הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יולי 2009 - ספרות תרגום
מוצגים 19 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אידיוט גמור

אידיוט גמור
מאת: טומי יאוד

אחרי הכול, אין משהו פחות מתאים לרווקים מלבלות יום שבת גשום באוקטובר באיקאה. זאת גם בטח הסיבה שלא רואים כאן רווקים. אפילו לא אחד... בשום מקום אחר בעולם לא מוצג בפני הרווק הכישלון האישי שלו באופן מרוכז ובקור רוח כמו באיקאה. וזאת לכל אורך הקו.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 איך שרק תרצה אותי

איך שרק תרצה אותי
מאת: לוסי דיימונד

סיידי מרגישה שאין לה חיים. החיים שלה משעממים: שני ילדים קטנים, בעל שעובד המון שעות ואין לו הרבה כוח לעזור לה, דירה קטנה ומבולגנת. היא רוצה חיים חדשים: מסעירים יותר, מלהיבים יותר, סקסיים יותר. ואז היא פוגשת את מארק, ולפתע, העולם נראה לה גדול ופתוח, והיא מוכנה לצאת להרפתקה, אבל להרפתקה שלה יש מחיר, ולא בטוח שהיא מוכנה לשלם אותו...

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 אנג´ליקה

אנג´ליקה
מאת: ארתור פיליפס

אנג´ליקה הוא מותחן פסיכולוגי אפל המתרחש בשחר ימי הפסיכואנליזה ובצל פריחת הספיריטואליזם, ובוחן את הצמא האנושי לביטחון ולאהבה. הסיפור מסופר מכמה נקודות מבט, ובעקבות זאת הסיפור וגיבוריו נחשפים ומשתנים פעם אחר פעם.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 בדם קר

בדם קר
מאת: טרומן קפוטה

בדם קר הוא סיפור רב עוצמה על רצח בלי מניע. קפוטה חצה את הגבול המוכר המפריד בין בדיון לעובדות ויצר ז´אנר ספרותי חדש, "ספרות לא בדיונית". בלשון צלולה ובמבט מפוכח נחשפת הטרגדיה שהסתיימה במותן של שש נפשות ונגעה בחייהם של רבים אחרים. קפוטה שרטט כרוניקה מדויקת של מעשה נפשע והשלכותיו, תיאר את חייהם של הרוצחים והקורבנות ועקב אחר החקירה והמשפט שבעקבותיו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 בוקר על פני האדמה

בוקר על פני האדמה
מאת: כריסטיאן סיניול

מה חולמים שלושה חיילים בשעות הבוקר המוקדמות של 11 בנובמבר 1918, יום חתימת שביתת הנשק שעליה עדיין אינם יודעים דבר? שלושה חיילים שלעולם לא היו נפגשים בנסיבות אחרות נזרקו לגיהינום המלחמה, ועכשיו הם נאחזים כלאחר ייאוש בזיכרונות מחייהם הקודמים ובאהבותיהם. הפסקת האש אמורה להיכנס לתוקפה בעוד כמה שעות - נצח שבו ישחק הגורל את משחקו.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 ג´נטלמנים

ג´נטלמנים
מאת: קלאס אוסטרגרו

בדירה רחבת־ידיים בסטוקהולם, סופר מתחיל המייחל לפריצת דרך נאבק בחבלי היצירה של ספרו הראשון. הדירה הנושנה - שריד לפאר ולנהנתנות של זמנים עברו, היא ירושה שקיבל ידידו הנרי מורגן, מתאגרף ופסנתרן שופע קסם, הרפתקן וג´נטלמן. במהרה מצטרף אליהם לחיי הבוהמה גם אחיו של הנרי, לאו, משורר מיוסר וברוך כישרון, והסופר הצעיר מגלה בהדרגה כי בין קירות הבית וחדריו מזומנת לו עלילה מרתקת ורבת תהפוכות.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 האמיתית

האמיתית
מאת: שאנדור מאראי

בהעדר תחומי עניין משותפים, אילונקה ופטר - זוג נשוי - מנהלים מערכת יחסים חיוורת ועלובה למדי. כאשר נחשפת אהובתו האמיתית של פטר, הנערה המשרתת יהודית אלדוזו, נופלות המחיצות והאיבה פורצת החוצה. שלוש הדמויות מספרות, כל אחת בתורה, את קורותיה במשולש הרומנטי הבלתי-אפשרי. עירוב זוויות הראייה יוצר תיאור מהפנט של יחסי אהבה ושנאה, שהם חלק מקיום אבסורדי וחסר חמלה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 זולי

זולי
מאת: קולום מקאן

חייה של זולי נובוטנה, ילדה צוענייה, מתחילים בדרכים המוריקות של סלובקיה, כאשר היא וסבה מגיעים לאגם שקט, שבו הטביע חיל המשמר הפשיסטי את בני משפחתם. השניים יוצאים לדרך על מנת להצטרף לשבט אחר של נגני נבל נודדים. כך נפתח אפוס של שירה, של אינטימיות ובגידה.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש יולי 2009
מוצגים 19 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים