הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2009 - מקור ושירה
מוצגים 4 ספרים
 הכיוון מזרח 17 - אודות ציון

הכיוון מזרח 17 - אודות ציון
מאת: יצחק גורמזאנו גורן (עורך ראשי)

אודות ציון, גיליון 17 של כתב העת הכיוון מזרח בשיתוף מוזיאון פתח תקוה לאמנות, עוסק בציון סרטו של האמן והקולנוען יוסף-ז'וזף דדון. הגיליון, הרואה אור בימים אלה, מהווה המשך למהלך שהחל עם הצגת יצירותיו הקולנועיות של דדון בתערוכת היחיד "ציון - טרילוגיה קולנועית" באצירתה של דרורית גור אריה, ועם יציאתו לאור של ספר שליווה את התערוכה (מוזיאון פתח תקוה, 2007). במרכז התערוכה עמד הסרט ציון בכיכובה של השחקנית רונית אלקבץ שהוצג במוזיאון בבכורה עולמית.

הוצאה לאור: בימת קדם

סיווג: כתבי עת

 חצי הוכחה

חצי הוכחה
מאת: אורי לברון

עומר ברלוביץ´, מפיק סרטים על סף פשיטת רגל, טס לרומניה כדי לפקח על צילומים של סרט פרסומות. ראובן גורן, חוקר ביטוח מובטל בדרך כלל, נמצא על המטוס כדי להשגיח מקרוב על דוגמנית שמשתתפת בהפקה. אף אחד מהם לא יודע שבקרוב הם ייפגשו שוב בנסיבות דרמטיות מאוד ויסתבכו בפרשה שאין להם סיכוי להיחלץ ממנה אם לא ישתפו פעולה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 מטעם 19 - ספר חנוך לוין הצעיר

מטעם 19 - ספר חנוך לוין הצעיר
מאת: יצחק לאור - עורך

גיליון מיוחד של מטעם בפורמט ספר, מחווה לחנוך לוין לרגל עשור לפטירתו. בספר – הסיפורים המוקדמים, השירים הראשונים, הפזמונים שלא התפרסמו אף פעם, הסאטירות המוקדמות (לפני יוני 67) ואלה שלא ראו אור אף פעם ונכתבו אחרי מלחמת ששת הימים ל"מלכת אמבטיה". בין הפרקים השונים משולבים מאמרים קצרים ודברי הסבר היכולים להעניק לקורא ביוגרפיה אפשרית של "חנוך לוין הצעיר".

הוצאה לאור: מטעם

סיווג: כתבי עת

 נערה

נערה
מאת: אלונה פרנקל

מהמקום בו הסתיים הרומן הראשון של אלונה פרנקל, "ילדה", מתחיל הרומן "נערה". הגיבורה עולה עם משפחתה מפולין לישראל ביום האחרון של שנת 1949, בהיותה בת שתים-עשרה, ומגלה עולם חדש, שאינו פחות משונה, מגוחך או מסובך מהעולם שנטשה. סיפור הגירה והתבגרות מפתיע ומלא הומור, וגם תמונת דיוקן יחידה במינה של ישראל הצעירה בראשית שנות החמישים, על יופייה וכיעורה.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

  מוצגים 4 ספרים
סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים