הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יולי 2009 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 17 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אהובתו היהודייה של מוסוליני

אהובתו היהודייה של מוסוליני
מאת: דניאל גוטמן

עשרות אהובות ומאהבות נקשרו בשמו של בניטו מוסוליני, אך מרגריטה צרפתי, בת למשפחה יהודית אריסטוקרטית מוונציה, לא היתה ככולן. השניים נפגשו במילאנו ב-1912, כשמוסוליני בן העשרים ותשע היה עורך עיתון המפלגה הסוציאליסטית. צרפתי, רעייתו בת השלושים ושתיים של עורך דין נודע ואם לשלושה, היתה מבקרת האמנות היפה והשאפתנית של אותו כתב עת, אשת חברה משכילה וחריפת לשון שניחנה באבחנה פוליטית חדה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אזמל שקהה

אזמל שקהה
מאת: יצחק (יאני) נבו

בספר זה נבחנת באור ביקורתי יומרת הפילוסופיה האנליטית לסילוק המטאפיזיקה כתחום דיון שבעיותיו מדומות וטענותיו חסרות מובן. כחוט השני עוברת בו השאלה האם ניתן לסלק את המטאפיזיקה מבסיס שהנו ניטרלי מבחינה מטאפיזית? האם ניסיונותיהם של הפילוסופים האנליטיים לעשות כן, והכלים אשר פיתחו לצורך זה – הלוגיקה המודרנית, הניתוח הלוגי של הלשון, עקרון האימות של המשמעות וכיוצא באלה – אכן נוקו די הצורך מסיגים מטאפיזיים על מנת לעמוד בעומס התקוות הפוזיטיביסטיות שנתלו בהם?

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הוא קרא לי פיקולו

הוא קרא לי פיקולו
מאת: ז'ן סמואל וז'ן מארק דרייפוס

בקיץ 1944, באושוויץ, הכיר ז'ן סמואל, אז נער יהודי שגורש מאלזס, את הסופר הגדול לעתיד, פרימו לוי. בתוך המציאות האיומה שהשניים נאלצו להתמודד עמה צמחה ביניהם ידידות מופלאה ומתוך חיבה העניק לוי לסמואל את הכינוי "פיקולו". שלוש שנים מאוחר יותר הפך פרימו לוי את ז'ן סמואל לדמות מיוחדת ביצירתו הנפלאה הזהו אדם? דמות המייצגת התגשמות של כבוד עצמי ואנושיות בתוך האימה.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 היא נתנה להם חיים - אירנה סנדלר

היא נתנה להם חיים - אירנה סנדלר
מאת: אנה מיישקובסקה

אירנה סנדלר הצילה מציפורני הנאצים 2500 ילדים יהודים, וגם מבוגרים רבים, ונתנה להם חיים. בגבורה, תוך כדי סיכון חייה וחיי בני משפחתה, ובעזרת רשת של נשים מסורות ואמיצות שאירגנה, הבריחה קתולית צעירה זו את הילדים מתוך הגטו ומצאה להם מקלט במנזרים ובמשפחות נוצריות. כשעלה הגסטאפו על עקבותיה היא נדונה למוות, אך חבריה הצליחו לחלצה ברגע האחרון.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 חלום התבונה

חלום התבונה
מאת: אנתוני גוטליב

"...הפילוסופים המוקדמים ביותר הידועים לנו הם כיום נושא למחקר כבד ראש בספריות ובאוניברסיטאות, אבל רבים מהם עשו להם שֵם לראשונה בתחום שאפשר לראות בו ענף של עסקי השעשועים. הם היו מופיעים בציבור, לעיתים קרובות בלבוש מרהיב, ונושאים הרצאות או מדקלמים שירה."

הוצאה לאור: עליית הגג וידיעות ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 חסרי אונים?

חסרי אונים?
מאת: אנה טימרמן

אנה טימרמן משתתפת בפרויקט בינלאומי שכותרתו "עדי ראייה לרדיפות היהודים", שיזם מוזיאון השואה בוושינגטון: ראיונות עם מאות אנשים על מעורבותם האישית בגירוש היהודים בתקופת מלחמת העולם השנייה. המחברת בחרה לפרסם מתוכם את הראיונות החושפניים ביותר שאספה בקהילות שונות בהולנד.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מאה של מרגלים

מאה של מרגלים
מאת: ג'פרי ט.ריצ'לסון

מאה של מרגלים – ספר ללא מתחרים בהיקפו וקריא לא פחות מכל רומן ריגול – פותח את מסעו ברוסיה הצארית ובשחר ימיו של השירות החשאי הבריטי ומסיים אותו במשברים ובאי-הוודאות של העולם שלאחר המלחמה הקרה. הוא מספק סקירה חסרת תקדים של תפקיד הביון המודרני ברחבי העולם כולו.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מוצא המינים של דרווין

מוצא המינים של דרווין
מאת: ג’נט בראון

מוצא המינים של דרווין: ביוגרפיה של ספר היא ביוגרפיה של ספר, לא של מחברו (מאת הביוגרפית המובילה של דרווין, כמובן). והספר הוא אולי החשוב ביותר בהיסטוריה של המדע. בראון מספרת על היסוסיו של דרווין, על שינויים שעשה במהדורות שונות, חלקם בעקבות לחצים עצומים שהופעלו עליו (ומופעלים גם היום על ממשיכי דרכו). היא מסבירה מניין שאב דרווין את הרעיונות לתורתו, כיצד היא התפתחה, ולבסוף, כיצד התקבלה אז ומדוע היא ממשיכה לעורר פולמוס אדיר כל-כך, גם היום.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש יולי 2009
מוצגים 17 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים