הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2009 - כל הספרים
מוצגים 27 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 חצי הוכחה

חצי הוכחה
מאת: אורי לברון

עומר ברלוביץ´, מפיק סרטים על סף פשיטת רגל, טס לרומניה כדי לפקח על צילומים של סרט פרסומות. ראובן גורן, חוקר ביטוח מובטל בדרך כלל, נמצא על המטוס כדי להשגיח מקרוב על דוגמנית שמשתתפת בהפקה. אף אחד מהם לא יודע שבקרוב הם ייפגשו שוב בנסיבות דרמטיות מאוד ויסתבכו בפרשה שאין להם סיכוי להיחלץ ממנה אם לא ישתפו פעולה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 טביה (טוביה) החולב

טביה (טוביה) החולב
מאת: שלום עליכם

תרגום חדש של דן מירון, המבהיר מדוע טביה החולב קרוב אלינו יותר ממרבית היצירות היהודיות בנות הזמן. בלבושם העברי החדש מפליאים המונולוגים השנונים של טביה בחדשנותם ובמקוריותם, ונקראים מחדש כפנינים ספרותיות.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 ישו

ישו
מאת: דוד פלוסר

הביוגרפיה של ישו מאת פרופסור דוד פלוסר היא פרי של כארבעים שנות מחקר על מי שיכול להיחשב כדמות הידועה ביותר מתקופת בית שני. גישתו האנליטית הנועזת של פרופ' פלוסר מצריכה חשיבה מחודשת על אופן קריאתנו את המקורות הספרותיים. הוא מנצל במחקרו את שפע המידע החדש על המאה הראשונה לספירה לאור מגילות ים המלח, המחקר ההיסטורי העדכני ותגליות ארכיאולוגיות. התוצאה של מפעל ביוגרפי זה היא דיוקן של ישו הזוכה לעומק נוסף, משום שהוא מואר בהקשרם הפנימי של המחשבה והחיים היהודיים במאה הראשונה לספירה.

הוצאה לאור: דביר ומאגנס

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מה יגידו שושני השדה

מה יגידו שושני השדה
מאת: סרן קירקגור

קירקגור שואל "מה אנו לומדים משושני השדה ומעוף השמים". תשובתו מציגה שלושה שיעורים רוחניים שהמורים הללו מן הטבע יכולים ללמד את בני האדם. השיעור הראשון מלמד לשמוח בחלקך, השיעור השני מלמד מה נפלא להיות אדם, השיעור השלישי מלמד איזה אושר מבורך מובטח לאדם.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מחזות זיכרון

מחזות זיכרון
מאת: הרולד פינטר

הרולד פינטר הוא מחשובי המחזאים של המאה ה-20 וחתן פרס נובל לספרות לשנת 2005. מחזות זיכרון, אשר נערך ותורגם על ידי אברהם עוז, מאגד ארבעה מחזות – "עפר ואפר", "נוף", "שקט" ו"לילה" – ומבחר שירים. הזיכרון הוא במידה רבה נושאם של ארבעת המחזות ובה בעת הוא המניע והטווה את עלילתם כצל חידתי.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרות מתורגמת

 מטעם 19 - ספר חנוך לוין הצעיר

מטעם 19 - ספר חנוך לוין הצעיר
מאת: יצחק לאור - עורך

גיליון מיוחד של מטעם בפורמט ספר, מחווה לחנוך לוין לרגל עשור לפטירתו. בספר – הסיפורים המוקדמים, השירים הראשונים, הפזמונים שלא התפרסמו אף פעם, הסאטירות המוקדמות (לפני יוני 67) ואלה שלא ראו אור אף פעם ונכתבו אחרי מלחמת ששת הימים ל"מלכת אמבטיה". בין הפרקים השונים משולבים מאמרים קצרים ודברי הסבר היכולים להעניק לקורא ביוגרפיה אפשרית של "חנוך לוין הצעיר".

הוצאה לאור: מטעם

סיווג: כתבי עת

 נורדאו פינת וול סטריט

נורדאו פינת וול סטריט
מאת: רוני ענב, מרים יחיל-וקס

נורדאו פינת וול סטריט הוא סיפורו המרתק של רוני ענב, מראשוני יזמי ההיי-טק הישראלים, שיצא לדרכו העסקית מדירת פועלים קטנה בשדרות נורדאו בתל אביב חדור אמונה שיוזמה חופשית, נחישות והתמדה הן המפתח לעשייה ממשית. הספר חושף את מאבקי הכוח, המהלכים וההחלטות האמיצות שהובילו להצלחת "המימד החדיש". ענב משתף את הקוראים בניסיונו הרב ומגלה סודות של מאחורי הקלעים - כיצד מזהים רעיון טוב? איך מתמודדים עם ביורוקרטיה וחילוקי דעות מבית? כיצד מאתרים לקוחות פוטנציאליים? מאין מגיע המימון?

הוצאה לאור: כנרת זמורה-ביתן

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 נערה

נערה
מאת: אלונה פרנקל

מהמקום בו הסתיים הרומן הראשון של אלונה פרנקל, "ילדה", מתחיל הרומן "נערה". הגיבורה עולה עם משפחתה מפולין לישראל ביום האחרון של שנת 1949, בהיותה בת שתים-עשרה, ומגלה עולם חדש, שאינו פחות משונה, מגוחך או מסובך מהעולם שנטשה. סיפור הגירה והתבגרות מפתיע ומלא הומור, וגם תמונת דיוקן יחידה במינה של ישראל הצעירה בראשית שנות החמישים, על יופייה וכיעורה.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2009
מוצגים 27 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים