הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2009 - כל הספרים
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 ללא הומור היינו מתאבדים

ללא הומור היינו מתאבדים
מאת: חיה אוסטרובר

הספר הזה עוסק בכוחו המבריא של ההומור וביכולת ההתמודדות המופלאה של ניצולי שואה באמצעותו. השימוש בהומור ובצחוק בתקופת השואה בגטאות ובמחנות הריכוז וההשמדה אמנם ידוע בין הניצולים, אבל עד כה לא הוקדש לו מחקר של ממש. המחקר עליו מתבסס הספר הזה מבקש להציג את סוגי ההומור והצחוק, לחקור את תפקידם בתקופת השואה, ולבדוק באיזה סוג מסוגי ההומור השתמשו היהודים בשואה. לצורך המחקר ראיינה הד"ר חיה אוסטרובר 55 ניצולי שואה שחוו הומור בימי השואה, וניתחה את דבריהם בכלים פסיכולוגיים. הדגש במחקר מושם בדברי המרואיינים ובהיגדיהם על חשיבות ההומור והצחוק בתקופת השואה, ולכן נמסרים דברי המרואיינים כלשונם.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מגילת זכויות הירח

מגילת זכויות הירח
מאת: רון לשם

מגילת זכויות הירח הוא רומן התבגרות שמתרחש בין גורדי השחקים של צפון טהרן. זהו סיפור אהבתו של קאמי בן התשע עשרה, שעזב לא מכבר את עיירת הנמל בה גדל, לנילופר, נהגת מרוצים מצליחה, נערת הפנטזיות של המרד, אשר חושפת בפניו את החיים הסוערים של צעירי העיר. זהו גם סיפורם של דיירי בניין קטן שמתעורר לפתע לחיים: אלמנת מלחמה זמרת עבר שנאסר עליה לשיר, שופטת בית משפט עליון מודחת המוכרת כרטיסי לוטו במחתרת, וצלם צעיר שסובל ממשיכה מינית מסוכנת לגברים במדים.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 מדינת ישראל תעשה הכל?

מדינת ישראל תעשה הכל?
מאת: רונן ברגמן

מדינת ישראל תעשה הכל, ספרו החמישי של ד"ר רונן ברגמן, מבוסס על תחקיר שנמשך עשור שלם, ובמהלכו נאספו אלפי מסמכים ונערכו כ-400 ראיונות בכ-20 מדינות כולם אודות החיפוש חובק העולם, העולה על כל דמיון, אחרי השבויים והנעדרים, והניסיון להשיבם או לכל הפחות לברר מה עלה בגורלם. הספר מנסה לענות על שתי השאלות הגדולות- האם באמת עשתה מדינת ישראל הכל כדי להשיב הביתה את השבויים והנעדרים? האם היא צריכה לעשות הכל?

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מהי נאורות? כתבים פוליטיים

מהי נאורות? כתבים פוליטיים
מאת: עמנואל קאנט

הנאורות היא יציאתו של האדם ממצב חוסר הבגרות שהביא על עצמו. חוסר בגרות משמעו חוסר היכולת להשתמש בשכל בלא הנחיה של אחר. כשהסיבה לחוסר הבגרות אינה בעיה שכלית, אלא הימנעות מהחלטה להשתמש בו בלא הדרכה של אחר, או היעדר האומץ לעשות כן, אפשר יהיה לומר שהאדם הביא חוסר בגרות זה על עצמו". עמנואל קאנט, מתוך "תשובה לשאלה: מהי נאורות

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מונוגמיה עילית

מונוגמיה עילית
מאת: סבינה מסג

מונוגמיה עילית הוא ספרה השמיני ויוצא הדופן של סבינה מסג, המתמקדת בדרך כלל בכתיבה אקולוגית אקופואטית. שירי ספר זה הצטברו במהלך ארבעה עשורים של חיי זוגיות עשירים ברוח, בנפש ובגוף. בחלק הראשון - שירים מוקדמים שכבר נדפסו בעבר; שירי החלק האחרון נכתבו בשלב הזוגיות המאוחרת המחודשת של החיים המשותפים; ואילו החלק המרכזי, העיקרי, נכתב בתקופת פירוד זמנית בין בני הזוג, ונוצר מתוך פגישה פתאומית עם הבית שהיה "אתר האושר הראשון".

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מי אתה ליאון ברזה?

מי אתה ליאון ברז'ה?
מאת: טוביה פרילינג

מי אתה ליאון ברז'ה? עוסק בנקודות ההשקה והחיתוך שבין היסטוריה, פוליטיקה וזיכרון כפי שהן עולות מסיפור חייו ותלאותיו של ליאון ברז'ה, אחד מבניו של מנהיג ציוני ידוע, יצחק גרינבוים. ליאון ברז'ה היה שם הקרב שאימץ לעצמו אליעזר גרינבוים, מי שלחם במלחמת האזרחים בספרד, מי שהיה קומוניסט ואנטי-ציוני מובהק שהתגלגל, לאסונו ולאסונה של משפחתו, להיות קאפו באושוויץ-בירקנאו, מי שקנה לו כבר בשלהי המלחמה שם של אדם המוקצה מחמת מיאוס.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מלבדאתה מלבד אתה

מלבדאתה מלבד אתה
מאת: אבות ישורון

מבחר מקיף זה, בעריכת הלית ישורון ולילך לחמן, מביא את אחד מגדולי המשוררים הישראלים, משורר מהפכן ששירתו בשלושים השנים האחרונות לחייו היתה נועזת, מקורית ומרתקת יותר מזו של צעירים ממנו בשנים רבות. שיריו מתפרעים בלשון שמשגעת את העברית ובערבוב הנושאים הגדולים של הקיום היהודי-ישראלי עם חומרים קומיים וזוטות של חצר אחורית תל-אביבית. ישורון שואב לכלל מטאפוריוּת הדדית את כל הנקרה בדרכו, קטן וגדול, טריוויאלי ומרכזי. בזה כוחם הגדול של שיריו לדקור את הקורא, להפעימו ולחדש את ראייתו.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מצוינים ממה עשויה הצלחה

מצוינים ממה עשויה הצלחה
מאת: מלקולם גלדוול

הספר מצוינים מגלה לנו מה משותף לביטלס ולביל גייטס, מדוע הסינים מבריקים במתמטיקה, מהו יתרונם הסמוי של כוכבי אתלטיקה, איך זה שלא שמענו על האדם בעל מנת המשכל הגבוהה ביותר בעולם, באיזה טווח שנים נולדו הכי הרבה מיליארדרים, למה לעורכי דין מובילים בניו יורק יש קורות חיים דומים, ואיך תרבות המוצא קובעת מי יהיה טייס מוצלח. את כל אלה מסביר גלדוול בסגנון בהיר ומושך על פי תיאוריה מפתיעה וחדשנית, מלווה בדוגמאות רבות הכוללות את סיפורו האישי המרגש.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2009
מוצגים 63 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים