הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2009 - כל הספרים
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -
 פועת

פועת
מאת: ענבל רשף

אי שם בערפל, בין הביצות לים,שוכנת העיר מגדל דרור. משם, רכוב על חמור, עתיד לבוא חתנה המובטח של פועת כדי לקחת אותה. חייה עומדים להשתנות מן הקצה אל הקצה. היא תעזוב את משפחתה שבכפר ואת כל המוכר לה ותבוא אל העיר הגדולה. לראשונה בחייה היא תראה את הים ותיגע בו. היא תכיר את אלוהי העיר ותחיה את חרש נחושת יפה תואר, בנו של גבר מסתורי שהציל את חייה לפני שנים. והיא לעולם לא תשוב אל ביתה.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 פסיכיאטריה משפטית בישראל

פסיכיאטריה משפטית בישראל
מאת: אלכסנדר גרינשפון, יעקב מרגולין, אליעזר ויצטום (עורכים)

הספר פסיכיאטריה משפטית בישראל, הראשון בתחומו בשפה העברית, עוסק בנקודות המפגש הרבות שמתקיימות בין עולם הפסיכיאטריה לעולם המשפט: במישור הפלילי, במישור האזרחי, בפיקוח ובבקרה של בית המשפט על עבודתם של הפסיכיאטרים, וכן בסיוע שנותן הפסיכיאטר לבית המשפט בדרך של חוות-הדעת המקצועית. בחלק מנקודות המפגש הללו מתעוררים גם חיכוכים והבדלי דעות, שכיחים ולגיטימיים כשלעצמם, שמקורם בהבדלים הטבועים במהותן השונה של שיטות החשיבה בפסיכיאטריה ובמשפט.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 שאנטראם

שאנטראם
מאת: דייוויד רוברטס

בשנת 1978 נידון גרגורי דייוויד רוברטס ל–19 שנות מאסר על סדרת מעשי שוד מזוין בזמן שהיה מכור להרואין. ביולי 1980 הוא ברח מהכלא והפך לאחד הפושעים המבוקשים באוסטרליה. לאחר שהות קצרה בניו זילנד נמלט לבומבי, פעל בה בשירות המאפיה המקומית וב–1990 נלכד בפרנקפורט, הוסגר לאוסטרליה וישב בכלא שש שנים נוספות, שנתיים מהן בצינוק. אז גם החל לכתוב את סיפורו.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 שובר שתיקה: מסע הישרדות

שובר שתיקה: מסע הישרדות
מאת: מרדכי פלץ

כיצד מתמודד ילד יהודי יחיד החי בסביבה כפרית פולנית נוצרית ואנטישמית עם המצוקה, הנידוי, והלעג ועם התנכלותם של חלק מהמורים ושל חלק מ"חבריו" לספסל הלימודים? מה הניע קצין גרמני למסור לידיו אישור יציאה מהגטו ולהציל בכך את חייו? איך הציל שלושה ילדים יהודים בעת שהתחבא ביער? ואיך קם מתוך בור שנקבר בו ביער לאחר שנחשב למת? האם יצליחו ניסיונותיו לשכוח את עברו ולברוא לעצמו התחלה חדשה בארץ-ישראל? האם אחרי כל מה שעבר יצליח לעמוד בחבלי הקליטה?

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 שלום לך, עצבות

שלום לך, עצבות
מאת: פרנסואז סגאן

ססיל המתבגרת והסוערת, שמתייחסת בבוז לכל סוג של מחויבות, ושבעצמה חוקרת בקיץ זה את סודות האהבה והמין, מתגעגעת לימי האושר שלה עם אביה, ולא מתכוונת לוותר עליו בלי קרב. היא רוקמת תוכנית שסופה המפתיע והנורא מציב בפניה שאלות חדשות ומכאיבות על מורכבותם של האהבה, הארוטיקה, והקשרים בין גברים לנשים.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מתורגמת

 שמי הוא אדום

שמי הוא אדום
מאת: אורהאן פאמוק

לרגל שנת האלף למניין המוסלמים מזמין הסולטאן השולט באיסטנבול ספר מאויר שיתאר את פאר ממלכתו. צוות של מאיירים מנוסים מתגייס למשימה, אך כיוון שיצירת תמונה של הברואים אסורה על פי האסלאם, המשימה מסכנת את חייהם, ולפיכך נשמרת בסוד. כשאחד מחברי הצוות נעלם, בהלה אוחזת במאיירים. האם האיש נרצח? האם הסוד הכמוס הודלף? הסולטאן דורש תשובה בתוך שלושה ימים, אך בידי החוקרים רק איורים חלקיים שטומנים בחובם את פתרון התעלומה.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 שנה גורלית

שנה גורלית
מאת: אלכסנדר מאייר

שנה גורלית הנה ספר שנכתב באושוויץ מיד לאחר שחרור המחנה. לפיכך מדובר בעדות חשובה אשר, בפרקיה הקצרים והתמציתיים ולשונה המדוייקת והישירה, פותחת בפני הקורא פתח להבנת מאבק הקיום במחנה. ביומנו מנסה המחבר לתעד את כל מה שראו עיניו - כדי לא לשכוח, כדי שהעולם ידע - שגרת ההישרדות, הרציחות, עבודת הפרך, הרעב והעינויים. ובצד זאת תיאור של הצורך להישאר בחיים והכוח האנושי לשרוד. זהו תיאור של מסע קשה: מסע בדרך חתחתים, תדיר על פי התהום, ואף על פי כן קדימה - אל התקווה להינצל, עד ליום המאושר של השיבה הביתה.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2009
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים