הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2009 - ספרות תרגום
מוצגים 13 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 איך החייל מתקן את הגרמופון

איך החייל מתקן את הגרמופון
מאת: סשה סטנישיץ'

אלכסנדָר, ילד בעל דמיון פרוע, גדֵל בעיר הבוסנית הקטנה וישֶגראד. הוא עושה קסמים, מגלה יכולת מרשימה בדיג שפמנונים בנהר, מעולל תעלולים עם חבריו ונהנה מילדות מאושרת. כישרונו הגדול ביותר של אלכסנדָר הוא המצאת סיפורים, אבל הוא לא מוכן לכתוב על הנושאים שמוכתבים לו בבית-הספר. הרבה יותר מעניין אותו לכתוב על משפחתו הענֵפה, המורכבת מאוסף של טיפוסים שונים, ובעיקר משונים. חגיגות קטיף השזיפים אצל סבא וסבתא שלו, שמסתיימות בחיבור לא סימפטי של רובה וחצוצרה, נקמתו רבת ההשראה של מאמן כדורסל נבגד המכונה סוס-ים, או על הדודה המכונה טייפון, שמדברת ללא הרף, אפילו לא כדי לנשום, על כל אלה כותב סטנישיץ' בכישרון ובהומור.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 דוקלה

דוקלה
מאת: אנדז´י סטאשיוק

בשולי הכביש עומדים כמה בתים מתפוררים וביניהם פרושים שדות מפולשי רוחות. "לאן נוסעים מדוקלה?" שואל אנדז´י סטאשיוּק. התשובה ברורה לו: אל דוקלה אפשר רק לחזור.ואכן, אנדז´י סטאשיוּק בוחר לחזור לדוקלה, עיירת ילדותו, פעם אחר פעם. עבורו היא מקור להשראה, לחשיבה ולהרהור על טיבם של הזמן, האור, הזיכרון והתנועה.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 השקרן מאומבריה

השקרן מאומבריה
מאת: ביארנה רויטר

יצירתו הגדולה של ביארנה רויטר מגוללת שורת הרפתקאות שבה משתקף באופן מופלא העולם של ימי-הביניים, עולם של בני-אדם הכמהים לישועה בכל מחיר, של תככים פוליטיים בכנסייה הקתולית, של נזירים, אבירים, שרלטנים מכל סוג ומין, ושפע דמויות ססגוניות אחרות, עולם של חיים ועולם של מתים, שביניהם מפלסים פגמינו ועוזרו הנאמן את דרכם. אבל יותר מכך זוהי יצירה מיוחדת במינה, שנופך אגדי ומיתי שורה עליה.

הוצאה לאור: קרן בשיתוף כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 טביה (טוביה) החולב

טביה (טוביה) החולב
מאת: שלום עליכם

תרגום חדש של דן מירון, המבהיר מדוע טביה החולב קרוב אלינו יותר ממרבית היצירות היהודיות בנות הזמן. בלבושם העברי החדש מפליאים המונולוגים השנונים של טביה בחדשנותם ובמקוריותם, ונקראים מחדש כפנינים ספרותיות.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 מחזות זיכרון

מחזות זיכרון
מאת: הרולד פינטר

הרולד פינטר הוא מחשובי המחזאים של המאה ה-20 וחתן פרס נובל לספרות לשנת 2005. מחזות זיכרון, אשר נערך ותורגם על ידי אברהם עוז, מאגד ארבעה מחזות – "עפר ואפר", "נוף", "שקט" ו"לילה" – ומבחר שירים. הזיכרון הוא במידה רבה נושאם של ארבעת המחזות ובה בעת הוא המניע והטווה את עלילתם כצל חידתי.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרות מתורגמת

 נערה עם קעקוע דרקון

נערה עם קעקוע דרקון
מאת: סטיג לרסון

בנקודת שפל בחייו המקצועיים, לאחר שהורשע בהוצאת דיבה, מחליט מיכאל בלומקוויסט, הבעלים והמו”ל של כתב העת “מילניום”, לקחת פסק זמן מעבודתו. עוד בטרם הפנים את מצבו החדש, פונה אליו הנריק ונגר, תעשיין שוודי רב השפעה, בבקשה לחקור את נסיבות היעלמותה של קרובת משפחתו, נערה בת 16, מהאי הפרטי של המשפחה לפני כארבעים שנה. ונגר משוכנע שהנערה נרצחה על ידי אחד מבני המשפחה הענפה והמסואבת שלו. כל החקירות שערכה המשטרה הגיעו למבוי סתום, אך התעשיין מסרב לתת לפרשה לגווע.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 פרחים בלב

פרחים בלב
מאת: לורה פיצג'רלד

מג רצתה אהבה גדולה, רצתה משפחה. היא הכירה את ג'ונתן כשהיתה נערה והתחתנה בגיל צעיר. ג'ונתן ויתר על לימודי משפטים בניו יורק וחזר לטוסון. בשבילה. היא ויתרה כמעט על הכל. בשבילו. אבל, להפתעתה, כשהיא מספרת לו על ההריון שלה, הוא מגיב: ..מזל טוב...האמת היא ששכבתי עם השותפה שלי ללימודים...אני עובר לגור איתה בניו יורק!"

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

 צמא

צמא
מאת: אנדריי גלסימוב

קוסטיה בן העשרים חוזר מהמלחמה בצ'צ'ניה. פניו הושחתו קשות כשנלכד עם צוותו בטנק בוער. הוא מסתגר בביתו, והקשר היחיד שלו הוא עם שכנתו, שמדי פעם בפעם מבקשת ממנו להשתלט על בנה הפרוע. יום אחד מופיעים חבריו מן הצבא ומבקשים את עזרתו בחיפוש אחר סריוגה, מי שחילץ אותם מן הטנק הבוער. קוסטיה מצטרף אליהם ונאלץ לצאת בחזרה לחיים שרוחשים סביבו כדי לגלות שלא

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2009
מוצגים 13 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים