הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2009 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 8 ספרים
 CIA מורשת של אפר

CIA מורשת של אפר
מאת: טים ויינר

בשישים השנים האחרונות הצליחה סוכנות הביון המרכזית האמריקאית, ה-CIA, לשמור על מוניטין מרשים למרות העבר רצוף הכישלונות והטעויות שנקברו בארכיונים סודיים ביותר. משימתה הייתה להכיר את העולם. משלא עלה בידה לעשות כן, ביקשה סוכנות הביון המרכזית לשנות את העולם. פירוש הדבר היה ניסיונות חוזרים ונשנים משנות ה-50 ואילך להביא להפיכות ולהחליף משטרים ברחבי העולם. כישלונותיה במשימה זו הנחילו לאמריקה, כדברי הנשיא אייזנהאואר, "מורשת של אפר".

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 גוף שני רבים

גוף שני רבים
מאת: תמיר להב-רדלמסר

ספר האמן של תמיר להב-רדלמסר, משורר, צלם ומעצב, הוא סיכום ביניים רב-עוצמה של יצירה אמנותית ממושכת, המתמקדת בעירום הגברי. פרקי הספר מלווים בסדרת מסות מאירת עיניים מאת אריאל הירשפלד, הטוענת את העבודות ברבדים נוספים של משמעות. אלבום צילומים יפהפה בהפקה איכותית.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 האישה האחרת

האישה האחרת
מאת: ויקטוריה זקהיים - עורכת

21 מונולוגים אישיים, פרי עטן של כותבות שחוו על בשרן את חווית "האישה האחרת", מובאים באנתולוגיה האישה האחרת. הכותבות כולן חושפות בגילוי לב ובכישרון את חוויותיהן האישיות כשבעל או בן זוג נכנס למיטה עם אחרת, כשהן עצמן הכניסו למיטתן בן/בת זוג של אישה אחרת או כשהתנהגותו המינית של אדם אהוב השפיעה עמוקות על חייהן.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות לא בדיונית

 ישו

ישו
מאת: דוד פלוסר

הביוגרפיה של ישו מאת פרופסור דוד פלוסר היא פרי של כארבעים שנות מחקר על מי שיכול להיחשב כדמות הידועה ביותר מתקופת בית שני. גישתו האנליטית הנועזת של פרופ' פלוסר מצריכה חשיבה מחודשת על אופן קריאתנו את המקורות הספרותיים. הוא מנצל במחקרו את שפע המידע החדש על המאה הראשונה לספירה לאור מגילות ים המלח, המחקר ההיסטורי העדכני ותגליות ארכיאולוגיות. התוצאה של מפעל ביוגרפי זה היא דיוקן של ישו הזוכה לעומק נוסף, משום שהוא מואר בהקשרם הפנימי של המחשבה והחיים היהודיים במאה הראשונה לספירה.

הוצאה לאור: דביר ומאגנס

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מה יגידו שושני השדה

מה יגידו שושני השדה
מאת: סרן קירקגור

קירקגור שואל "מה אנו לומדים משושני השדה ומעוף השמים". תשובתו מציגה שלושה שיעורים רוחניים שהמורים הללו מן הטבע יכולים ללמד את בני האדם. השיעור הראשון מלמד לשמוח בחלקך, השיעור השני מלמד מה נפלא להיות אדם, השיעור השלישי מלמד איזה אושר מבורך מובטח לאדם.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 על ההגמוניה - מתוך מחברות הכלא

על ההגמוניה - מתוך מחברות הכלא
מאת: אנטוניו גרמשי

אנטוניו גרמשי (1891-1937) נחשב לגדול ההוגים האיטלקים במאה ה-20. גרמשי היה ממייסדי המפלגה הקומוניסטית האיטלקית ואף עמד בראשה בראשית ימי המשטר הפשיסטי. ב-1926 נכלא גרמשי על ידי הפשיסטים והיה כלוא במשך 11 שנים, עד מותו בקליניקת אסירים, סמוך לעיר רומא. במהלך מאסרו כתב את חיבורו המונומנטלי "מחברות הכלא", יצירה הגותית מיוחדת במינה שתורגמה לעשרות שפות והייתה לטקסט רב-חשיבות ברחבי העולם – אלפי עמודים העוסקים בשלל נושאים מרתקים בתחומי התרבות, ההיסטוריה, הפילוסופיה, האידיאולוגיה והלשון.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ציונות בצל הפירמידות

ציונות בצל הפירמידות
מאת: רות קמחי

ציונות בצל הפירמידות מגולל את סיפורה של הפעילות הציונית במצרים במחצית הראשונה של המאה העשרים. המחברת מתבססת על תשתית עשירה ומגוונת של מקורות ומצליחה לבנות במיומנות, בזהירות ובביקורתיות תמונה היסטורית מלאה, אמינה ומשכנעת, חיה וצבעונית. היא יורדת לפרטי הפרטים של השתלשלות ההתרחשויות וחושפת את הזירה הציונית-מצרית כמוקד של תככים ומאבקי כוח גלויים ונסתרים על מעמד והשפעה, הן בין העסקנים המקומיים, הן בין השליחים מארץ-ישראל לבין עצמם.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 קולנוע של שירה, מבחר מאמרים

קולנוע של שירה, מבחר מאמרים
מאת: פייר פאולו פזוליני

שנות ה-60 היו גם העשור הפורה ביותר בפעילותו הקולנועית. במהלכן יצר פזוליני, בין השאר, סרטים ידועים כגון "אקטונה", "אדיפוס המלך", "מאמא רומא", "ציפורי שיר, ציפורי טרף". במאמרים המכונסים בספר זה ניסה פזוליני להגדיר את לשון הקולנוע, את מה שכינה "הדקדוק של הקולנוע", ואת הדברים המייחדים אותו מהספרות. התשובות שהוא מציע לסוגיות הללו מפתיעות, מרתקות ומעוררות עניין גם אצל מי שקולנוע וספרות אינם תחומי עיסוקו.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

  מוצגים 8 ספרים
סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים