הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2009 - כל הספרים
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 מקהלת העצים

מקהלת העצים
מאת: דונלד הרינגטון

בספרו החדש של דונלד הרינגטון "מקהלת העצים", נערה בת 13 נאנסת באכזריות באזור מבודד בהרי האוזרק. נייל צ'יזם, תושב העיירה "סטיי מור", מואשם בפשע ונידון למוות. להגנתו יוצאת המעצבת הגרפית של העיתון הגדול במדינה, אישה שיש לה עבר בקרב הבוהמה האמנותית של פאריס, ששומעת גם היא את מקהלת העצים המזמרת את חפותו.

הוצאה לאור: טובי

סיווג: ספרות מתורגמת

 משהו לספר לך

משהו לספר לך
מאת: חניף קוריישי

משהו לספר לך מתחקה אחר גורלו של פסיכואנליטיקן מצליח, שמהרהר בימי התבגרותו בשנות השבעים בפרברים, באהבתו הראשונה שממשיכה לרדוף אותו, ובמעשה אלימות אכזרי שממנו אינו מסוגל להתנתק. המאורעות של אותן שנים מעמידים רקע עסיסי לדרמה שמתפתחת שלושים שנה אחר כך, כשהדמויות מתמודדות עם פלישתו של גיל העמידה בעוד הטראומות של נעוריהן טרם באו על פתרונן.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 מתי כבר יהיו חדשות טובות

מתי כבר יהיו חדשות טובות
מאת: קייט אטקינסון

ד"ר ג´ואנה האנטר היא רופאה, אם לתינוק פעוט, שחיה ועובדת באדינבורו. לפתע היא נעלמת בלי להשאיר עקבות - בדיוק ביום שבו משתחרר מהכלא מי שרצח את משפחתה, 30 שנה קודם לכן. אז איך זה שרק רג´י, הבייבי-סיטר בת ה-16 שזה עתה התייתמה, מודאגת מהיעדרם של ג´ואנה ובנה הפעוט?

הוצאה לאור: עברית

סיווג: ספרות מתורגמת

 סיגל

סיגל
מאת: אסף שור

ספרו השלישי של אסף שור, בן 33, סופר ומבקר ספרות.זה הסיפור של סיגל, כי סיגל שכבה במיטתה ולא אמרה לעצמה דבר. משום שישנה לא אמרה. אלא שהקירות נותרו לבנים אף שלא אמרה והרצפה נותרה רצפה אף שלא אמרה, ומחוץ לבית נותרו האדמה אדמה והשמש שמש, ומי שנולד מן הרחם נולד מן הרחם ומי שבקע מביצה בקע מביצה, וגם מי שנבט נבט. הזרע התבקע בשוויון נפש והוא נבט.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מקור

 עולם ללא עוני

עולם ללא עוני
מאת: מוחמד יונוס

27 דולר בלבד נדרשו למוחמד יונוס כדי להקים את המפעל האדיר שלו שהציל מיליוני אנשים מחרפת רעב, ולא בתרומות. יונוס, המכונה "הבנקאי של העניים", עשה את זה בדרך מקורית משלו: הוא עזב את החיים האקדמיים הנוחים והשקטים שהיו לו כמרצה לכלכלה בארצות הברית, חזר לבנגלדש והקים שם בנק, "בנק גראמין", שנתן הלוואות קטנות - 40 דולר ופחות - לנשים העניות ביותר בעולם, נשות בנגלדש. עם ההלוואות הקטנות האלה שלח אותן יונוס להקים עסקים קטנים. שלושים ושלוש שנים לאחר הקמת הבנק, חולצו בעזרתו מעוני לא פחות משבעה מיליון אנשים.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 על בלימה

על בלימה
מאת: אבירם ברקאי

במלחמות ישראל אין אח ורע לחטיבה שאיבדה את שדרת הפיקוד הבכיר שלה במהלך 24 שעות הלחימה הראשונות. במלחמות ישראל אין גם אח ורע לחטיבה שבחלוף 24 שעות ירדה מסד"כ הכוחות הצה"לי ותוך יומיים, כאותו עוף חול אגדי, חזרה ליטול חלק משמעותי בהמשך הלחימה, הדפה, עם כוחות אחרים, את הסורים מרמת הגוחן ונטלה חלק בהבקעה הגדולה לתוך שטח סוריה. במלחמות ישראל יש רק חטיבה אחת כזו: 188, וסיפורה המדהים, שלא סופר במלואו עד היום, נחשף כאן לראשונה.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 על החיים ועל החיים שבכתב

על החיים ועל החיים שבכתב
מאת: צבי לוז

ארבעת מדורי הספר על החיים ועל החיים שבכתב מאת צבי לוז, משמשים כאבני פינה לבניין אחד. המדור הראשון "עם המקרא", מקיים קשר דיאלוגי עם מקור חי ומאתגר. בין אם בהיענות למקור המקראי ובין אם במחלוקת עמו, עדיין "הלשון המקראית האצילית מחייבת" - בהיותה אחד מסודות קסמה של תרבותנו העברית-היהודית.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 ענק כחול עיניים

ענק כחול עיניים
מאת: נאזים חכמת

ענק כחול-עיניים הוא מבחר מקיף משיריו של נאזים חכמת (1963-1902) שנבחרו ותורגמו מן המקור מעשה אמן בידי עפרה בנג´ו, שהיטיבה להעביר את רוח השירים, את הרטוריקה והריתמוס המיוחדים שבשירתו. נאזים חכמת, ניצב בשורה אחת עם גדולי המשוררים בני המאה ה-20 כגרסיה לורקה ופבלו נרודה. הוא זכה לתהילת עולם לא רק בזכות יצירתו הספרותית, כי אם גם בזכות הדמות המופת שייצג בחייו ובמאבקו הפוליטי חסר הפשרות. .

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד, המפעל לתרגום ספרי מופת

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2009
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים