הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2009 - ספרות תרגום
מוצגים 23 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 המנודים

המנודים
מאת: סיידי ג'ונס

השנה היא 1957 ולואיס שהשתחרר זה עתה מהכלא, חוזר לביתו בדרום אנגליה. הוא בן תשע-עשרה, ושיבתו תשפיע בצורה דרמתית לא רק על משפחתו, אלא על הקהילה כולה. עשר שנים קודם לכן חזר גילברט, אביו, הביתה אחרי היעדרות ממושכת, חזרה שהייתה לה השפעה שונה לחלוטין. מלחמת העולם השנייה הסתיימה וגילברט שוחרר מהצבא. הוא חוזר בקלות לשגרת החיים בפרבר - קוקטיילים בשש וחצי בערב, ביקור בכנסייה בימי ראשון - אבל אשתו ובנו הקטן מואסים בשגרה המשעממת

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מתורגמת

 המשחק האהוב

המשחק האהוב
מאת: לאונרד כהן

הן יפות כל-כך. כל אחת ואחת מהן משכה בצורה אחרת את לורנס בריוומן, גיבור ספרו של לאונרד כהן, וגופן חי בזיכרונו לעד. ליסה, הילדה בשמלה הצהובה; ברטה החלילנית, שרועה בשלג אחרי שנפלה מעץ התפוחים; תמרה, על ירכיה הגדולות והנדיבות; הת'ר הישֵנה והצייתנית, מאפין, נורמה, פטרישיה, אן, ושֶל האריסטוקרטית: שיערה השחור, אהבתה המושלמת.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מתורגמת

 המשרתים

המשרתים
מאת: מייקל מרשל סמית

חייו של מארק בן ה-11 מתהפכים כאשר הוא עובר לעיירת החוף הבריטית ברייטון עם אמו החולה ובעלה החדש. מארק המתייסר בשל געגועיו לאביו, דאגתו לאמו הספונה בחדרה והניתוק מעולמו המוכר ומחבריו, מוצא מפלט בביקורים אצל ישישה המתגוררת במרתף הבית שהוא גר בו. הזקנה מציעה לו תה מריר ועוגיות מתוקות ומזמינה אותו לבקר באגף המשרתים הישן של הבית.

הוצאה לאור: ינשוף ומובי דיק

סיווג: ספרות מתורגמת

 המתיקות שבתחתית הפאי

המתיקות שבתחתית הפאי
מאת: אלן ברדלי

אלן ברדלי, זוכה פרס Dagger לספרי מתח בקטגוריית "רומן ביכורים", מציג לקוראים את אחת הגיבורות המקסימות ביותר בספרות העכשווית: פלביה דה לוּס בת האחת-עשרה, כימאית חובבת עם נטייה בולטת לרקיחת רעלים. כאשר פלביה מוצאת בערוגת המלפפונים של גינת ביתה גבר זר, אשר נופח את נשמתו לנגד עיניה, היא לא נלחצת, אלא מיד ניגשת לפתרון התעלומה. ספר שנון, מבריק ומשעשע, שיפיל בפח גם את המיומנים שבקוראים.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 העולם שאחרי יום ההולדת

העולם שאחרי יום ההולדת
מאת: ליונל שרייבר

אירינה מקגוורן, מאיירת ספרי ילדים, חיה בלונדון חיים שקטים וממוסדים עם בן זוגה לורנס טריינר. לורנס הוא עמית במכון מחקר יוקרתי, אדם חכם, נאמן ובעל משמעת עצמית. בעיני חוג חבריהם המצומצם, הזוגיות שלהם היא מופת ליציבות. עד הלילה שבו מגלה לפתע אירינה שהיא משתוקקת לנשק גבר אחר: ראמזי אקטון, ידידם הוותיק, שחקן סנוקר מצליח, עשיר ואופנתי.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 חוט של חסד

חוט של חסד
מאת: ג'ודי פיקו

מה הייתם עושים למען אהובי לבכם? הייתם עוזבים? הייתם הורגים? קאמרון מקדונלד, מפקד משטרת עיירה במסצ'וסטס, מבצע את המעצר הקשה בחייו כאשר בן–דודו ג'יימי מגיע אליו ומודה במפורש כי הרג מתוך חסד את אשתו שהיתה חולה סופנית.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 חידה שייקספירית

חידה שייקספירית
מאת: ג'ניפר לי קארל

ערב הצגת הבכורה של הפקה חדשה של המחזה המלט בתיאטרון הגלוב, מקבלת הבמאית וחוקרת שייקספיר קייט סטנלי קופסה מסתורית מהמורה הרוחנית האקסצנטרית שלה, הטוענת שגילתה תגלית מהפכנית. אבל לפני שהיא מספיקה למסור לקייט פרטים כלשהם, חודרים להווה הדים מפחידים מהעבר: תיאטרון הגלוב נשרף ובין האודים העשנים מתגלה גופת אישה שמתה מוות מוזר כמו אביו של המלט.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מתורגמת

 ילדי המלך

ילדי המלך
מאת: קלייר מסוד

דניאל ג'וליוס ומרינה היו חברים טובים באוניברסיטת בראון בעלי עתיד מבטיח. אך לקראת גיל שלושים דניאל נאבקת לשרוד כמפיקת סרטי תעודה בטלוויזיה, ג'וליוס מתקיים בקושי כמבקר עצמאי, ומרינה - בתו היפהפייה של הפעיל החברתי המפורסם מארי תוויט - אינה מסוגלת לסיים את כתיבת ספרה "ילדי המלך ערומים", על שינויים באופנת בגדי ילדים כמשקפים שינויים חברתיים.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2009
מוצגים 23 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים