הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2009 - מקור ושירה
מוצגים 18 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 התנתקויות

התנתקויות
מאת: תמר אבנר

התנתקויות הוא רומן אישי הנוגע בפוליטי ועוסק בכאב העצום הכרוך בהתנתקות - אישית או לאומית - בייסורים המלווים קריעה של הרקמה השלמה. זוהי יצירה בשלה ומרגשת המורכבת מארבעה קולות של בני משפחה אחת: קולו המדוד, הנחרץ של אודי; קולה המעודן, הפואטי של יעל; צרידותו השבורה, המגומגמת של אופיר, בנם; והמילים העצובות והמתוקות של מאיה הקטנה.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 חדר משלו

חדר משלו
מאת: מתן יאיר

גיבור הרומן, נער בן 13, שההורמונים ומהמורות גיל ההתבגרות לא פוסחים עליו, עובר טלטלה רגשית קשה, כשאבא שלו קם ועוזב את הבית ביום אחד בהיר, משאיר מאחוריו משפחה המומה וחור בקיר חדר השינה (כשהוא לוקח אתו את המזגן). קדמו לעזיבת האב ימים ארוכים של רביצה על הספה, מאפרות המתמלאות בבדלי סיגריות ועימותים בלתי פוסקים עם בני המשפחה. ואז הוא הלך.

הוצאה לאור: טובי

סיווג: ספרות מקור

 יום שני - על שירה ורוק אחרי יונה וולך

יום שני - על שירה ורוק אחרי יונה וולך
מאת: נסים קלדרון

מה הקשר בין מיכה שטרית לנתן אלתרמן? ובין שניהם לבוב דילן? איך השתנתה דמות המשורר בדור שאחרי יונה וולך? למה אי אפשר ולא צריך לדעת מי היא דליה פלח "באמת"? מה קרה לעולמות הדמיון של המשוררים הצעירים בין האוברדראפט לסופרפארם? ומעל לכול: האם יש עוד סיכוי בתרבות הישראלית לחלומות אוטופיים, האם בכלל יש בהם עוד צורך?

הוצאה לאור: דביר ומכון הקשרים - מסה קריטית

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מגילת זכויות הירח

מגילת זכויות הירח
מאת: רון לשם

מגילת זכויות הירח הוא רומן התבגרות שמתרחש בין גורדי השחקים של צפון טהרן. זהו סיפור אהבתו של קאמי בן התשע עשרה, שעזב לא מכבר את עיירת הנמל בה גדל, לנילופר, נהגת מרוצים מצליחה, נערת הפנטזיות של המרד, אשר חושפת בפניו את החיים הסוערים של צעירי העיר. זהו גם סיפורם של דיירי בניין קטן שמתעורר לפתע לחיים: אלמנת מלחמה זמרת עבר שנאסר עליה לשיר, שופטת בית משפט עליון מודחת המוכרת כרטיסי לוטו במחתרת, וצלם צעיר שסובל ממשיכה מינית מסוכנת לגברים במדים.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 מונוגמיה עילית

מונוגמיה עילית
מאת: סבינה מסג

מונוגמיה עילית הוא ספרה השמיני ויוצא הדופן של סבינה מסג, המתמקדת בדרך כלל בכתיבה אקולוגית אקופואטית. שירי ספר זה הצטברו במהלך ארבעה עשורים של חיי זוגיות עשירים ברוח, בנפש ובגוף. בחלק הראשון - שירים מוקדמים שכבר נדפסו בעבר; שירי החלק האחרון נכתבו בשלב הזוגיות המאוחרת המחודשת של החיים המשותפים; ואילו החלק המרכזי, העיקרי, נכתב בתקופת פירוד זמנית בין בני הזוג, ונוצר מתוך פגישה פתאומית עם הבית שהיה "אתר האושר הראשון".

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מלבדאתה מלבד אתה

מלבדאתה מלבד אתה
מאת: אבות ישורון

מבחר מקיף זה, בעריכת הלית ישורון ולילך לחמן, מביא את אחד מגדולי המשוררים הישראלים, משורר מהפכן ששירתו בשלושים השנים האחרונות לחייו היתה נועזת, מקורית ומרתקת יותר מזו של צעירים ממנו בשנים רבות. שיריו מתפרעים בלשון שמשגעת את העברית ובערבוב הנושאים הגדולים של הקיום היהודי-ישראלי עם חומרים קומיים וזוטות של חצר אחורית תל-אביבית. ישורון שואב לכלל מטאפוריוּת הדדית את כל הנקרה בדרכו, קטן וגדול, טריוויאלי ומרכזי. בזה כוחם הגדול של שיריו לדקור את הקורא, להפעימו ולחדש את ראייתו.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 סיגל

סיגל
מאת: אסף שור

ספרו השלישי של אסף שור, בן 33, סופר ומבקר ספרות.זה הסיפור של סיגל, כי סיגל שכבה במיטתה ולא אמרה לעצמה דבר. משום שישנה לא אמרה. אלא שהקירות נותרו לבנים אף שלא אמרה והרצפה נותרה רצפה אף שלא אמרה, ומחוץ לבית נותרו האדמה אדמה והשמש שמש, ומי שנולד מן הרחם נולד מן הרחם ומי שבקע מביצה בקע מביצה, וגם מי שנבט נבט. הזרע התבקע בשוויון נפש והוא נבט.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מקור

 על החיים ועל החיים שבכתב

על החיים ועל החיים שבכתב
מאת: צבי לוז

ארבעת מדורי הספר על החיים ועל החיים שבכתב מאת צבי לוז, משמשים כאבני פינה לבניין אחד. המדור הראשון "עם המקרא", מקיים קשר דיאלוגי עם מקור חי ומאתגר. בין אם בהיענות למקור המקראי ובין אם במחלוקת עמו, עדיין "הלשון המקראית האצילית מחייבת" - בהיותה אחד מסודות קסמה של תרבותנו העברית-היהודית.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2009
מוצגים 18 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים