הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2009 - כל הספרים
מוצגים 27 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 נערה עם קעקוע דרקון

נערה עם קעקוע דרקון
מאת: סטיג לרסון

בנקודת שפל בחייו המקצועיים, לאחר שהורשע בהוצאת דיבה, מחליט מיכאל בלומקוויסט, הבעלים והמו”ל של כתב העת “מילניום”, לקחת פסק זמן מעבודתו. עוד בטרם הפנים את מצבו החדש, פונה אליו הנריק ונגר, תעשיין שוודי רב השפעה, בבקשה לחקור את נסיבות היעלמותה של קרובת משפחתו, נערה בת 16, מהאי הפרטי של המשפחה לפני כארבעים שנה. ונגר משוכנע שהנערה נרצחה על ידי אחד מבני המשפחה הענפה והמסואבת שלו. כל החקירות שערכה המשטרה הגיעו למבוי סתום, אך התעשיין מסרב לתת לפרשה לגווע.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 על ההגמוניה - מתוך מחברות הכלא

על ההגמוניה - מתוך מחברות הכלא
מאת: אנטוניו גרמשי

אנטוניו גרמשי (1891-1937) נחשב לגדול ההוגים האיטלקים במאה ה-20. גרמשי היה ממייסדי המפלגה הקומוניסטית האיטלקית ואף עמד בראשה בראשית ימי המשטר הפשיסטי. ב-1926 נכלא גרמשי על ידי הפשיסטים והיה כלוא במשך 11 שנים, עד מותו בקליניקת אסירים, סמוך לעיר רומא. במהלך מאסרו כתב את חיבורו המונומנטלי "מחברות הכלא", יצירה הגותית מיוחדת במינה שתורגמה לעשרות שפות והייתה לטקסט רב-חשיבות ברחבי העולם – אלפי עמודים העוסקים בשלל נושאים מרתקים בתחומי התרבות, ההיסטוריה, הפילוסופיה, האידיאולוגיה והלשון.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 פרחים בלב

פרחים בלב
מאת: לורה פיצג'רלד

מג רצתה אהבה גדולה, רצתה משפחה. היא הכירה את ג'ונתן כשהיתה נערה והתחתנה בגיל צעיר. ג'ונתן ויתר על לימודי משפטים בניו יורק וחזר לטוסון. בשבילה. היא ויתרה כמעט על הכל. בשבילו. אבל, להפתעתה, כשהיא מספרת לו על ההריון שלה, הוא מגיב: ..מזל טוב...האמת היא ששכבתי עם השותפה שלי ללימודים...אני עובר לגור איתה בניו יורק!"

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

 ציונות בצל הפירמידות

ציונות בצל הפירמידות
מאת: רות קמחי

ציונות בצל הפירמידות מגולל את סיפורה של הפעילות הציונית במצרים במחצית הראשונה של המאה העשרים. המחברת מתבססת על תשתית עשירה ומגוונת של מקורות ומצליחה לבנות במיומנות, בזהירות ובביקורתיות תמונה היסטורית מלאה, אמינה ומשכנעת, חיה וצבעונית. היא יורדת לפרטי הפרטים של השתלשלות ההתרחשויות וחושפת את הזירה הציונית-מצרית כמוקד של תככים ומאבקי כוח גלויים ונסתרים על מעמד והשפעה, הן בין העסקנים המקומיים, הן בין השליחים מארץ-ישראל לבין עצמם.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 צמא

צמא
מאת: אנדריי גלסימוב

קוסטיה בן העשרים חוזר מהמלחמה בצ'צ'ניה. פניו הושחתו קשות כשנלכד עם צוותו בטנק בוער. הוא מסתגר בביתו, והקשר היחיד שלו הוא עם שכנתו, שמדי פעם בפעם מבקשת ממנו להשתלט על בנה הפרוע. יום אחד מופיעים חבריו מן הצבא ומבקשים את עזרתו בחיפוש אחר סריוגה, מי שחילץ אותם מן הטנק הבוער. קוסטיה מצטרף אליהם ונאלץ לצאת בחזרה לחיים שרוחשים סביבו כדי לגלות שלא

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 קולנוע של שירה, מבחר מאמרים

קולנוע של שירה, מבחר מאמרים
מאת: פייר פאולו פזוליני

שנות ה-60 היו גם העשור הפורה ביותר בפעילותו הקולנועית. במהלכן יצר פזוליני, בין השאר, סרטים ידועים כגון "אקטונה", "אדיפוס המלך", "מאמא רומא", "ציפורי שיר, ציפורי טרף". במאמרים המכונסים בספר זה ניסה פזוליני להגדיר את לשון הקולנוע, את מה שכינה "הדקדוק של הקולנוע", ואת הדברים המייחדים אותו מהספרות. התשובות שהוא מציע לסוגיות הללו מפתיעות, מרתקות ומעוררות עניין גם אצל מי שקולנוע וספרות אינם תחומי עיסוקו.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 קנוניית אפריל

קנוניית אפריל
מאת: סוסנה פורטס

יותר מחמש מאות שנה לאחר מכן, בפירנצה של המאה העשרים ואחת, אנה סוטומיור כותבת את הדוקטורט שלה על אותו צייר בעל עבר אפל בחסותו של פרופסור רוסי. אט-אט היא נשאבת לעולם הצפנים של הציור ומגלה מי באמת עמד מאחורי אחת הפרשות הסבוכות ביותר בתולדות הנצרות.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 קרוב מדי הביתה

קרוב מדי הביתה
מאת: לינווד ברקלי

לעיתים נדמה שדווקא בערים מנומנמות - ובמיוחד בפרווריהן שכאילו נועדו לשינה ולסופי שבוע נינוחים של גינון וארוחות משפחתיות - מתרחשים האירועים הקשים ביותר. כזאת היתה פרומיס פולז, וכך חיו ג´ים ואלן קאטר ובנם דרק בן השבע־עשרה, עד אשר פילחו שלוש יריות את דממת הלילה, והותירו את שלושת בני משפחת לנגלי, שכניהם של הקאטרים - מתים.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2009
מוצגים 27 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים