיר חפצים שעשויים לדעתם להיות להם למועיל, ואוגרים עיתונים יומיים לצורך תחקיר עבור העיתון הנבואי ל עת שלנגלי שואף להוציא לאור.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 הזכות לכתוב

הזכות לכתוב
מאת: ג'וליה קמרון

עלינו לכתוב כי הכתיבה היא טבע אנושי. הכתיבה קונה לנו חזקה על העולם. היא הופכת אותו לשלנו באופן ישיר ומיידי. עלינו לכתוב כי בני אדם הם יוצרים רוחניים, והכתיבה היא צורה רבת-עוצמה של תפילה ומדיטציה, שמחברת אותנו גם לתובנות שלנו וגם למישור גבוה ועמוק יותר של הנחיה פנימית. עלינו לכתוב כי הכתיבה מוסיפה בהירות ותשוקה לחוויית החיים.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרי מודעות ורוחניות

 החיים כגעגוע

החיים כגעגוע
מאת: רועי הורן - עורך

הגעגועים הם העומדים בלב יצירתו של רבי נחמן. געגועים למנוחת הדעת והנפש, געגועים לעולם הרמוני, געגועים למגע חי עם האלוהים. באמצעות סיפורים רוויי כיסופים אלו – הדומים בחיצוניותם לסיפורי עם רגילים – ביקש רבי נחמן לעורר את השומע להיפתח לאפשרויות עמוקות יותר הגנוזות בנפשו ולפלא הנוכח בבריאה. ואכן, במרוצת השנים, וביתר שאת בתקופתנו, זכו סיפורי רבי נחמן למגוון רב של פירושים ולתרגומים לעשרות שפות, עדות לאוניברסליות של יצירתו ולעל-זמניות שלה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 הרחק מהיעדרו

הרחק מהיעדרו
מאת: שז

זהו סיפורה המצמרר של אישה בוגרת שאביה ממשיך לקיים איתה יחסי אישות. בלשון ישירה, פשוטה, פיוטית, היא מנכיחה את מצוקתה המתמשכת, את חולשתה נוכח הדומיננטיות והמניפולטיביות של האב, את ניסיונותיה להיחלץ מהמלכוד והשיתוק שבהם היא נתונה, את הכאב והייאוש.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

 התפילה היהודית

התפילה היהודית
מאת: שלמה קלמן (סטפן) רייף

ספר זה הוא פרי מחקרו המקיף של פרופסור שלמה קלמן (סטפן) רייף אשר בחן באופן מדעי את תולדות התפילה היהודית, החל בתקופת המקרא, הגם שהיא קודמת לזמן יצירתו של סידור התפילות היהודי. גישתו הכוללנית משתמשת במקורות הקלאסיים של התיאולוגיה היהודית ושל ההלכה כמקורות לימוד ודנה בנושאים שונים כמו היסטוריה כללית, מיסטיקה, ניתוח כתבי יד ומדעי החברה.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 ויזנטל -הביוגרפיה

ויזנטל -הביוגרפיה
מאת: תום שגב

זוהי הביוגרפיה המתועדת הראשונה של ויזנטל והיא יוצאת לאור בשבע מדינות. העיתונאי וההיסטוריון תום שגב מתאר את מסכת חייו בסגנון מרתק. בהסתמך על מסמכיו האישיים של ויזנטל, וחומר אחר שלא הותר עד כה לפרסום, הצליח שגב לחדור מבעד למסתורין שוויזנטל טווה סביבו ושרטט את דמותו של איש שהוליווד אימצה כגיבור תרבות ונשיאי ארצות הברית אירחו בבית הלבן, אך גם בשיא תהילתו - נשאר איש בודד, רדוף זיכרונות אימים. שוב ושוב המציא את עצמו מחדש.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות לא בדיונית

 וישבתם בטח

וישבתם בטח
מאת: שלמה בר גיל ועדה שיין

"ר שלמה בר-גיל וד"ר עדה שיין, בעצמם אנשי ההתיישבות העובדת, דנים במחקריהם המובאים בספר זה בקליטת עולי שארית הפליטה בתנועה הקיבוצית ובתנועת המושבים בשנים 1945-1955. האם חדרו עולי שארית הפליטה להתיישבות העובדת באופן עצמאי או שמא כוונו בידי מנגנוני הקליטה של המדינה הצעירה ושל תנועת המושבים להיאחז בספר ולהיות לעובדי אדמה? האם הייתה קליטתם של העולים בקיבוצים ובמושבים סיפור של הצלחה או שמא היו בה גם אכזבות, מתחים, כישלונות ועזיבות?

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2010
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים